The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Fringilla Vigo

Fringilla Vigo

Nilfgaardská čarodějka a neteř Artoria Viga.

Sezóny 3
2019 - 2023

Fringilla Vigo je neteří slavného čaroděje Artoria Viga, s jehož pomocí měla údajně získat významné postavení. Všechno ale zhatila Yennefer, spolu s níž studovala magii na Arethuse, která se vzepřela příkazu a taktéž prošla přeměnou v čarodějku. Od té doby je Fringilla nilfgaardskou čarodějkou, která jim mimo jiné pomohla dobýt Cintru nebo za ně bojovala v bitvě o Sodden.

První série

Fringilla byla stejně jako ostatní čarodějky na Arethuse na školu přivedena Tissaiou de Vries. Spolu s ostatními studentkami zde studovala magii a sama patřila mezi nejlepší z nich. Byla to také ona, na níž Tissaia demonstrovala, že za využití magie je třeba zaplatit cenu. Jako jedna z mála čarodějek také lapila blesk a následně se měla připravit na přijetí k některému z králů.

Na slavnosti telepaticky kontaktovala Istredda, že se Yennefer nedostaví, jelikož ji místo Aedirnu dají do Nilfgaardu. Zde byla připravena okouzlit krále Virfurila, ale toho zaujala právě Yennefer, která se nechala přeměnit a místo tak získala ona. Fringillu tedy zařadili do Nilfgaardu, kde získala vyšší smysl.

Fringillu nakonec Nilfgaard vyslal do Cintry, kterou dobyl. Zde s pomocí těla Calanthé Fringilla vystopovala, kde se nachází Ciri a s Cahirem za ní vyslali svého stopaře. Poté navštívila Konklávu mágů, kde se snažila mágy zbavit podezření toho, že by Nilfgaard plánoval obsadit sever. Několik mágů jí však nevěřilo a nakonec se střetli u Soddenu, kde Fringilla s Cahirem řídili svou armádu, ale nepočítali s takovým odporem.

Druhá série

Při útěku ze Soddenu se Fringille podařilo zajmout Yennefer, ale její zajatkyní dlouho nezůstala, protože je obě zajali elfové. Zde se setkaly s elfskou čarodějkou Francescou a všechny tři byly vedeny k prastaré bytosti zvané Voleth Meir. Ta jim slíbila, o co nejvíc usilovaly, pro Fringillu to byla moc, kterou měla získat skrze spojenectví s elfy. Elfové tedy dostali útočiště v Cintře a byli zde cvičeni.

V Cintře spolu strávily Fringilla s Francescou několik chvil a jednoho dne za nimi dorazil Cahir, se kterým pokračovala v politikaření. Oba navíc věděli, že Emhyr plánuje cestu do Cintry. Elfové Fringille nakonec přiznali, že bojovat nechtějí a Fringilla proto vyhledala pomoc u svého strýce. Čarodějka poté pozabíjela všechny generály v Cintře kromě Cahira a když se dozvěděli, že Francesce umřelo dítě, plánovali si to před Emhyrem přisvojit. Ten to však naplánoval sám, jejich lež odhalil a nechal je uvěznit.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Hodnocení max 5% tu bohužel nelze dát. V knížkách vedlejší postava, v seriálu má víc času než mnohé hlavní. Čarodějky mají být vytuněné missky kontinentu. Chápu, že je krása velmi subjektivní, ale tohle??? Ta ženská nehraje, ona snad ani vůbec nemá mimiku jak medvědi. Působí jak socha narvaná arogancí, ale zase plní kvótu diverzity. Za mne nejhorší postava seriálu.

21.12.2021 | 16:58:18
Orea

Nevím, proč má tato postava tolik prostoru. Otřesná nudná postava.
Nejen že s knižní Fringillou má společné jen jméno, ale tady je prostě špatně úplně všechno.

21.12.2021 | 16:27:52
Aklain

Tady asi netřeba žádného komentáře. :D

20.12.2021 | 23:34:27
aexees

Parodie na herečku, jediný co zvládá bravurně je pohled z profilu a výraz nabubřelosti.

19.12.2021 | 17:04:08
deadpoolR

Tohle je totální přešlap. Postava je nesympatická, vůbec se nepodobá předloze. Opravdu mi nevadí když, nějaká postava vypadá jinak než si představuji, ale tahle mi nabourává tu pravou slovanskou atmosféru a to mi přijde jako hrozná škoda. Tohle je jen nějaká postava, která nosí jméno Fringilla.

17.7.2021 | 13:28:04
SophieFox

Tvl wtf???

22.6.2021 | 11:28:05
DavidSpike

Hnusná držka… Naprosté plivnutí na svět zaklínače i vlastně autorova obličeje, i když ten tu tvář ochotně nastavuje, protože z toho má prachy. Spolu s Dryádami s Brooklynu a s kušema (why) a elfy… Kdyby šlo dát 0% tak to dám.

28.4.2021 | 6:47:09
the Grand Inquisitor

Hodně špatné provedení, z dobré postavy udělali záporačku, včetně toho že se Fringille podle popisu vůbec nepodobá, tady asi sotva bude Geralt volat Yennefeřino jméno, když je s ní, nebo naopak si bude přát aby byl s Yenn a Fringillu vůbec nepotkal.

12.1.2021 | 8:16:09
Marty.m293

Co je to za postavu a proč jí říkají Fringilla?

26.10.2020 | 14:14:14
AzurovyAzure77

Další zbytečně změněný charakter. Nechápu proč z ní Lauren dělá záporačku, neboť tou nikdy nebyla. Blackwashing snad už ani nemusím zmiňovat

23.2.2020 | 21:04:08
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama