The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S03E06: Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face

S03E06: Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face

Arethusa se ocitá pod útokem Redanie a Nilfgaardu a Geralt dostane na výběr. Zatímco hon na Ciri vrcholí, všichni odhalují svou pravou tvář.

sk
27.7.2023
49 minut

Základní info:

Režie: Loni Peristere
Scénář: Javier Grillo-Marxuach
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Tom Canton (Filavandrel), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Cassie Clare (Filippa Eilhart), Hugh Skinner (Radovid), Lars Mikkelsen (Stregobor), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Rochelle Rose (Margarita Laux-Antille), Michalina Olszanska (Marti), Safiyya Ingar (Keira Metz), Terence Maynard (Artorius Vigo), Sam Woolf (Rience), Aisha Fabienne Ross (Lydie van Bredevoort), Ryan Hayes (Artaud Terranova), Harvey Quinn (Radcliffe), Philip Philmar (Gerhart), Poppy Almond (Bianca), Mirko Zamperla (Detmold), Daniel Kilkenny (Drithelm), Tom Billings (Marquard), Bernhard Fuchs (Fercart z Cidarisu), Andy Pilgrim (Carduin), Eric Nolan (Dorregarary), … 

Hlavní příběhové linie:

Arethusa

Jakmile se Geraltovi ocitne pod krkem Dijkstrova dýka, zjistí, že byla Arethusa přepadena redanskými vojáky. Když dá Dijkstra Geraltovi na výběr, ten se rozhodne spolupracovat, aby nedošlo k dalšímu zbytečnému krveprolití. Yennefer mezitím zjistí, co se mu stalo, a tak popadne jeho meč, který odložil během konverzace s Dijkstrou a vydá se tajnou chodbou pryč.

Ciri mezitím dojde, že se v Arethuse stalo něco špatného, a tak uteče z chaty pryč. Chvíli poté se u její postele objeví Radovid, díky čemuž Marigold zjistí, že ten své city k němu jen předstíral, aby mohl Ciri unést. Jakmile Radovid odejde pryč, Marigold zjistí, že Ciri není k nalezení, a tak se ji vydá hledat. Ta mezitím běží směrem k Arethuse.

Zatímco Geralt vidí, co Redanie udělala s mágy, Yennefer se setkává s Lydií, která ji napadne kvůli její dřívější nespolupráci ohledně Ciri. Na místě se však naštěstí objeví Triss, která Lydii přemůže. Yennefer ji následně dorazí a společně s Triss odejdou pryč. Později Yennefer narazí venku na Ciri, která k Arethuse doběhla.

V místnosti se svázanými mágy se objeví Tissaia, která se snaží celou situaci nějak vyřešit. Geralt brzy zjistí, že někdo vyvolal venku mlhu, aby nešly vidět přijíždějící lodě. Když to Vilgefortz zjistí, řekne, že to jsou určitě redanské lodě. To Tissaiu přiměje k záchraně všech svázaných mágů, kteří následně povraždí všechny přítomné vojáky.

Geralt využije vypuklého zmatku a vyřídí si účty s Dijkstrou, kterému zlomí ruku a nohu. Během boje se Vilgefortz nečekaně vypaří, ale jakmile ho Tissaia najde, zjistí, že do Arethusy otevírá cestu nilfgaardským vojákům, respektive elfům v jejich řadách. V tu chvíli si Tissaia uvědomí, že celý vztah mezi ní a Vilgefortzem byl založen na lži. Jakmile se uvnitř ocitnou vojáci, vypukne bitva.

Během potyčky se střetnou Francesca a Tissaia, přičemž druhá zmiňovaná zabije Filavandrela. Na místě se objeví i Fringilla Vigo, která zabije svého strýce a odhalí Cahirovi, že nezemřela ve vězení. Francesca se samou zuřivostí rozhodne všechny povraždit, a tak uzavře všechny východy a strhne masivní ohnivou konstrukci, díky které se jí to téměř podaří.

Venku jsou Ciri a Yennefer přepadeny Riencem, který by je i přemohl, kdyby se na místě neobjevil Geralt, který ho zabil svým mečem. Trio se rozhodne opustit ostrov, aby se vyhnulo celému konfliktu. Ten mezitím vrcholí, když jednotliví mágové postupně umírají. Během toho Francesca ztratí vůli žít, ale Fringilla jí to rozmluví. Během bojů je zraněna i Triss, kterou Istredd zachrání.

Tissaia je tak zničená z Vilgefortzovy zrady, že se rozhodne sama zničit celou Arethusu. Yennefer to vycítí, a tak se vydá za ní, aby jí to rozmluvila. Když se Istredd vydá pro knihu monolitů, zastaví ho Vilgefortz, který si ji vezme. Dijkstrovi se na poslední chvíli podaří přežít, když ho zachrání Filippa. Ta s ním následně odcestuje zpátky do Redanie.

Kousek od Arethusy Geralt a Ciri narazí na Cahira. Geralt nechá Ciri, ať si to s Cahirem konečně vyřídí sama, ale když ho porazí, Cahir jí poví, že si konečně uvědomil, jakou chybu dříve udělal, a tak chce, aby ho Ciri zabila. Ta to neudělá a společně s Geraltem odejdou na pláž, zatímco Cahir zabrání elfům, aby je pronásledovali.

Do bitvy se konečně zapojí i Stregobor, který pomůže ostatním čarodějům a čarodějkám. Mezitím Yennefer konečně najde Tissaiu. Té pod vlivem velmi mocného kouzla zešedivěly vlasy a je úplně zesláblá. Yennefer ji přiměje k tomu, aby nechala čarování, čímž ji zachrání.

Když Geralt a Ciri najdou člun, ve kterém by mohli odplout pryč, Geralt zjistí, že se kousek od nich nachází Vilgefortz, a tak si to s ním jde vyřídit. Boj mezi nimi však pro něj nedopadne dobře, Vilgefortz ho porazí, přičemž Geralt skončí v hrozném stavu. Ciri se mezitím vydala do Věže racka, kam ji Vilgefortz následoval po boji s Geraltem. Když tu Ciri sáhne na monolit, přenese se pryč, zatímco následná vlna energie zasáhne Vilgefortze a zničí celou věž.

Zraněného Geralta nalezne Triss, která ho zachrání. Francesca zjišťuje, že se jejím lidem nepodařilo najít Ciri a že je Cahir k nenalezení. Všechny přeživší čarodějky mezitím sledují, jak moc byla celá Arethusa zdevastována.

Trailer ke druhé části třetí série:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
garvon

Preplacanej nesmysl

2.9.2023 | 22:00:00
SUFORAYSIS

Tento díl byl z této řady zatím NEJLEPŠÍ a ústřední MLATA a SOUBOJE také ušly.........­........ 82%

18.8.2023 | 20:47:49
chunmin89

I learned a lot from your blog, and you can learn more about older video games to have more engaging experiences. I look forward to playing with you in the past! word wipe

15.8.2023 | 9:18:32
bumpak

Už jsem si zvyknul, že úroveň je dost nízká, takže přiznám, že byly i horší díly, ale moc mě to tedy neodvázalo…

4.8.2023 | 7:56:01
Lan

na pohodu díl…dobre efekty, kamera, pribeh. Jen tu fnukate kvuli kdecemu.

3.8.2023 | 0:50:50
Jonner

Tu staffku sehnal Vilgefortz v Baumaxu ne? Oddělení rekonstrukcí panelových bytů.

2.8.2023 | 8:40:27
Excalibur

Hnus fialovej. Výkvět čarodějstva vypadal jak banda pobudů z Hlaváku. Některé čarodějky by mohly vyhrávat v sumu, ostatní vypadají jak šlapky obsluhující bezdomovce. Scény jsou prkenné, přehrávané, neuvěřitelné a ve výsledku pak trapné. Co autoři paskvilu ubrali na jedné ze stěžejních bitev, přidali do povinné scénky LGBT+ a multikulturní vyváženosti slovanského prostředí. Základní logikou jednání postav se ovšem vůbec nezabývali. Woke pomatenci všech zemí.....

31.7.2023 | 14:27:08
Orchoose

odpad. Thohle ma se Zaklinacem spolecne jen jmena postav. Nekterym lidem trvalo tri sezony nez si uvedomili ze je to adpoad, ale lepsi pozde nez nikdy:D

30.7.2023 | 16:53:27
tom99

Sice tam je plno boje, ale já se ptám, zda to vůbec dávalo smysl? I Geralt mi přijde, že dělá jedno hloupé rozhodnutí za druhým. Nevím, jestli je to tím, zda tu postavu špatně chápu, nebo tvůrci nejsou schopni v seriálu dostatečně vykreslit jeho osobnost. Pár šarvátek to mělo, ale moc mě to upřímně nebavilo.

webmaster, grafik
30.7.2023 | 12:19:23
svätý.šebastián

Konečne poriadna mela, ktorá dala zaspomínať na skvelu bitku z konca prvej série. Z Redancov sú elfici, akurát by som čakal viac od carodejov, nie že budú tak ľahko porazeni len hrstkou vojakov. Dijkstra dostal, čo si zaslúžil, Tessain bleskový čistič mohol byť tiež účinnejší, Vilgefortz sa pobavil s Geraltom. Snad to nebol vrchol série a zasa príde len politikárčenie

30.7.2023 | 12:10:42
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama