The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S01E01: The End’s Beginning

S01E01: The End’s Beginning

Zaklínač Geralt se ocitá v Blavikenu, kde je nucen si zvolit menší zlo. Princezna Ciri zjišťuje, v jakém ohrožení se nachází nejenom její společenské postavení, ale i její země.

sk
20.12.2019
1 hodina 2 minuty

Základní info:

Režie: Alik Sakharov, Marc Jobst
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Eamon Farren (Cahir), Lars Mikkelsen (Stregobor), Emma Appleton (Renfri), Jodhi May (Calanthé), Adam Levy (Myšilov), Björn Hlynur Haraldsson (Eist Tuirseach), Mia McKenna-Bruce (Marilka), Maciej Musiał (Lazlo), Tobi Bamtefa (Danek), Packy Lee (Nohorn), Sonny Ashbourne Serkis (Martin Marbury), Matt Devere (lord Marbury), Kata Petõ (lady Marbury), John Cummins (hostinský), Alexandra Szucs (Isadora), Veronika Varga (šlechtična z Cintry), Martin Berencsy (Korin), Daniel Burke (nilfgaardský voják), Kristóf Widder (nilfgaardský důstojník), … 

Hlavní příběhové linie:

Blaviken

Geralt se nachází v bažinách, ve kterých se vypořádá s ohavnou kikimorou. Odtud si to namíří do nedalekého Blavikenu, aby za zabitou příšeru shrábl nějaké peníze. V místním hostinci však není přivítán nijak vlídně, protože mu tu místní pobudové začnou nadávat do mutantů. Jejich nadávky umlčí až Renfri, vůdkyně těchto pobudů, která se s Geraltem pustí do řeči.

Brzy se v témže hostinci Geralt setká s Marilkou, dcerou místního starosty, která s ním probere cenu za ulovenou kikimoru. Její otec však chtěl ulovit graveira, nikoliv kikimoru, a proto ho s ní pošle za místním čarodějem Irionem, který by o ni mohl mít zájem. Geralt dá na její radu, a tak ho Marilka k němu odvede.

Irion je však ve skutečnosti čaroděj Stregobor, který zaklínači nabídne jinou zakázku – usmrcení princezny Renfri, tedy oné dívky, kterou Geralt potkal v hostinci. Ta je údajně prokleta černým sluncem, kvůli čemuž musí být zastavena. Zároveň neustále stíhá Stregobora, kterému se chce pomstít, a proto má i osobní důvody k tomu se jí zbavit.

Geralt ignoruje jeho slova o menším zlu, odmítá jeho zakázku a cestuje pryč. U říčky se však setká s Renfri, která mu poví svůj příběh a snaží se ho přesvědčit o tom, aby pro ni zabil Stregobora. Geralt však odmítne i její zakázku.

Když Geralt pokračuje v cestě, tak se opět setká s Renfri, která mu tentokrát promluví do duše a vyspí se s ním. Následné ráno, když se Geralt probudí, zjistí, že je Renfri pryč. Vybaví si, co naposledy říkala a vrátí se do Blavikenu, aby zabránil masakru.

Aniž by to však tušil, tím, že se vrátí do vesnice, sám způsobí masakr. Do cesty se mu totiž postaví Renfriini pobudové, které do jednoho povraždí. Následně se setká i se samotnou Renfri, která se odmítá vzdát a postaví se mu. Po napínavém boji však Geralt zabije i ji.

Po boji se na místě objeví Stregobor a místní vesničané. Stregobor chce na Renfri provést pitvu, aby získal nové informace týkající se jejího prokletí, tedy její vnitřní mutace. Geralt mu to nechce dovolit, ale za Stregobora se postaví vesničané, kterým se nelíbí, co tu Geralt napáchal. Geralt je tak nucen odejít z Blavikenu, přičemž po této události mu všichni začali přezdívat Řezník z Blavikenu.

Cintra

V Cintře vládne královna Calanthé, jejíž vnučka Ciri ráda tráví čas mimo královský dvůr. Když se však zrovna nachází v ulicích města, tak pro ni její babička pošle své stráže, které ji dovedou zpátky do pevnosti, kde je nucena strávit den plněním svých povinností.

Jednoho večera se v Cintře koná bál, během kterého se Calanthé dozví o tom, že k branám jejího království míří nilfgaardská armáda. Celá Cintra se proto připraví na bitvu, během které je Cintra nejenom poražena, ale zároveň v ní zemře i král Eist Tuirseach.

Velmi zraněná Calanthé je dovedena zpátky do pevnosti, kde se připravuje na svou blížící se smrt. Informuje Ciri o tom, co se stalo, přičemž ta se pak sejde s Myšilovem, který se za pomoci svých kouzel snaží zabránit vstupu Nilfgaarďanů do pevnosti.

Když si Calanthé uvědomí, že je vše ztraceno, tak pověří Myšilova důležitým úkolem – musí dostat Ciri z pevnosti, aby nepadla do nilfgaardského zajetí. Ciri nechce opustit svou babičku, dokonce na chvíli vyvolá svou skrytou moc, nicméně babiččina slova ji nakonec přesvědčí – musí nalézt Geralta z Rivie, aniž by věděla, o koho přesně jde.

Zatímco Ciri prchá pryč, tak místní šlechtici páchají sebevraždu, aby se taktéž vyhnuli zajetí. To stejné dělá i Calanthé, která vyskočí z okna. Myšilov však záhy opustí Ciri, aby ji ochránil. Ciri je však chycena Nilfgaarďanem Cahirem, který se ji snaží převézt do tábora. Ciri však cestou opět využije svou sílu, díky které se dostane z Cahirova zajetí. Následně uteče do lesa.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Stejně jako na život ani na bitvu se nikdy nelze plně připravit."

15.6.2022 | 12:56:52
Limitsalv

Podařené a perfektní, což už uvedli i jiní. Prostředí, kostýmy, vizualizace, panorama hudba. Jo hudba mi příjde opravdu skvělá. Že by nebylo co vytknout? Snad jen proč musela Renfri zemřít již v prvním díle, mohli ji tam nechat ještě chvíli běhat. Souboj na konci byl výborný. A Cirí měla být mladší. V průběhu natáčení dalších řad totiž velice rychle rozkvete a dospěje (zestárne). Henri se s tím vypořádal se ctí. Udržet tuto kvalitu (vysoko nastavenou laťku) v dalších dílech bude pořádně těžké.

9.3.2022 | 7:05:38
koves

Po shlédnutí filmu jsem byla zvědavá na seriál. Trochu jsem se bála. Myslím, že dříve bylo náročnější něco točit, protože možností bylo o tolik méně. Vzhledem k dnešní technologii by to mohl být pěkné. Upřímně jsem byla překvapená. Každý film i seriál se od knižní předlohy liší. O tom žádná. Ale tady mě dostalo propracování scén. Až na výjimky jsou velmi pěkné. Postavy myslím, že dostali správní herci. Jsem detailista a tak zpracování si velice cením. Občas nějaká chybka, ale kde není.

5.1.2022 | 18:18:24
Orea

Obrovský palec nahoru za souboj s Renfri (doufám, že nečtenářům brzy vysvětlí ty otočky) a Renfri samotnou – herečka mi strašně sedla a navíc je to krásná baba. Bohužel to nezachrání celou povídku, která je osekaná tak, že z ní vlastně o moc víc, než ten souboj, nezbylo. Proč Geralt zvolil tohle Menší zlo? To vypadá, že se blbě vyspal a kdovíproč si vzpomněl na trh, asi že zapomněl něco koupit. Koukatelné to je, ale tak plytké.. a kdo nečetl předlohu, nemá srovnání, o co byl ochuzen.
Cintra taky nic moc, Calanthé strašně nesympatická a schopnost Ciri, to je škoda mluvit… A ve druhém díle má po třech dnech chození prošoupané papuče. Oni ji prostě pošlou na útěk v papučích, které jsou navíc na královský rod mizerné kvality? 70 %, maximálně…

28.2.2021 | 15:09:31
Rodney1122

Bál jsem se že mně herce nesedne.. naštěstí to hned zmizelo :)

17.3.2020 | 14:57:24
Jiri007

Dobry začatek serialu, musim řict že Geralt ma fakt zasadu, ale dobře s nim oba manipulovali jen škoda že musel takhle brzo se rozhodnout ale dobře to umi s mečem, Ciri vypadala fakt odhodlana a schopna učinit vlastni rozhodnuti a jsem zvědav co před nimi rodiče tajili a musim řict že ta bitva byla fakt dobra ale nechapu proč ten protivnik nešel bojovat ale vystřelil šip

redaktor
9.3.2020 | 0:02:03
DC Expert

Ještě se Geralt s Renfri vyspal a v seriálu to neukazovali. Měli to tam dát aby lidé věděli.

26.2.2020 | 8:49:08
AzurovyAzure77

Celkově spíše dobře zpracovaná povídka Menší zlo. Trochu hůře je na tom už dějová linka Cintry, vypadá velice zkratkovitě a odbytě. Také nevím, jak chtějí v tom to případě scénáristé vyobrazit setkání Geralta s Ciri, když to se má odehrát v Brokilonu a tam se přece ještě znát nemají. Jedna z malých vad je přeskakování celých desetiletí v tomto díle – poznat, že se dějová linka Ciri a Geralta odehrává v jiném čase může být pro fanouška neznalého knižní předlohy trochu těžké. To ale neubírá epizodě na dobrém tempu vyprávění, skvělém Henry Cavillovi a kvalitních šermířských scénách. 70%

17.2.2020 | 22:25:07
GanG

Takže, nikdy jsem nečetl ani nehrál, což může být nedostatkem pro pochopení / vcítění se do postav, ale jistě vím, že se první díl Withera nezařadí mezi nejlepší pilotní díly seriálu. Upřímně, do prvního souboje (Geralt vs. Renfri) mi děj připadal dost nezáživný (třeba to tak mělo být). KAŽDOPÁDNĚ, zbožňuju filmy seriály s magií, takže tomu určitě dám šanci a kdo ví, třeba i něco přečtu nebo zahraju.

11.2.2020 | 0:47:30
Kothy

Slusny rozjezd :)

3.2.2020 | 18:16:48

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama