Simon Callow

Simon Callow

Celé jméno: Simon Phillip Hugh Callow
Místo narození: Streatham, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Ace Ventura 2: Volání divočiny, Chance in a Million

Datum narození: 15.6.1949 (74 let)

Simon Callow se narodil roku 1949 v Londýně. Jeho rodiči jsou Neil Francis Callow a Yvonne Mary Callow, díky kterým má francouzské, dánské a německé předky. Vyrůstal v katolickém prostředí a vzdělával se na London Oratory School. Kromě toho chodil i na Queen's University Belfast a Drama Centre London.

Jde o známého britského herce, který svou kariéru odstartoval roku 1973 na divadelních parketách. Divadlu se věnuje doposud, ale kromě toho bývá obsazován i do seriálů a filmů. První roli v seriálu získal roku 1975, zatímco první filmovou roku 1980.

Co se týče filmů, objevil se například v Pokoj s vyhlídkou, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Ace Ventura 2: Volání divočiny, Ložnice a kuloáry, Země nikoho, Rozverná mládež, Legenda o Jiřím a drakovi, 3 fois 20 ans a Ledová apokalypsa.

Své první velké seriálové role se dočkal v letech 1984–1986, kdy si zahrál Toma Chance v seriálu Chance in a Million. Následně si zahrál výraznější role v seriálech David Copperfield, Little Napoleons, Trial & Retribution, Shoebox Zoo a The Company.

V průběhu nadcházejících let si střihl několik menších, ale zajímavých rolí. Například v letech 2015–2016 krátce vystupoval v seriálu Outlander jako vévoda ze Sandringhamu. Poté zavítal v letech 2016–2017 do seriálu The Rebel, kde ztvárnil Henryho Palmera. Vidět jsme ho mohli i v seriálu The Witcher, kde si zahrál inteligentního Ellise Codringhera.

Když se zrovna nevěnuje herectví, píše životopisy známých osobností. Kromě toho namluvil i několik knih a pořadů. Callow patří mezi první herce, kteří se přiznali ke své homosexuální orientaci. Herec tak učinil už roku 1984. Od roku 2016 je ženatý, jeho manželem je Sebastian Fox. Za své hraní byl vyznamenán Řádem britského impéria.

Foto CC BY-SA 3.0 Ash, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Ellis Codringher 2021 2023 2
Outlander vévoda ze Sandringhamu 2015 2016 2

Filtr seriálů