Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

paní Grahamová

paní Grahamová

Farská hospodyně z Inverness, milá a dobrosrdečná žena, věří ve starobylé síly, věští z čajových lístků a umí vyčíst osud z čar na lidské dlani.

Sezóny 2
2015 - 2016

Paní Grahamová je významnou členkou novodobého druidského společenství v Inverness, které stále dodržuje pohanské rituály z dob pradávných Keltů a dodnes pořádá ve význačné dny slavnosti v kruhu kamenů na Craigh na Dun.

S Randallovými se seznámí na faře v Inverness během jejich pobytu ve Skotsku po skončení druhé světové války. Krátce před Claiřiným zmizením čte paní Grahamová Claire z ruky a z jejího šálku čaje oolong budoucnost, ve které vidí dvě souběžná manželství a život mezi cizinci, z nichž jeden má zároveň být Claiřiným manželem.

Základní informace

Narození: 1885
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- Fiona Grahamová (vnučka)

Ostatní
- Reverend Reginald Wakefield (zaměstnavatel)
- Roger Wakefield MacKenzie (reverendův prasynovec, kterého pomáhá vychovávat)

Paní Grahamová v první řadě seriálu Outlander 

S paní Grahamovou se poprvé setkáváme v úvodu seriálu v Inverness, jak s reverendem hostí Randallovy na faře čajem. Zatímco se reverend s Frankem věnují historickému výzkumu, paní Grahamová věští v kuchyni Claire budoucnost. Poté ještě paní Grahamovou vidíme v noci o Samhainu účastnit se tajné slavnosti na kopci Craigh na Dun.

Dále ji v první sezóně můžeme vidět v epizodě Both Sides Now, kdy ve scéně na faře vypráví zoufalému Frankovi Randallovi legendy o mizejících lidech ve starobylém kruhu na Craigh na Dun, kterým Frank ale nedokáže uvěřit. A nakonec ještě v Claiřiných vzpomínkách v epizodě By the Pricking of My Thumbs.

Paní Grahamová v druhé řadě seriálu Outlander 

Paní Grahamovou také potkáváme v úvodu druhé sezóny seriálu, kdy se na faře u reverenda Wakefielda Randallovi vzpamatovávají po Claiřině nevysvětlitelném návratu z minulosti. Paní Grahamová jako jediná chápe, co se Claire přihodilo, a je tak jediným člověkem, který Claire dokáže naslouchat a poskytnout jí útěchu.

závěrečné epizodě se na faře v Inverness na reverendově pohřbu od Rogera dozvídáme o úmrtí paní Grahamové „před několika lety“ a seznamujeme se s její vnučkou Fionou, která po ní převzala její místo hospodyně.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama