Mahesh Jadu

Mahesh Jadu

Celé jméno: Mahesh Jadunundun
Místo narození: Carlton, Melbourne, Victoria, Austrálie
Známé projekty: Neighbours, Marco Polo, The Witcher

Datum narození: 26.10.1982 (41 let)

Mahesh Jadu se narodil roku 1982 v Austrálii, a to konkrétně v Carltonu, nicméně vyrůstal v Perthu. Jeho rodiče pocházejí z Indie a ostrovu Mauricius. K hereckému průmyslu se dostal už roku 2005, nicméně ne jako herec, ale jako skladatel. Konkrétně složil skladby pro australský seriál Byte Me.

První role se mu podařilo získat roku 2008 a hned roku 2010 získal poměrně velkou roli. Tou byla postava Dr. Douga Harrise, kterého hrál do roku 2011 v telenovele Neighbours. Poté zavítal do několika dalších seriálů a filmů, ale v nich měl pouze vedlejší role.

Další velká role přišla roku 2014, kdy byl obsazen do historického seriálu Marco Polo jako Ahmad. Tuto postavu tu hrál až do roku 2016 a zde patřičně ukázal, že hraní padouchů mu skutečně jde. Podobná postava na něj čekala roku 2019, kdy se mu podařilo získat roli čaroděje Vilgefortze v seriálu The Witcher.

Mahesh Jadu se roku 2017 objevil ve filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, kde si zahrál španělského vojáka, který měl mít ve snímku o něco více záběrů, než které měl ve finále. Stalo se tak kvůli tomu, že mu byl během některé akční scény zlomen nos, kvůli kterému již nebyl schopen pokračovat v natáčení.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Vilgefortz z Roggeveenu 2019 2023 3

Filtr seriálů