The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S01E02: Four Marks

S01E02: Four Marks

Tissaia de Vries se ujímá znetvořené Yennefer, která je předurčena k velkým věcem. Geralt přijímá zdánlivě nevinnou zakázku, se kterou mu pomáhá jistý bard. Ciri je na útěku.

sk
20.12.2019
1 hodina 1 minuta

Základní info:

Režie: Alik Sakharov
Scénář: Jenny Klein
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Royce Pierreson (Istredd), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Lars Mikkelsen (Stregobor), Tom Canton (Filavandrel), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Roderick Hill (Fletcher), Charlotte O'Leary (Tiffania), Szandra Asztalos (Anica), Eliza Varga (Doralis), Rebeka Balogh (Lark), Krisztián Csákvári (Adon Ozol), Natasha Culzac (Toruviel), Atanaz Babinchak (Filip), Andrea M. Simon (Lilja Ozol), Amit Shah (Torque), Levente Lippai (Zeke Ozol), Sándor Köleséri (Abbott), Pál Fedinecz (trpaslík), Szofi Berki (Kaveri), Balázs Szitás (opilec), Radhouane Ayari (Nonim), Zsófia Miklós (děvče), Péter Fancsikai (voják), Blanka Herbály (novicka), Eper Stinner (novicka), … 

Hlavní příběhové linie:

Vengerberg

V aedirnském hlavním městě Vengerbergu se narodila znetvořená Yennefer, ze které si místní pouze utahují. Během jedné z potyček se nevědomky přenese do školy mladých čarodějek na ostrově Thanedd, kde pozná čaroděje Istredda. Ten ji záhy pošle zpátky domů, nicméně tato událost nezůstane bez povšimnutí.

Po nějaké době přijede do Vengerbergu čarodějka Tissaia de Vries, která koupí Yennefer za čtyři marky. Yennefer tak čelí nejisté budoucnosti, zatímco opouští svou rodinu.

Arethusa

Yennefer se ocitá ve škole čarodějek, ale sama netuší, co tu dělá, když neovládá žádnou magii. Nicméně je nucena tu zůstat, protože jí nezbývá nic jiného. Jedno ráno za ní přijde Tissaia de Vries a odvede ji na její první hodinu magie. Už na této první lekci se ukáže, že Yennefer není v magii nijak zdatná. To však nejde prohlásit o ostatních mladých čarodějkách, které naopak začnou magii ovládat velmi brzy.

Yennefer je zoufalá, protože jí nejdou žádná kouzla, a tak si užívá každou chvilku strávenou s Istreddem. Ten totiž představuje něco zcela jiného – chová se k ní jinak, mluví s ní jinak, je prostě opakem místa, ve kterém právě žije. Právě proto si ho brzy oblíbí. Netuší však, že Istredd tajně pracuje pro Stregobora, který chce odhalit Yennefeřinu slabinu.

Přichází jedna lekce za druhou, ale Yennefer se stále nedaří ovládnout magii, která je v jejím nitru. Jedna z lekcí se koná jedné noci v jeskyni, kde mají začínající čarodějky za úkol polapit blesk. Yennefer se to nepovede, ale kvůli tomu, že jiným čarodějkám už ano, vyšle ze své ruky blesk, aby se tak ostatním pomstila. Yennefer tedy skutečně ovládá magii, nicméně snadno podléhá svým emocím, což se nelíbí její učitelce.

Yennefer chce i nadále být na škole, a proto zjišťuje, zda tu má ještě nějakou budoucnost. Tissaia jí řekne, že má počkat na večer, kdy zaťuká na její dveře a poví jí, co s ní bude dál. Když však Tissaia večer prochází kolem dveří mladých čarodějek, tak nezaťuká na její dveře, což Yennefer rozzuří.

Odhodlaná zjistit, co čeká na vybrané čarodějky, se Yennefer tajně vydá na místo, kde je Tissaia s vybranými čarodějkami. Poté, co je Tissaia přemění na úhoře, řekne Yennefer, ať jde za ní, protože si celou dobu byla vědoma její přítomnosti. Následně řekne, ať shodí úhoře do vody, čímž se tak zbaví čarodějek, které neprošly studiem. Yennefer tedy bude na škole i nadále.

Verden

Nilfgaarďani hledají uprchlou Ciri, která se aktuálně nachází v lesích obklopujících její rodné sídlo. Zde narazí na němého mladíka, který se o ni na čas postará. Společně naleznou uprchlický tábor plný lidí z Cintry, nicméně se do něj vydá jen Ciri, protože se jí onen mladík někde ztratí.

Po příchodu do tábora si Ciri uvědomí, že nemůže nikomu říct, co je skutečně zač, protože by tím ohrozila svůj život. Lidem, kteří jí pomáhají, se proto představí jako Fiona. Nikdo naštěstí nepozná, že pochází z místního panovnického rodu.

Jednu noc je tábor přepaden nilfgaardským vojskem, a proto je Ciri opět na útěku. Zde opět narazí na onoho němého mladíka, který nakonec není němí. Představí se jí jako Dara, a nyní cestují společně.

Posada

V jednom posadském hostinci se seznámí zaklínač Geralt a bard Marigold, nicméně Geralt nechce mít s Marigoldem nic společného. Když Marigold všem v hostinci oznámí, že je tu zaklínač, tak Geralta kontaktuje jeden mladík, jehož rodině někdo krade obilí.

Geralt přijme jeho zakázku a ihned se ji snaží vyřešit, nicméně ho doprovází Marigold, který by chtěl na základě tohoto dobrodružství napsat báseň. Geralt nestojí o jeho společnost, dokonce mu to i jasně naznačí, nicméně Marigold se ho i nadále drží.

Společně narazí na někoho, kdo po nich začne házet kuličky. Geralt se onomu stvoření postaví a zjistí, že jde o sylvána jménem Torque. Když už to vypadá, že má Geralt navrch, tak se na místě objeví elfové, kterým se ho podaří omráčit.

Geralt a Marigold se následně probudí v jeskyni, ve které je elfové svázali. Zde se dozví, že Torque kradl obilí právě pro ony elfy, kteří hladoví. Poté, co Geralt zlomí Toruviel nos, se vybavuje s Filavandrelem, vůdcem místních elfů. Ten je původně nechce pustit, ale po rozhovoru si to rozmyslí.

Marigold je nadšený z dobrodružství, které prožil se zaklínačem, a proto se o něm rozhodne napsat píseň, díky které by mohl vylepšit Geraltovu reputaci. Geralt, ač stále nechce mít společníka na cestách, se smiřuje s tím, že ho bude nyní doprovázet tento upovídaný bard.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Někdy je údělem květiny pro nás zemřít."

15.6.2022 | 12:57:17
Limitsalv

Dobrý díl, mě se líbil. Nebylo to jen o Geraldovi. Marigolda tedy hereckého představitele vybrali správně. Jeho seznámení s Geraldem v hospě bylo vymazlené. Yennefer se rozjíždí alespoň tedy její vyuka. To s Geraldem jeho raná léta asi budou vynechána z důvodu malého počtu dílů, no škoda. S těma Elfama a kozlem to mohlo být delší, ale když je jen 8 dílů, tak toho se moc uvézt nedá. Oceňuji však, že díl má bez mála 60 minut. Cirila tam taky funguje. Ztvárněné to bylo snad dobře, však nemusí téct krev, stačí, když jen kape.

9.3.2022 | 14:13:29
Orea

Tohle mě vůbec nebavilo. Povídka Konec světa strašně odfláknutá na úkor příšerné linky Yennefer :-(

EDIT: Po druhém zhl., kdy už jsou očekávání na 0 a člověk se víc soustředí na detaily, je to pořád velký špatný :-( Kromě stupidního dialogu s Torquem, který měl být asi vtipný, je ten děj děravý jak řešeto a nedává smysl. Že pro ně kradl – cože? vždyť o tom nebyla ani zmínka. Pak tam blekotají o palácích a věžích a zamotají do toho i menší zlo, protože why not. A naráz spokojeně odcházejí a Marigold hraje na loutnu, kterou mu ale přece rozbili. V knize je to krásný a smutný příběh, tady ve mně osudy elfů nevyvolávají žádné emoce.
Arethusa mě rozčiluje už tím, že se adeptky chovají, jak kdyby tam byly za trest. Linka s Istreddem úplně mimo a Stregoborův zájem o Yen tuplem. Ciri zbytečná.

28.2.2021 | 0:33:07
bloody_maniac

Musím přiznat, že jsem si nebyla jistá, jestli do tohoto seriálu půjdu. Jako ano, první díl byl dobrý, dostačující, ale nebylo to něco, co by mi udělalo „bum“ v hlavě. Ovšem tento díl byl naprosto famózní, nenudila jsem se ani chvilku. Těším se na další. :)

16.3.2020 | 21:57:01
PavlinaBartakova

Z prvního dílu jsem měla docela rozporuplné pocity, co se postav a samotného děje týkalo. Geralt byl můj oblíbenec od samotného počátku dění, ale myslím si, že to velmi ovlivnil precizní výběr herce Henryho Cavilla, jehož výkon byl rozhodně překvapující pro mnohé z nás. I přesto jsem však dala dalšímu dílu šanci a musím uznat svou chybu. Každým dílem se suky rozvazují a odhalují nám tak neskutečně promyšlené dílo.

13.3.2020 | 15:11:21
Jiri007

Tenhle díl mě moc nechytl ale bylo zajimave pozorovat že se neda nikomu věřit, že každy ma svuj duvod proč chce mit na svoj straně mocnou bytost, chytani blesku bylo fakt zajimave a Geralt to tam vyřešil fakt zajimavě ale ten hudebnik to dobře zpracoval.

redaktor
11.3.2020 | 23:59:53
DC Expert

Uspěchali dějovou linku s elfi a ta Yen a její držka co to dopr… je?Je jak postižená!

26.2.2020 | 8:45:06
AzurovyAzure77

Slabší díl. Povídka Konec světa je strašlivě uspěchaná a odbytá, jsou z ní vynechané vlastně veškeré zajímavé faktory. Také je tu oproti předchozí epizodě vidět ten low-budget, Torque a Filavandrel vypadají děsně. Dějová linka Ciri a Yennefer je fajn, jen ten Istredd je strašný – podle knih to má být vážený postarší čaroděj po čtyřicítce, ne nějaký vyjukaný mladík. Jediným pozitivním překvapením je Marigold, docela mi na něj sedí. Jo ale stejně nejlepší je to zakončení s Ciri… černý elf? To jsem šel do kolen. 40%

17.2.2020 | 22:25:44
Kothy

Sice pomalejsi, ale porad dobre :)

3.2.2020 | 21:39:10
Nazgul_CZ

Povídka se vůbec nepovedla stejně jako Sylván, nedává to vůbec smysl – 50%.

14.1.2020 | 1:09:18

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama