The Witcher (Zaklínač) Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Princezna pocházející z Cintry, jejíž moc pro ni představuje takovou hrozbu, že ji před ní může ochránit pouze zaklínač Geralt.

Sezóny 2
2019 - 2021

Cirilla Fiona Elen Riannon, jak je princezna známa celým jménem, se narodila v Cintře jako dcera Pavetty a rytíře Dunyho, který měl však jedno velké tajemství. Málokdo ví, že s její rodinou experimentovali elfové, aby vyšlechtili mocnou bytost, a tak po mnoha letech křížení vznikla Ciri. Je označována také jako Lvíče z Cintry nebo Zirael, případně jako Dítě překvapení kvůli zákonu, který uplatnil zaklínač Geralt.

Rodiče jí zemřeli, když byla malá, a tak se o její výchovu postarala královna Calanthé, její babička. Už od dětství viděli Ciri všichni jako neposlušnou princeznu, která se radši prala s ostatními dětmi, než aby se věnovala tanci a dalším aktivitám vhodným pro její postavení.


Ciri se nakonec ujali právě Geralt a čarodějka Yennefer, kteří ji po smrti babičky vychovávali a naučili ji i mnoho ze svých vlastních schopností a dovedností.

První série

S Ciri se setkáváme ve chvíli, kdy si hraje s dětmi z obyčejných rodin, ale byla následně odvedena do hradu, aby se účastnila slavnosti, která měla její rodině představit možné budoucí partnery pro Ciri. Zde byla Ciri donucena k tanci se šlechticem Martinem, zatímco se její babička dozvěděla o blížícím se Nilfgaardu.

Uplynuly dva dny a Ciri zůstala uzavřena na hradě, zatímco její prarodiče bojovali s útočníky z jihu. Calanthé se brzy nato vrátila z prohrané bitvy raněná, ale její manžel Eist bitvu nepřežil. Calanthé nechala následně Ciri odvézt ven z hradu a řekla ji, že musí najít Geralta z Rivie.

Rytíř Lazlo, který Ciri doprovázel, byl ale zabit a dívku se pokusil unést Cahir pracující pro Nilfgaard. Ciri se však ubránila svými schopnostmi, o nichž nevěděla, a unikla do lesa, kde si s pomocí bláta obarvila své nápadně šedé vlasy. Zde se seznámila také s chlapcem Darou, z něhož se postupem času vyklubal elf.

Ciri byla vždycky neposlušná princezna.

I když se Ciri pokusilo pomoci několik cizinců, byli napadeni Nilfgaarďany a dívka tak pokračovala na své cestě jen s Darou. Spolu s ním zamířila do Brokilonu, kde se seznámila s dryádami a uviděla zde také svou první vizi. Brzy ji tu vyhledal rodinný přítel Myšilov, který byl ale dopplerem Adonisem v přestrojení. Ciri na to časem přišla a její cesta s Darou i Adonisem se rozešla.

Ciri se následně seznámila s ženou jménem Zola, která ji nabídla přístřeší, ale princezna původně odmítla. Když byla napadena skupinou mužů, Ciri se ubránila a následně Zolinu nabídku přijala. V lese nedaleko jejího domu se konečně setkala s Geraltem, kterého poznala, i když se nikdy předtím neviděli.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Vzhledově docela sedí, ale věkově někdy působí hodně divně.

21.12.2021 | 17:00:54
Michal_

V druhé sérii je výborná.

21.12.2021 | 0:37:55
Aklain

Tady ten výběr herečky není až takovej průser jako u čarodějek a v 2. sérii ukázala, že na to bude mít i herecky.

20.12.2021 | 23:32:40
Steve23x

Výborně zahraný.

17.12.2021 | 21:16:59
Lolamoon

Tento výber herečky vzhľadovo veľmi dobrý. Prvej série však hrala len omáčku. Uvidí sa pri ďalšej sérii.

10.12.2021 | 23:28:04
deadpoolR

Celkově sympatická postava a herečka, ale na roli Ciri vypadá prostě staře.

17.7.2021 | 13:16:22
Edvin69

Špatná, velmi špatná a příliš stará. Falešná Ciri vypadála mnohem lépe a to tam byla jen na pár okamžiků. https://static.tvmaze.com/…3/582500.jpg

31.3.2021 | 14:01:42
Araya

Úplně nevím, chybí mi tu taky ten Brokylon a setkání s Geraltem jak tu někdo psal. No uvidíme jaká bude Falka :)

17.8.2020 | 12:47:54
CoRnDuCK

Obsazení se mi líbí a celkově je mi sympatická, ale také nedávám plný počet. Její linka mi přijde uspěchaná a zbytečná. Mohli si ji nechat až na druhou či třetí sérii.

18.7.2020 | 21:10:58
Kimberlly

Ja Ciri proste nemám rada. Ani v knihách…Ale tu bola zatiaľ priemerná.

2.4.2020 | 15:08:50
1

České titulky

Seriál Zaklínač pochází z produkce streamovací služby Netflix, jehož česká podpora vytvořila české titulky i dabing. Druhou řadu Zaklínače si tedy můžete plně vychutnat přímo na Netflixu. Nezapomeňte poté ohodnotit jednotlivé epizody, postavycelý seriál

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás