MyAnna Buring

MyAnna Buring

Celé jméno: Anna Margaretha My Rantapää
Místo narození: Sundsvall, Västernorrlands län, Švédsko
Známé projekty: Twilight sága, Ripper Street, Banished, The Witcher

Datum narození: 22.9.1979 (44 let)

MyAnna Buring se sice narodila ve Švédsku, ale vyrůstala na Středním východě, kde se vzdělávala na American British Academy v Ománu. V šestnácti letech se přestěhovala do Velké Británie, kde studovala na prestižní London Academy of Music and Dramatic Art. Školu dokončila roku 2004.

Do herectví se ponořila ihned po studiu, tedy roku 2004, kdy začala vystupovat v britských filmech a seriálech. Jednu ze svých prvních rolí si zahrála roku 2005 v hororu Pád do tmy, kde se objevila jako Sam. Následně se objevila v několika seriálech a krátkometrážních filmech, mezi kterými se sluší zmínit její působení v seriálu The Wrong Door.

Následně se opět objevila v několika hororech, například ve snímcích Krédo a Zabijáci lesbických upírek. Roku 2011 se jí poté podařilo získat roli Tanyi Denali, kterou si zahrála ve dvou posledních dílech filmové ságy Twilight.

Roku 2011 se objevila v jedné z hlavních rolí hororu Seznam smrti, odkud následně zamířila do minisérie White Heat, ve které si zahrála Lilly, ústřední postavu. Roku 2012 se jí zároveň podařilo získat jednu z jejích největších rolí. Řeč je o postavě Dlouhé Susan Hart, kterou hrála až do roku 2016 v seriálu Ripper Street.

Během této role se však věnovala i jiným postavám, mohli jsme ji vidět například ve filmech Ztracen v Karastánu a Hyena či seriálech Downton Abbey, Banished a Dag. Brzy po Ripper Street se objevila v seriálech In the Dark či En natt. Roku 2019 se jí podařilo získat roli v populárním seriálu The Witcher, ve kterém hraje čarodějku jménem Tissaia de Vries.

Herečka si velmi cení svého osobního života, a proto o ní nevíme téměř nic. Víme však, že je od května roku 2017 matkou, protože se jí v té době narodil syn.

Foto BY 2.0 Ibsan73, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Tissaia de Vries 2019 2023 3
Banished Elizabeth Quinn 2015 2015 1
Ripper Street Dlouhá Susan Hart 2012 2016 5

Filtr seriálů