The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Jeden z tvůrců se vyjádřil k divákům, kteří se na seriál chtějí přestat dívat kvůli Geraltovu přeobsazení

Jeden z tvůrců se vyjádřil k divákům, kteří se na seriál chtějí přestat dívat kvůli Geraltovu přeobsazení

Geraltovo přeobsazení, které nás čeká hned na začátku čtvrté série, představuje velkou věc, která trápí spoustu diváků. Někteří z nich si proto stojí za tím, že s koncem třetí série přišel i konec celého seriálu.

4 13
30.7.2023

Už spoustu článků jsme věnovali tomu, že zaklínače Geralta bude ve čtvrté řadě hrát Liam Hemsworth, který nahradí Henryho Cavilla, jenž se této roli věnoval už od první série. Pro některé diváky byl Henry Cavill tím pravým zaklínačem, a proto se odmítají dívat na pokračování. Je pravděpodobné, že kvůli tomuto seriál přijde o spoustu diváků, a tak se k tomu vyjádřil polský tvůrce Tomek Baginski.

„K přeobsazení vám povím pouze to, abyste si na něj počkali. V tuto chvíli vám nemohu říct nic jiného, protože nevíme, co se bude dít. Nevíme, jak to proběhne. V souvislosti s tímto si ale vzpomínám na první reakce, které lidé měli na Henryho Cavilla, když jsme v roce 2018 odhalili, že bude hrát Geralta. Spousta lidí si ho v této roli nedokázala představit, tvrdili třeba to, že je moc nabušený. Na internetu tehdy byla spousta názorů, ale když jsme zveřejnili první materiály, lidé si začali říkat, že to není zas tak špatné,“ prozradil Tomek Baginski.

(I Cavill zpočátku zápasil se svou rolí. Foto: Netflix)

Je pravda, že tehdy se obsazení Henryho Cavilla nelíbilo opravdu velkému množství lidí, nicméně většina z nich si ho v této roli brzy oblíbila. Zatímco si ale tvůrce myslí, že většina naštvaných diváků hodlá bojkotovat seriál kvůli Liamu Hemsworthovi, pravda může být někde jinde. Liam Hemsworth třeba bude dobrým zaklínačem, ale lidem jde spíše o samotný důvod přeobsazení, protože pokud nad seriálem zlomil hůl takový fanoušek Zaklínače jako Henry Cavill, pak se seriál musí být něco hodně špatně.

Baginski každopádně něco pověděl i k natáčení první série, kdy se Cavill teprve dostával do role. Prý s ní měl zpočátku nemalé problémy: „Natáčet jsme začali na podzim a o Vánocích jsme měli pauzu. Cavill tuto pauzu využil k tomu, aby si pustil již několik natočených scén a zlepšil se podle nich. Především zapracoval na svém hlasu, který udělal hlubší. Kromě toho prozkoumával několik dalších detailů, které se nakonec upravili.“

Zdroj článku: Redanian Intelligence

Diskuze /16

klokin

No pochopitelně. Nějaké velké množství diváků se nepřestane dívat jen proto, že končí Cavill. Daleko víc se jich přestane dívat proto, že neskončila třeba silně nepovedená Fringila, nebo stupidní experimenty se zateplováním Marigolda… :D

30.7.2023 | 12:05:51
Cristie

Rozhodně jsem zvědavá na Hemswortha, docela se mi líbí víc než Cavill, který mi přijde takový kožený. Tím nemyslím jeho oděv. Větší problém mám s tím, že z Geralta udělali vedlejší postavu.

#4 Decado23
30.7.2023 | 12:13:13
Roberto13

Cavill dostal lepšie prachy od Amazonu, tak tam ide robit warhammer. Ze sa zaklina ovi zmeni ksicht? Asi to bude na zaciatku divne, ale pre mna uz mal rozne tvare v ilustraciach kniziek, dalsi Geralt bol v polskom seriali, iny v hre, kde ho este menili s tym ze proste starne, nie je to taky koniec sveta ako sa z toho robi.

30.7.2023 | 13:19:16
Decado23

#2 Cristie: Však on Geralt je vedlejší postava. Ústředním hybatelem děje románů je Ciri :). Geralt je jen nejhlavnější vedlejší figura, společně s Yennefer by se dalo říci.

#6 Orea #9 Weraptor
30.7.2023 | 13:21:11
lego assassin

Mě Geralt přišel jako vedlejší postava hlavní postavy byli čarodějnice ze Salemu! Jako očekávám odklon od knih a navíc nový zaklínač nebude mít k té postavě žádný vztah. Stejně jako ostatní postavy který neumí hrát!

#11 zroutik
30.7.2023 | 13:41:56
Orea

#4 Decado23: Není vedlejší postava, jmenuje se to doslova „Román o Geraltovi a Ciri“ :-D

30.7.2023 | 14:55:23
Myscho2009

Pozrieť si to pozriem aj s Hemsworthom, ale veľké nádeje tomu nedávam

30.7.2023 | 18:17:32
Rik

Mně je to už úplně jedno, protože díky třetí sérii se z toho stal tuctový seriál.

31.7.2023 | 7:51:26
Weraptor

#4 Decado23: Geralt je protagonista, kdežto Ciri je mimo poslední dvě knihy, kam seriál ještě nedokráčel, víceméně dějový prvek, který drží vyprávění pohromadě. Většina ságy je prezentována z Geraltova pohledu. Není to vedlejší figura.

31.7.2023 | 9:40:06
jess20

Ono to že skončil na důvod. Tyhle woke kraviny nejsou pro každýho nakonec se ještě stane že bude románek mezi marigoldem a Geraldem možná Henry viděl scénář kdo ví každopádně seriál pohřbili není na co čekat bude to blbost to dojde každému

31.7.2023 | 10:16:49
zroutik

#5 lego assassin: ty jsi herec? nebo učitel herectví? jinak nechápu jak můžeš posoudit, že ostatní postavy neumí hrát. jako amatér.

#12 desaix
31.7.2023 | 10:35:26
desaix

#11 zroutik: Na to netreba byť z oboru, aby divák vedel posúdiť ak niekto nevie hodnoverne zahrať postavu.

31.7.2023 | 13:18:02
Fat Tony

Serial om sledovat po 2. otrasnej serii (okrem 2×01, ta bola vyborna) a kazdym dalsim rozhodnutim s utvrdzujem, ze moje rozhodnutie bolo spravne :)

31.7.2023 | 13:30:47
RagnarokCzD

Pravda je, že pokud se na Zaklínače přestanu dívat, bude to proto jakou z toho udělali kokotinu … ne proto jakej xicht bude mít hlavní postava. :D

Michal Zebrowski je stejně jenom jeden. :3

31.7.2023 | 15:09:50
Myraelle

Myslím, že odchod Cavilla je jeden z menších problémů celého seriálu.

1.8.2023 | 21:03:40
Samohyb

Nejlepší byl stejně Zebrowski, jenže problém je to, že je to strašná blbost a to jsem to dokoukal asi jen do půlky druhé série. Dál už se na to bez roztavení inteligenčních obvodů nedalo dívat. A zkoušet lidem nalhat, že Geralt je stejně už jen vedlejší postava a tím jim to nemusí vadit… I v knihách mě každý odstavec nebo kapitola, kde nebyl Geralt, iritovaly a nudily. Bez Geralta by i knihy byly jen tuctovou záležitostí. Divím se,že Sapkowski se svou knihou nechá dělat takové kotrmelce. A nutné černé a proteplené zlo z Netflixu jsou jen poslední hřebíček do rakve.

11.8.2023 | 16:43:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama