The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 364×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Ve druhé řadě se objevily meče z her, seriálový Geralt je však ani jednou nepoužil

Ve druhé řadě se objevily meče z her, seriálový Geralt je však ani jednou nepoužil

Nedávné pokračování Zaklínače se dočkalo poměrně překvapivého množství odkazů na herní trilogii. Tím nejvýznamnější je rozhodně ten, který se týká Geraltových mečů.

11 0
9.2.2022

Zhruba před měsícem jsme si pro vás připravili článek, ve kterém jsme shrnuli všechny známé odkazy na hry, které se objevily ve druhé sérii. Cíleně jsme tu však vynechali jeden odkaz, který si podle nás zasloužil větší pozornost. Týká se totiž Geraltových mečů, nástrojů, díky kterým je schopen si něco i vydělat.

V seriálu se objevilo hned několik zaklínačských mečů, jejich vzhled navrhl muž jménem Artur Wysocki. Ten shodou okolností navrhoval i meče pro třetího herního Zaklínače, takže se tu vyloženě nabízelo větší propojení seriálu s hrami. V základu se toho tvůrci nechytli, ale v menších odkazech už ano.

(Herní meče si našly cestu i do seriálu. Foto: Netflix)

Ve druhém díle Kaer Morhen, ve kterém si Ciri prohlížela celou zaklínačskou pevnost, zavítala i do zbrojnice, ve které se mimo jiné nacházely zaklínačské meče. Zajímavostí je to, že přesně tyto meče jsme už mohli jednou vidět. Nemáchal s nimi však seriálový Geralt, ale ten herní. Ano, jde o meče přímo z her.

Na obrázku výše si můžete prohlédnout jejich seriálovou podobu. Ten výše umístěný je stříbrný meč, zatímco ten níže představuje ocelový meč. Zde je sice můžeme vidět bok po boku, takto jsme je ostatně vídávaly i na zádech herního Geralta, nicméně u toho seriálového k něčemu takovému nikdy nedojde. Ten má sice neustále jeden u sebe, ale druhý má jinde, nejčastěji připevněný na Klepně.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama