The Witcher (Zaklínač) Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Princezna pocházející z Cintry, jejíž moc pro ni představuje takovou hrozbu, že ji před ní může ochránit pouze zaklínač Geralt.

Sezóny 1
2019 - 2019

Cirilla Fiona Elen Riannon, jak je princezna známa celým jménem, se narodila v Cintře jako dcera Pavetty a rytíře Dunyho, který měl však jedno velké tajemství. Málokdo ví, že s její rodinou experimentovali elfové, aby vyšlechtili mocnou bytost, a tak po mnoha letech křížení vznikla Ciri. Je označována také jako Lvíče z Cintry nebo Zirael, případně jako Dítě překvapení kvůli zákonu, který uplatnil zaklínač Geralt.

Rodiče jí zemřeli, když byla malá, a tak se o její výchovu postarala královna Calanthé, její babička. Už od dětství viděli Ciri všichni jako neposlušnou princeznu, která se radši prala s ostatními dětmi, než aby se věnovala tanci a dalším aktivitám vhodným pro její postavení.


Ciri se nakonec ujali právě Geralt a čarodějka Yennefer, kteří ji po smrti babičky vychovávali a naučili ji i mnoho ze svých vlastních schopností a dovedností.

První série

S Ciri se setkáváme ve chvíli, kdy si hraje s dětmi z obyčejných rodin, ale byla následně odvedena do hradu, aby se účastnila slavnosti, která měla její rodině představit možné budoucí partnery pro Ciri. Zde byla Ciri donucena k tanci se šlechticem Martinem, zatímco se její babička dozvěděla o blížícím se Nilfgaardu.

Uplynuly dva dny a Ciri zůstala uzavřena na hradě, zatímco její prarodiče bojovali s útočníky z jihu. Calanthé se brzy nato vrátila z prohrané bitvy raněná, ale její manžel Eist bitvu nepřežil. Calanthé nechala následně Ciri odvézt ven z hradu a řekla ji, že musí najít Geralta z Rivie.

Rytíř Lazlo, který Ciri doprovázel, byl ale zabit a dívku se pokusil unést Cahir pracující pro Nilfgaard. Ciri se však ubránila svými schopnostmi, o nichž nevěděla, a unikla do lesa, kde si s pomocí bláta obarvila své nápadně šedé vlasy. Zde se seznámila také s chlapcem Darou, z něhož se postupem času vyklubal elf.

Ciri byla vždycky neposlušná princezna.

I když se Ciri pokusilo pomoci několik cizinců, byli napadeni Nilfgaarďany a dívka tak pokračovala na své cestě jen s Darou. Spolu s ním zamířila do Brokilonu, kde se seznámila s dryádami a uviděla zde také svou první vizi. Brzy ji tu vyhledal rodinný přítel Myšilov, který byl ale dopplerem Adonisem v přestrojení. Ciri na to časem přišla a její cesta s Darou i Adonisem se rozešla.

Ciri se následně seznámila s ženou jménem Zola, která ji nabídla přístřeší, ale princezna původně odmítla. Když byla napadena skupinou mužů, Ciri se ubránila a následně Zolinu nabídku přijala. V lese nedaleko jejího domu se konečně setkala s Geraltem, kterého poznala, i když se nikdy předtím neviděli.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Edvin69

Špatná, velmi špatná a příliš stará. Falešná Ciri vypadála mnohem lépe a to tam byla jen na pár okamžiků. https://static.tvmaze.com/…3/582500.jpg

31.3.2021 | 14:01:42
Araya

Úplně nevím, chybí mi tu taky ten Brokylon a setkání s Geraltem jak tu někdo psal. No uvidíme jaká bude Falka :)

17.8.2020 | 12:47:54
CoRnDuCK

Obsazení se mi líbí a celkově je mi sympatická, ale také nedávám plný počet. Její linka mi přijde uspěchaná a zbytečná. Mohli si ji nechat až na druhou či třetí sérii.

18.7.2020 | 21:10:58
Kimberlly

Ja Ciri proste nemám rada. Ani v knihách…Ale tu bola zatiaľ priemerná.

2.4.2020 | 15:08:50
SanctumClarke

Celkem nudný děj, ale zahráno moc dobře. Jinak je mi postava sympatická, takže si ji Geralt může nechat. :D

6.3.2020 | 15:52:42
AzurovyAzure77

Dobrý výběr herečky (i když nemusel být, víte o tom? Původně měla být i Ciri černá…), ale zdaleka nejnudnější dějová linka, kde se celou dobu neděje ABSOLUTNĚ NIC dějově důležitého. Freya Allan hraje dobře ale co z toho, když dostane jen násilně vytvořenou dějovou linku, kterou sdílí s tím zásadně nejzbytečnějším černým elfem ve vesmíru?

21.2.2020 | 10:19:52
surky3

Za mě asi ok, ale na druhou stranu opravdu mě dopálilo, že ze setkání udělali jenom vlastně věc osudu, čímž její příběh docela degradovali. To samý přeskočení Brokylonu kde se poprvé setkala s Geraldem. Zároveň bych asi raději viděl mladší herečku.Herecky to asi zvládna Freya docela dobře. Dost do toho mluví i prostor který dostala (nebylo ho zas tak moc, ale to se asi dalo čekat)

19.2.2020 | 18:01:30
Kothy

Uvidime, co z ni bude.

3.2.2020 | 18:17:47
Gabriel22

Chápu, že se to v prní série zatím jen rozjíždí (ten její příběh), taky proto zatím nijak nezapůsobila. Její storylina byla za mě nejnudnější. Ještě v prním díle dobré a pak už jen utíkala a zažívala pro mě celkem nudná „dobrodrušství.“ Ten její příběh tam byl, tak jakoby navíc… Vím, že pozdějc bude důležitá a taky asi bude kvalitní postava, ale zatím není.

22.1.2020 | 19:03:12
tominotomino

Potenciál má, ale nejde zatím hodnotit na plný počet, jelikož toho moc v první sérii neudělala.

webmaster
21.1.2020 | 23:08:48
1

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás