The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 364×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

The Witcher

Seriál Zaklínač je zasazen do fiktivního historického období, které je plné magie, příšer a politických intrik. Uprostřed tohoto světa se vyskytují zaklínači, nájemní zabijáci příšer, kteří nemají žádné emoce. Být zaklínačem je ošemetné povolání, málokdo se jím skutečně stane a ti, co jimi jsou, jsou nenáviděni veřejností.

Mezi zaklínači figuruje Geralt z Rivie přezdívaný Bílý vlk či Řezník z Blavikenu. Ten se toulá světem a přežívá za pomoci plnění zakázek. Netuší však, že osud si pro něj připravil něco, co mu naprosto změní život. Musí nejenom poznal lásku svého života, ale i mladou princeznu, která se stane jeho dcerou.


Jako předloha poslouží seriálu osmidílná knižní sága Zaklínač, kterou napsal polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Vznik seriálu byl oznámen streamovací službou Netflix v polovině roku 2017, přičemž premiéru si odbyl až 20. prosince 2019. Hlavní producentkou je Lauren Schmidt Hissrich, které pomáhají tvůrci Tomasz Bagiński, Sean Daniel, Jason Brown a Jarosław Sawko. Sám spisovatel Sapkowski se podílí na seriálu jako konzultant.

(Lidé jsou někdy horší než monstra. Foto: Netflix)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Witcher

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
puf0muf

poplatné dobe libtardov…

19.8.2023 | 18:41:18
Robot_Bender

Jedna hvězda za Cavilla

4.7.2023 | 10:10:43
Kobyone

Hodnocení po první sérii: Jako fanoušek her i knih musím říct, že je to celkem bolest, co se většiny obsazení týče. Celkově jsem se bavil, ale dost často jsem byl otráven. Pro člověka, kterého baví fantasy je tohle asi dost solidní seriál, ale často bude nejspíše zmatený dějovými linkami. 60%

Po druhé sérii: No comment… Druhá série 20%

27.5.2023 | 10:28:47
S.T.A.L.K.E.R.

První řada se celkem dala, ale jinak prostě ne. Tu krávu co to takhle po*rala bych zastřelil.

29.3.2023 | 19:51:13
Ali19

Žádná sláva

28.1.2023 | 20:36:17
Zilwicky

Keby od začiatku milá pani Lauren nevravela že sa bude kníh držať jak to len pôjde (co tu niektorí očividne nevedia alebo sa na tento fakt rozhodli zabudnúť :) ) tak by som dal možno aj tých 40%. Ale false advertising fakt neznášam. Sľubovala vernú adaptáciu a dostali sme serial jakz-takz inšpirovaný knihami. Hlavne v druhej sérii sa to od kníh odklonilo už úplne.
Čo by až tak nevadilo keby bol ten seriál vo výsledku dobrý. Nikto tu reálne nečaká od slova do slova vernú adaptáciu ale komplet prepísanie tiež nie.

Najväčšie mínusy: lazy writing, nelogickosti, woke elementy všade naokolo, miestami nudné až trápne dialógy.
Plusy: Henry Cavill ako Geralt

Druha séria bola pre mňa poslednou

1.1.2023 | 10:17:05
GoT-hannah

Knihy jsem nečetla, takže nemám srovnání. Ale tento seriál mě baví. Dobrodružství, napětí, kouzla a magie, příšery,… tohle já můžu :)

18.10.2022 | 7:14:47
Uchiha-Mariko

První série je naprosto skvělá, ale druhá už je ehm divná…ale nechám lepší hodnocení, protože ještě mám naději, že další série bude lepší :)

31.7.2022 | 20:05:51
RevoX_19

Neřeším ani, jestli se seriál drží knižní předlohy nebo ne, páč jsem ji sám nečetl, ale víceméně vím co se kde děje a tenhle seriál je tak absurdní, že je hned na první pohled poznat, co je z nějaké předlohy a co si tvůrci seriálu vymysleli sami. Postrádá jakoukoliv logiku a scénáristi museli na něčem jet. Zápletka s magickými monolity, ze kterých lezou příšery? A jeden takový monolit mají zaklínači na hradě – ve stromě? Na tom stromě, kam Vesemir věší zaklínačský medailony, které REAGUJÍ NA MAGII?
Žijí v odlehlém hradě, kam se v zimě nedá ani dostat přes zapadané cesty, ale Eskel náhodou najde zájezd vesnických ku*ev v údolí? A to jak ignorují mapu, cestování a vzdálenosti ani nezmiňuju. První série byla zmatená, ale celkem v pohodě. Druhá už je ale vyloženě špatná. 40% aspoň za Cavilla

26.7.2022 | 17:24:39
SUFORAYSIS

Znám ZAKLÍNAČE už nějakých 15 LET díky spolužákovy ze střední školy…ale nikdy jsem žádnou KNÍŽKU ani HRU nečetl a nehrál!!! Byl jsem si ale vědom že EXISTUJÍ a měj jsem alespoň minimální pojetí čím se PŘÍBĚH ZABÝVÁ(S01E03: Betrayer Moon). NEJSEM vsice dvakrát velkej příznivec FANTASY…přesto jsem už od mala měl rád filmy a seriály jako HERKULES a XENA, CONAN, PÁN PRSTENŮ…a tak jsem se DLOŮHO ROZHODOVAL jestli do toho půjdu nebo ne. Musím říct že OBĚ SÉRIE mě v lecčems BAVYLI a nemůžu říct že bych se vyloženě NUDIL. GERALT jako hlavní HRDINA stoprocentně OK, YENNEFER se mi taky docela LÍBYLA…ale největší překvapení byla pro mě CIRI…protože na její vývoj CHARAKTERU jsem nejvíc čekal a co se sní stane mě zajímalo hned od ZAČÁTKU. DOBREJ seriál.......­......MĚ SE DOCELA LÍBYL :-) :-)

24.5.2022 | 3:58:18

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama