The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Proč se Voleth Meir objevila v seriálu a jaký byl její význam pro jeho děj?

Proč se Voleth Meir objevila v seriálu a jaký byl její význam pro jeho děj?

Hlavním padouchem druhé řady byla démonka Voleth Meir, která má jisté napojení na jezdce Divokého honu. Proč se tato postava vlastně objevila v seriálu?

10 5
29.1.2022

Když si přečtete Zaklínačovu knižní předlohu, zjistíte, že v ní nevystupuje žádná Voleth Meir. Tato postava vznikla čistě pro potřeby seriálu, přičemž diváci ji přijali velmi vlažně. Opravdu se musela objevit v příběhu, který byl už i tak značně pozměněn vůči knihám? Nyní si trochu blíže vysvětlíme, proč se v nejnovějších dílech vlastně musela objevit.

Tvůrkyně Lauren Hissrich nejdříve chtěla, aby druhá řada měla více slovanských prvků, protože právě po tom volali fanoušci seriálu. Rozhodla se jim proto vyhovět tím, že do epizod přidala chaloupku na kuří nožce, ve které žije ježibaba. Právě touto ježibabou byla Voleth Meir, nicméně její role se v dalších dílech značně změnila.

(Z démonky se vyklubala jezdkyně Divokého honu. Foto: Netflix)

Dříve tvůrkyně prozradila, že si v seriálu přála dřívější nástup jezdců Divokého honu, než kdy k této události došlo v knihách, a tak vytvořila postavu Voleth Meir, skrze kterou se následně dostala k Eredinovi a jeho společníkům. Jak však konec odhalil, Voleth Meir celou dobu byla jen členkou jeho kavalkády, která se akorát nemohla dostat do své domoviny.

Právě Eredin si je v knihách moc dobře vědom toho, jak je Ciri mocná, a tak ji chce získat pro sebe. K něčemu podobnému došlo už ve druhé řadě, kdy se Voleth Meir snažila využít jejího mocného původu. Avšak i když se Voleth Meir nakonec dostala ke členům Divokého honu, není přesně jasné, kam ji Ciri přenesla. Každopádně Eredin a jeho společníci si už jedou pro Ciri, a tak se jich jistě brzy dočkáme. A společně s Eredinem by se měla vrátit i Voleth Meir.

Zdroj článku: Redanian Intelligence

Diskuze /9

Maty27

Význam pro děj seriálu? Zničit vztah Geralta, Yennefer a Ciri bez šance na nápravu a to se Voleth Meir, ehh, teda Hissrich, povedlo dokonale.

29.1.2022 | 15:39:46
Samuel-El

Možno som to celé zle pochopil. Narážam na dej kníh a celý ten svet. Ale ak si dobre pamätám, tak jazdci Divokého honu neboli démoni, nie?

#3 AzurovyAzure77 #4 mar.st
30.1.2022 | 9:37:32
AzurovyAzure77

#2 Samuel-El: Jistě že ne. Byli to Aen Elle (Lid olší), elfové z jiného světa, kteří jen vysílali své démonické projekce. Chtěli Ciri kvůli invazi, jelikož jim svět ničila Bílá zima, pokud si dobře vzpomínám.

#9 Samuel-El
30.1.2022 | 10:01:02
mar.st

#2 Samuel-El: ! Už je taky chvilka co jsem to četl, ale jezdci Divokého honu byli elfové rodu Aen Elle z jejich původní sféry/dimenze. Takže tak jako tak mi tam ta ježibaba moc nezapadá.

#9 Samuel-El
30.1.2022 | 10:01:07
Baru.B

Yennefer z knížky by nikdy Ciri neohrozila, podelali to neskutečně.

30.1.2022 | 12:38:08
masak07

jako 2. serie se mic vice ci mene libila…nejak se s tim smirit dokazu :D ale kdyz sem ted zas cetl vez vlastovky a navic si vzpomenu na jezerni pani, tak mam vaaazne velikej strach :D tam je tolik naprosto skvelych vecich, ze pokud to nejak dojebou, budu mit trauma na zbytek zivota :D

30.1.2022 | 13:00:28
Smrtihlav

Jako vážně?…tvůrkyně Lauren Hissrich nejdříve chtěla, aby druhá řada měla více slovanských prvků, protože právě po tom volali fanoušci seriálu. Rozhodla se jim proto vyhovět tím, že do epizod přidala chaloupku na kuří nožce, ve které žije ježibaba. Právě touto ježibabou byla Voleth Meir…Jestli je na tomhle blábolu jen zrnko pravdy, tak Lauren je ještě větší blbka, než jsme doufali

#8 Darnwell
30.1.2022 | 18:43:20
Darnwell

#7 Smrtihlav: A co teprve Černobog? Ten od Červenáka nebo Gaimana by jí to měl zajít vysvětlit osobně ;-)

30.1.2022 | 22:09:07
Samuel-El

#3 AzurovyAzure77:
#4 mar.st: Takže si to dobre pamätám. Takže moje znechutenie a hnev na to, že úplne pocecali Aen Elle je na mieste.

31.1.2022 | 13:50:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama