The Witcher (Zaklínač) S01E08: Much More

S01E08: Much More

S01E08: Much More

Zaklínač jde vstříc svému osudu, nicméně po cestě ho skolí děsivé příšery. Yennefer a ostatní čarodějky se připravují na invazi Nilfgaardu. Ciri se ujme neznámá žena.

cz sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Marc Jobst
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Anna-Louise Plowman (Zola), Francis Magee (Yurga), Frida Gustavsson (Visenna), Emma Appleton (Renfri), Shaun Dooley (Foltest), Lu Corfield (Marites), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Máté Haumann (polní maršál), Tristan Ruggeri (mladý Geralt), Jack Bandeira (mladý radní), Jack Wolfe (Nadbor), Daniel Burke (nilfgaardský voják), Rhianna McGreevy (Korál), Jim Caesar (Atlan Kerk), Roland Tzafetaas (čaroděj), Iván Lengyel (mladík), Barnabás Kovács-Szégner (mladík), Theo James (mladý Vesemir), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Geralt se stále nachází v královské pevnosti Cintry, ve které vzpomíná na to, co se zapřisáhl udělat. Následně Cintru opouští, aby dostál svému slovu.

Verden

Po nějakém čase Geralt projíždí zničeným táborem, ve kterém narazí na vesničana Yurgu, který zrovna odklízí mrtvé. Jedná se o stejný tábor, ve kterém byli Ciri a ostatní přeživší přepadeni Nilfgaardem. Nyní tedy můžeme vidět, jak to s tímto táborem dopadlo.

Když se Geralt vybavuje s Yurgou, tak si uvědomí, že jsou v okolí netvoři, a proto se jim rozhodne postavit. Tábor je skutečně napaden ghúly, které Geralt sice pobije, ale ti ho ošklivě poraní, a proto ho Yurga odveze s sebou domů.

Geraltovi je cestou zle, a proto má halucinace. V nich vidí nejrůznější věci, ale především vzpomíná na dobu, kdy byl ještě malý chlapec. Tehdy cestoval se svou matkou Visennou, čarodějkou, která ho opustila v lese, kde se ho ujal zaklínač Vesemir.

Geralt i nadále blouzní a nějakou dobu se dokonce vybavuje i se svou matkou, nicméně i ta je přelud. Poté se mu však udělá lépe, a proto mu Yurga poví, že mu musí dát něco za to, že ho zachránil před oněmi ghúly. Yurga se zmíní o zákonu překvapení, o kterém Geralt nerad slyší, každopádně však opět pokračují v cestě.

Sodden

Ciri se probouzí a zjišťuje, co se jí stalo minulou noc. Opět se setkává s onou vesničankou, která jí dříve chtěla pomoci, tentokrát však Ciri přijme její nabídku, a proto spolu vyrazí do jejího domova, kde by se mohla na čas schovat.

V novém domově se Ciri začne líbit, nicméně jednoho večera se jí zdá sen o Geraltovi, který zrovna pátrá po Yennefer. Následné ráno Ciri uprchne do lesa, přičemž záhy dojedou k jejich domu Yurga s Geraltem.

Zola, jak se jmenuje Yurgova manželka, řekne svému muži o tom, že u nich nyní bydlí Ciri. Když Geralt uslyší, o kom se baví, tak mu ihned dojde, že se Ciri nachází někde blízko, a proto se vydá do lesa, kde na ni skutečně narazí. Po obejmutí se Ciri zeptá, kdo je Yennefer, kterou Geralt volal v jejím snu.

Soddenský pahorek

Čarodějové a čarodějky, kteří se chtějí postavit Nilfgaardu, se ocitají na Soddenském pahorku, na kterém by se mohli vypořádat s přicházejícími nepřáteli. Jako přirozený vůdce čarodějů tu vystupuje Vilgefortz, kterého zároveň Yennefer poznává zase o něco lépe.

Po příchodu se dozvídají, že se místní lidé taktéž chtějí postavit Nilfgaardu, protože se před ním nedá nikde schovat. Započnou tedy přípravy na obranu, přičemž důležitou složku představují samotní čarodějové, kteří chtějí tvrz bránit za pomoci svých kouzelnických vychytávek.

Čarodějové však nemají být jediní, kteří se tu po postaví nilfgaardskému vojsku, a proto Yennefer zjišťuje od Triss, zda přijede král Foltest z Temerie, zatímco se s ní baví i o Geraltovi. Yennefer si tu zároveň opět promluví s Tissaiou, která jí řekne, že má světu stále co nabídnout.

Cahir se v nedalekém táboře dozvídá, že se na Soddenském pahorku objevili členové kapituly, což ho zneklidní, nicméně Fringilla si stojí za tím, že se jim stále mohou postavit, protože i oni ovládají magii. Cahir s ní souhlasí, a proto vydá rozkazy k útoku.

Bitva začíná a čarodějové dělají, co mohou, aby pevnost ubránili. Nilfgaard začne pomalu prohrávat, a proto Vilgefortz využije situace k přepadení jejich vůdce Cahira, se kterým se pustí do souboje. Vilgefortz se však přestane ovládat a nakonec i přijde o své magické meče, kvůli čemuž souboj prohraje, nicméně Cahir ho nezabije.

Fringilla mezitím využije svou moc k prolomení brány, díky čemuž do pevnosti pronikne krabička s jakýmisi magickými červy, kteří ovládnou některé místní obránce. Ti následně začnou sabotovat obranu pevnosti. Tissaia se zároveň pokusí Fringillu získat na svou stranu, nicméně ta ji brzy přemůže a i nadále podporuje Nilfgaard.

Jednou z posedlých se stane i Sabrina, která se pokusí zabít Yennefer, nicméně se jí to nepodaří, protože v tu chvíli dojde k několika výbuchům v pevnosti. Následně se Yennefer snaží zjistit, kteří čarodějové ještě žijí, nicméně se jí nikdo neozývá. Triss, Tissaia a Vilgefortz jsou však stále naživu.

Yennefer neví, co má dělat, ale setkání s Tissaiou jí dodá odvahu. Yennefer proto začne kouzlit, díky čemuž přemůže všechny nilfgaardské vojáky. Bitva je tak konečně u konce, přičemž ve chvíli, kdy Yennefer všechny sežehla, dorazil na pomoc král Foltest.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Nilfgard konečně dostal za vyučenou a nedostal dalši zem, libolo se mi jak to Yennefer zvladla ale kdo vi co se s ni stalo, a shledani Ciri a Geralta bylo fakt dobre, jsem na ně zvědav dalši serii na jejich pouto apod.

redaktor
18.3.2020 | 0:05:49
Rodney1122

poslední 2 díly nebyly tak dobré jako prvotní. i tak 80% si to zaslouží

17.3.2020 | 22:43:14
PavlinaBartakova

Konečně závěr dle mého gusta! Super napětí, práce kameramanů, smrt nebo skoro smrt postav, záhadné zmizení, znovuobjevení a nesmrtelný výkon mistra Furdíka, kterého opět budou všichni nenávidět za ztvárnění negativní postavy. Chtěla bych asi jen říct, že příště by bylo fajn zapracovat na menším zmatení okolo světa, dat a přesunů z minulosti do současnosti a naopak. Herecké výkony pro mě byly brilantní a v mém žebříčku oblíbených postav nakonec na plné čáře zvítězila Yennefer, která mě zaujala pro svou osobnost a celkovou gradaci v celém seriálu. Zatímco Geralt zůstával poměrně stejný, tak Yennefer udělala několik významných kroků a získala si moje srdce. Zpracování a hudební podklad se povedl a píseň Toss A Coin To Your Witcher se na dlouhou dobu stává součástí mého hudebního repertoáru.

13.3.2020 | 15:31:39
Vencais

Začátek seriálu byl slibný, ale pak začal dost upadat. Kdyby časová osa seriálu byli dny v týdnu, bylo by to Středa, pondělí, čtvrtek, úterý, neděle, pátek, sobota a středěle, ale nikdy by nebylo poznat co je vlastně za den. Časová orientace prostě neexistuje a to jsem celou serii viděl během dvou dnů. Dějové linky prý dělí 12 let a přitom se žádné postavy vůbec nemění, takže vůbec není poznat že se odehrávají v jiné době podle ničeho jiného než podle toho jaké postavy se tam vyskytují a ani to vždycky neplatí. Navíc pasují asi jako rukavice místo ponožky. Postavy jsou většinou bezduché loutky bez osobnosti, ta se totiž přizpůsobuje tomu co se zrovna hodí. Nečetl jsem knihy jen několik povídek, ale ty byli teda na úplně jiné úrovni než tohle. Snad bude další serie lepší.

12.3.2020 | 1:02:38
Steve23x

Seriál o hovně.

26.2.2020 | 22:03:42
DC Expert

Poslední díl byl nejlepší. Co bych vytknul seriálu je málo mrdání a málo koz. Je vidět že to režíruje ženská. A ženským tyhle věci vadí tak proto. Protože ten seriál pořád budu porovnávat s Polským seriálem zaklínač. Tam se toho nebáli ale ženská a zaklínač wtf. Každá povídka byla odfláknutá!

26.2.2020 | 8:33:28
Machnitko

Příjde mi to hodně odfláknuté..

25.2.2020 | 12:42:38
SaDiablo

:(

19.2.2020 | 18:22:36
AzurovyAzure77

Odpad všech odpadů, nejhorší zpracování bitevní sekvence co jsem kdy viděli. Režisérka opět dokazuje že umí psát tak maximálně Twilight lovestory. Kokotský Cahir porazí všemocného Vilgefortze, Triss se jak idiot popálí o pochodeň, Fringilla se ani neobtěžuje oslepit Yennefer a Tissaia se jde rovnou nechat zabít bez ochrany. Nilfgaarská zbroj v přímém záberu – no tyvole. Geralt a Ciri se v závěru potkají jako by se dávno znali – na nějaké setkání v Brokilonu a vytvoření mezi nimi trochu reálného vztahu podle scénáře s**e pes. Trochu to aspoň zachraňují Cavill a Chalotra, ta ohnivá bouře byla jediná trochu působivá, i když zase totálně mimo lore – Yennefer nikdy nebyla, není a nebude nejmocnější čarodějka. Taková Tissaia nebo Vilgefortz nebo by ji podle knih strčili do kapsy. Tfuj

17.2.2020 | 22:43:52
honza03

První série měla mít minimálně 10 dílů pokud měla končit takto. Zbytečně se spousta věcí vynechala a závěrečné shledávání prostě nefunguje. V Polské verzi byla vidět Geraltova beznaděj a když se konečně potkaly tak to mělo ohromnou atmosféru, tady to nefunguje.

15.2.2020 | 0:50:33

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás