The Witcher (Zaklínač) Fringilla Vigo

Fringilla Vigo

Fringilla Vigo

Nilfgaardská čarodějka a neteř Artoria Viga.

Sezóny 1
2019 - 2019

Fringilla Vigo je neteří slavného čaroděje Artoria Viga, s jehož pomocí měla údajně získat významné postavení. Všechno ale zhatila Yennefer, spolu s níž studovala magii na Arethuse, která se vzepřela příkazu a taktéž prošla přeměnou v čarodějku. Od té doby je Fringilla nilfgaardskou čarodějkou, která jim mimo jiné pomohla dobýt Cintru nebo za ně bojovala v bitvě o Sodden.

První série

Fringilla byla stejně jako ostatní čarodějky na Arethuse na školu přivedena Tissaiou de Vries. Spolu s ostatními studentkami zde studovala magii a sama patřila mezi nejlepší z nich. Byla to také ona, na níž Tissaia demonstrovala, že za využití magie je třeba zaplatit cenu. Jako jedna z mála čarodějek také lapila blesk a následně se měla připravit na přijetí k některému z králů.


Na slavnosti telepaticky kontaktovala Istredda, že se Yennefer nedostaví, jelikož ji místo Aedirnu dají do Nilfgaardu. Zde byla připravena okouzlit krále Virfurila, ale toho zaujala právě Yennefer, která se nechala přeměnit a místo tak získala ona. Fringillu tedy zařadili do Nilfgaardu, kde získala vyšší smysl.

Fringillu nakonec Nilfgaard vyslal do Cintry, kterou dobyl. Zde s pomocí těla Calanthé Fringilla vystopovala, kde se nachází Ciri a s Cahirem za ní vyslali svého stopaře. Poté navštívila Konklávu mágů, kde se snažila mágy zbavit podezření toho, že by Nilfgaard plánoval obsadit sever. Několik mágů jí však nevěřilo a nakonec se střetli u Soddenu, kde Fringilla s Cahirem řídili svou armádu, ale nepočítali s takovým odporem.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
the Grand Inquisitor

Hodně špatné provedení, z dobré postavy udělali záporačku, včetně toho že se Fringille podle popisu vůbec nepodobá, tady asi sotva bude Geralt volat Yennefeřino jméno, když je s ní, nebo naopak si bude přát aby byl s Yenn a Fringillu vůbec nepotkal.

12.1.2021 | 8:16:09
Marty.m293

Co je to za postavu a proč jí říkají Fringilla?

26.10.2020 | 14:14:14
AzurovyAzure77

Další zbytečně změněný charakter. Nechápu proč z ní Lauren dělá záporačku, neboť tou nikdy nebyla. Blackwashing snad už ani nemusím zmiňovat

23.2.2020 | 21:04:08
surky3

Jsem zvědavej co se z ní vyklube. Jako Nilfgaard mi dost připomíná Německo za druhý světový války s ohledem na to jak i Fringilla mluvila o Emhyrovi. No a herečka je tím hodně ovlivněná. Samozřejmě je fakt, že se na Yen moc nepodobá. Zároveň na mě působí možná trochu nevýrazně. Vlastně je prezentovaná jako jedna z hlavních „zápornejch“ postav v první sérii pokud to tak můžu napsat. Tady bych teda čekal trošku víc charisma.

19.2.2020 | 18:39:39
mar.st

Mocná čarodějka

Vzhledově tak podobná Yenn, že se do ní Geralt na moment zakouká a díky ní vlastně přežije i poslední duel s hlavním záporákem…

To už se v show zachránit nepodaří

redaktor
19.2.2020 | 17:00:21
Kothy

zaporacka

19.2.2020 | 16:05:52
HellTsuku

Fringilu mám rád, tedy tu v předloze, tohle však není Fringilla, ani vzhledově ani povahově,

19.2.2020 | 10:54:35

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás