The Witcher (Zaklínač) Tissaia de Vries

Tissaia de Vries

Tissaia de Vries

Rektorka školy pro začínající čarodějky, která objevila Yennefer.

Sezóny 1
2019 - 2019

Tissaia de Vries je velmi mocnou a starou čarodějkou, která je zároveň členkou Kapitoly čarodějů. Mimo jiné je rektorkou na Arethuse, škole pro začínající čarodějky, jež sama verbuje a o které se i sama stará.

Byla to také ona, kdo nalezla Yennefer a vzala ji pod svá křídla. Z počátku ji kvůli jejímu původu říkala Sviňka, ale to se po letech výcviku změnilo. Studentky ji viděly jako velmi přísnou ženu, která dělala, co mohla, aby z nich udělala mocné čarodějky.


Byť ji Yennefer neměla moc ráda, nakonec se musely spojit, aby čelily hrozbě Nilfgaardu, který přišel z jihu napadnout Severní království. Spolu s dalšími čaroději se tedy sešli na Soddenu, kde se mělo o všem rozhodnout.

První série

Yennefer se jednoho dne omylem přenesla na Arethusu, načež byla Istreddem poslána zpátky, aby byla v bezpečí. To ji však před okem bystré Tissaii neuchránilo a ta si pro Yennefer přijela až do Vengerbergu, kde ji koupila od jejího otce za cenu nižší, než mělo prase. Yennefer tak odvedla násilím a také ji držela v pokoji, kde se pokoušela spáchat sebevraždu. Tissaia ale Yen vyléčila a začala ji spolu s dalšími studentkami učit magii.

Tissaia učila dívky o ceně za používání magie, telepatii i jak chytit blesk do láhve. Yennefer se jím Tissaiu pokusila zasáhnout, ale mocnější čarodějka jej odvrátila. Následně Tissaia dala dívce test, kterým měla prokázat, že umí ovládat své emoce. Yen tak získala od Istredda květinu a předala ji své mistryni. Byť následně neuposlechla jejímu příkazu, ukázala Tissaia Yennefer, co se děje s neúspěšnými studentkami, tedy že se mění v úhoře pohánějící Arethusu.

Tissaia mezi studentkami nebyla moc oblíbená.

Když nastal čas přeměny, chtěla Tissaia, aby si Yennefer představila tu nejmocnější ženu na zemi. Yennefer následně původně chtěli mágové poslat do Nilfgaardu, ale Tissaia proti tomu protestovala. Nakonec však byla přehlasována. Za vše mohlo samozřejmě provalení její elfí krve, ale Yen se i tak nedala a nechala se přeměnit, což ji přivedlo ke kýženému výsledku.

Po letech informovala Tissaia Yennefer o smrti krále Virfurila a nabídla ji možnost vrátit se do Arethusy. Yen to sice odmítla, ale nakonec se tam po nějakém čase sešly, když čarodějové probírali záležitost Nilfgaardu v Severních královstvích. Tissaia byla jako jedna z mála, kteří byli pro boj, ale byli přehlasováni. Tato skupina se však nedala a v počtu šedesáti čarodějů vyrazili do Soddenu, kde byli připraveni se útočníkům postavit. V bitvě byla sice Tissaia omráčena dioritem, ale Yennefer se Nilfgaardu zvládla postavit.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
deadpoolR

Je fakt skvělá.

17.7.2021 | 13:31:29
SophieFox

Jedna z mála uvěřitelných postav, díky za ní

22.6.2021 | 11:47:45
linhe

Ano, skvělý výběr herečky. Perfektně se do role hodí, je uvěřitelná.

1.2.2021 | 22:34:42
Kazeshi

Veľmi dobrý výber !

3.9.2020 | 8:11:36
AzurovyAzure77

Velmi dobrý casting, jen mě mrzí že ani nebylo naznačeno že je právě ona jednou z nejmocnějších čarodějek (a ne, Yennefer jí nesahá ani po kotníky). Místo toho trapného plamenometu Yennefer v osmé epizodě bych ocenil, kdyby nám ukázala nějaký arcikouzlo právě Tissaia

20.2.2020 | 19:25:45
Tamy Happy

Spolu se Zaklínačem a Ciri je tohle nejlepší postava/herečka.

19.2.2020 | 23:11:34
Milano33

Úžasná postava!

19.2.2020 | 21:28:43
surky3

Super výkon. Není moc co dodat.

19.2.2020 | 18:36:11
mar.st

Skvělá postava, skvělá herečka. Spolu s Istreddem je to velmi dobré vylepšení oproti knihám

19.2.2020 | 17:05:15
Violet

Tissaia je nejlíp obsazená čarodějka!

19.2.2020 | 16:24:20
1

Vlčí sen

Epizoda S02E00: The Witcher: Nightmare of the Wolf

cz100%
DOKONČENO

Anime film The Witcher: Nightmare of the Wolf pochází z dílny Netflixu, a proto se dočkal plnohodnotné české podpory. Až zhlédnete tento speciální snímek, nezapomeňte jej ohodnotit.

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás