The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S01E03: Betrayer Moon

S01E03: Betrayer Moon

Kapitula rozhodne o tom, že Yennefer bude místo do Aedirnu přidělena do Nilfgaardu. Geralt se ocitá v Temerii, kde se snaží zlomit kletbu dcery krále Foltesta.

sk
20.12.2019
1 hodina 8 minut

Základní info:

Režie: Alex Garcia Lopez
Scénář: Beau DeMayo
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Royce Pierreson (Istredd), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Lars Mikkelsen (Stregobor), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Shaun Dooley (Foltest), Jason Thorpe (Ostrit), Terence Maynard (Artorius Vigo), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Ben Lambert (Virfuril), Katia Bokor (Sancia), Gudmundur Thorvaldsson (Remus), Sam Marks (Segelin), Andrey Kurganov (Tsoka), Jade Croot (Adda), Julian Rhind-Tutt (Giltine), Imogen Daines (Danica), Bogdan Iancu (Mikal), Leigh Gill (trpaslík), Tamas Olt (horník), Scott A. Young (hostinský), Becky Wright (hlas strigy), … 

Hlavní příběhové linie:

Wyzima

V království Temerie řádí striga, kterou se nedaří zastavit. Místní se tuto hrozbu pokusí zastavit za pomoci zaklínače Rema, nicméně i ten ve svém snažení selže. Nikdo však neví, jak ve svém snažení selhal, protože zaklínač se jednoho dne prostě vypařil. Zatímco si horníci myslí, že utekl s penězi, tak pravdou je, že ho striga zabila.

Geralt se dozví o strize pouhou náhodou, a to díky rozhovoru s kurtizánkou. Ihned proto zamíří na místo činu, ale nejdříve se pobaví s místními horníky. Na místě se však taktéž objeví lord Ostrit, rádce místního krále Foltesta, který se pokusí rozehnat nepracující horníky. Během toho zároveň vyžene zaklínače z Temerie.

Geralt ho sice poslechne, ale na cestě ho zastaví čarodějka Triss Ranuncul, která by jeho zaklínačské služby ráda využila na problém se strigou. Geralt se tak pustí do vyšetřování a zjistí, co se skutečně stalo zaklínači Removi.

Triss a Geralt se následně vydají přímo ke králi Foltestovi, který zaklínačem vyloženě opovrhuje. Díky lsti se zaklínači podaří zjistit, že prokletá striga je ve skutečnosti dcerou krále, který ji zplodil se svou vlastní sestrou Addou.

Geralt je opět vykázán z Temerie, ale je odhodlaný vyřešit tuto záhadu, a proto se zdržuje na místě, kde by měla být striga. Triss se mu rozhodne pomoci a podaří se jim nalézt dopisy od královny matky, ve kterých proklíná své děti za obcování. Geralt a Triss proto navštíví lorda Ostrita, aby si celou věc vyjasnili. Geralt ale přijde na to, že Addu neproklela její matka, ale právě lord Ostrit.

Když se Geralt vydá do pevnosti, kde chce ze strigy sejmout prokletí, tak tu narazí na Foltesta, kterého nakonec přemluví k tomu, aby mu nijak nebránil v cestě. Geralt si stále není jistý, zda se mu podaří přemoci strigu, nicméně je odhodlaný to alespoň zkusit, i kdyby měl během toho zemřít.

V pevnosti se Geralt dozvídá, jak Ostrit proklel Addu, aby věděl, co má udělat pro to, aby ji zbavil onoho prokletí. Když striga následně vyjde ze svého sarkofágu, tak se jí Geralt postaví, přičemž nakonec ulehne do jejího sarkofágu on sám, aby v něm striga nemohla strávit další den.

Druhý den ráno Geralt otevře sarkofág a zjistí, že se striga proměnila do své lidské podoby. Když se snaží zjistit, zda přežila, tak ho Adda pokouše, z čehož se Geralt málem nevzpamatuje. Do kupy ho dá až Triss.

Arethusa

Yennefer se připravuje na své královské přiřazení, přičemž ráda by působila jako poradkyně aedirnského krále Virfurila. Kapitula následně rozhoduje o této věci, přičemž Stregobor využije Istreddových informací o Yennefer k tomu, aby Yennefer byla přiřazena Nilfgaardu.

Yennefer z toho není nijak nadšená, protože chtěla působit v Aedirnu, a tak jí Tissaia de Vries poví, že za tento výsledek nemůže ona. Někdo totiž řekl Stregoborovi, že je Yennefer ze čtvrtiny elfka, které král Virfuril nemá rád. Yennefer si myslí, že mu to prozradila Tissaia, ale ta řekne, že by mu něco takového nikdy nepověděla. Pravý viník je tedy někde jinde.

Později Yennefer přijde na to, že její původ vyzradil její milenec Istredd, se kterým se pohádá a opustí ho. V tu chvíli se zrovna koná bál, kterého se účastní i král Virfuril, aby si vybral svou čarodějku. Yennefer se rozhodne přijít na tento bál, nicméně ne jako své znetvořené já.

Nejdříve proto zajde za Giltinem, který ji během velmi bolestivé transformace promění v nádhernou a půvabnou ženu. Yennefer tedy konečně vypadá jako čarodějka, nicméně už nikdy nebude moci mít děti.

Jakmile Yennfer přijde na bál, tak je Virfuril okouzlen její krásou a ihned ji požádá o tanec. Když se následně dozví, odkud Yennefer pochází, tak má jasno v tom, kterou čarodějku chce mít na svém královském dvoře.

Verden

Ciri je nadále na cestách s Darou, ale jednoho rána se probudí a zamíří do Brokilonu. Dara netuší, co dělá a snaží se ji zastavit, ale dryády z brokilonského lesa ho zastaví za pomoci svých šípů. Ciri následně vstoupí do lesa.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Znovuzrozením se vzdáš plodnosti."

15.6.2022 | 12:57:33
Limitsalv

Tento díl pěkný. Akce bylo dost. Ztvárnění herců taktéž včetně kvalitních efektů a hudby. Gerald makal na plno a plastická operace Yennefer se taky zdařila. Zde se mi líbila, že vynikla čarodějka Triss Ranuncul.

15.3.2022 | 8:26:27
Orea

Proč ten příběh tak překrucují, když říkali, že se budou držet knih? Dál to kazí, že Foltest má být štíhlý pětatřicátník s velmi hezkou tváří. Striga byla strašně upištěná a místo aby se ho snažila rozsápat a sežrat, tam s ním házela. V Ellanderu se má pak léčit smrtelně zraněný Geralt, proč sakra Adda? A Geralt vstane a jde pro koně. Triss, která tam nemá co dělat, má být jednou z nejkrásnějších čarodějek. Jejím poznávacím znakem jsou krásné kaštanové vlasy. Herečka není špatná, jen to chce jiný styling a nemračit se pořád. Čarodějové ve svých pletichách zahrnují Nilfgaard jako kdyby byl srovnatelný se zeměmi severu. Ale sakra vždyť v Nilfgaardu je všechno úplně jinak. Zrození Yennefer a daň vyjmutí dělohy je úplně mimo, totální úlet. Ale část diváků bude spokojená, že ukázala kozy.

28.2.2021 | 23:48:14
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Geralt ma fakt těžke ukoly a divim se že pořad žije, musim řict že Yennefer ted vypada fakt dobře a jsem zvědav jak to ted s ni bude a ten konec s Ciri byl zajimavy.

redaktor
13.3.2020 | 0:15:53
HellTsuku

Musím se zeptat, to je tam nějaká maminka Triss z kyselým obličejem co má stejné jméno? Protože tohle není Triss ani zdaleka.

1.3.2020 | 10:44:00
DC Expert

Ono to ale vypadalo kdyby Geralt neuspěl tak Yen zemře. Ono to byla asi chyba jak to bylo propletený ten souboj se strigou a zrození Yen. Jako striga super ale špatně to bylo propletené ty dvě dějové linky.

26.2.2020 | 8:46:20
AzurovyAzure77

Boj se strigou tvoří tak nějak původ celého zaklínačova příběhu, takže jsem rád, že ho nevypustili. Triss je tu poprvé a vypadá stejně hrozně jako v trailerech. Striga vypadá taky hrozně levně (i ve hře z roku 2007 vypadá uvěřitelněji než v seriálu z roku 2019, uf). Ještě se mi vážně nelíbí Foltest, druhý herní Zaklínač ho vyobrazil mnohem uvěřitelněji a také (opět) neodpovídá v ŽÁDNÉM aspektu knižnímu popisu – vysokého, štíhlého, pohledného a svérázného krále. Přerod Yennefer nebyl nejhorší ale byla tu zase spousta totálních trapasů které diváka hned musí trknout – třeba: Yennefer si vážně nechá dobrovolně vytrhnout vaječníky? Vždyť to úplně podkopává celou její snahu o hledání léku na neplodnost! Nemluvě o směšném bojovém stylu strigy – házet oponenta po zdech

17.2.2020 | 22:29:20
Kothy

Hodne super dil.

4.2.2020 | 12:48:13
Nazgul_CZ

Skvělá epizoda, změny oproti předloze se dají bez problému akceptovat a tak dávám plné hodnocení 100%.

14.1.2020 | 1:08:22
Limbero

Tohle začíná být už výsměch. Striga nebyla Striga. Foltest vypadal jako nějaký bezdomovec. Nejkrásnější čarodějka Triss.....a my dostaneme toto ? Povídka opět neskutečně osekaná. Velké zklamání. Hudba špatná. Jediný, kdo si na tom všem zatím dává opravdu záležet je Cavill.

13.1.2020 | 7:59:48

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama