The Witcher (Zaklínač) Popis

The Witcher

The Witcher

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

Seriál Zaklínač je zasazen do fiktivního historického období, které je plné magie, příšer a politických intrik. Uprostřed tohoto světa se vyskytují zaklínači, nájemní zabijáci příšer, kteří nemají žádné emoce. Být zaklínačem je ošemetné povolání, málokdo se jím skutečně stane a ti, co jimi jsou, jsou nenáviděni veřejností.

Mezi zaklínači figuruje Geralt z Rivie přezdívaný Bílý vlk či Řezník z Blavikenu. Ten se toulá světem a přežívá za pomoci plnění zakázek. Netuší však, že osud si pro něj připravil něco, co mu naprosto změní život. Musí nejenom poznal lásku svého života, ale i mladou princeznu, která se stane jeho dcerou.


Jako předloha poslouží seriálu osmidílná knižní sága Zaklínač, kterou napsal polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Vznik seriálu byl oznámen streamovací službou Netflix v polovině roku 2017, přičemž premiéru si odbyl až 20. prosince 2019. Hlavní producentkou je Lauren Schmidt Hissrich, které pomáhají tvůrci Tomasz Bagiński, Sean Daniel, Jason Brown a Jarosław Sawko. Sám spisovatel Sapkowski se podílí na seriálu jako konzultant.

(Lidé jsou někdy horší než monstra. Foto: Netflix)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Witcher

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

1. série – 80% | 8/10 – 7/10 – 9/10 – 8/10 – 8/10 – 6/10 – 8/10 – 8/10

Velké plus je Henry Cavill a to prolínání různých časových linek, jinak bych tomu dal tak 50%. Polský Zaklínač (Wiedźmin) měl alepspoň kurevskou atmosféru. Když jsem si ho z nostalgie před první sérií této srandy zopakoval, tak jsem si to sledování doslova užíval. Tato adaptace měla pár dobrých momentů, ale jinak to je katastrofa. Samej černoch, ty dryády „To čo je?“, doppler, fungování magie, doslova černý ELF, zbroje Nilfgaardu, drakoslepice a ten klišé souboj u „draka“ (z toho jsem si pomalu ugrcl), homoušský Jaskier, všudy přítomný feminismus atd. atd. Ale i tak, přes všechny sračky, který Netflix každoročně vypouští, dávám s02 naději, protože je to prostě Witcher… :D

20.3.2021 | 1:29:55
4391

Nechtěl jsem hodnotit seriál hned, protože vlastně hned po první sérii se začaly objevovat zprávy, že druhá série bude už lepší, tvůrkyně komunikovala s fanoušky a opravdu to vypadalo nadějně. Už to bude rok a půl a podle dostupných zpráv však ztrácím naději, že se něco zlepší. Zatím nemastné, neslané… těžký průměr, který dojíždí v první řadě na nepochopitelné změny oproti předloze.

Určitě se podívám na druhou sérii, ale nejsem si jistý, jestli změním názor.

18.3.2021 | 3:13:54
Orea

Hrůza! Takhle špatné dialogy abys pohledal. Přitom stačilo vzít předlohu a řídit se jí. Ale ne, tvůrci radši spoustu obsahu zahodí, příběh osekají na kost a nahradí jakousi jejich slátaninou, která nedává smysl. Výsledkem je polovičatý děj, nevysvětlené motivace postav a nevybudované vztahy a úplně jiný svět. Celé je to odfláknuté a z chabých monster a efektů navíc čiší slabý rozpočet. Obsazení některých postav dost pokulhává a i ten Cavill, přestože tam sedí, na můj vkus moc mručí – takhle umručeného jsem si Geralta nikdy nepředstavovala, mám za to, že to je neduh z her. Srovnávat s GoT? ale no tak… GoT i přes nutné masivní osekání dávalo pořád smysl a odklon od knih nevadil, většina byla koukatelná. Witcher je jen promrhaný potenciál. Škoda.

7.3.2021 | 3:00:41
Khardoom

První série abnormálně špatná… Co třeba použít mozek a udělat takových 12 dílů z těch osmi, protože očividně nejsme schopni zpracovat ani jednu povídku tak aby to dávalo logicky smysl…

2.3.2021 | 13:26:52
Plejtvák

Nejlépe padnoucí je zde herec Klepny Zeus – jsem rád, že se diskriminace u koňovitých neřeší a Geralt tak nejezdil na oslovi. Linka Yenefer se mi nelíbila, z tvrdé potvory tady udělali chudinku a vzhledově se mi k postavě nehodí ani obsazená herečka. Ciri je na svou roli moc stará. Jediným překvapením byl Geralt, moc jsem Cavilovi nevěřil, nakonec to však nějak zvládl. Marigold se také vcelku vyvedl. Celkově ale velké zklamání. Čekáte pořádnou slovanskou atmosféru, pravý fantasy středověk a co dostanete? Americký paskvil, slátaninu kterou by nezvládli zmotat ani Pejsek s Kočičkou. Nikdy jsem proti černochům nic neměl, ve filmech, kde nejsou jako vynucená pěst na oko, mi vůbec nevadí, tady ve mně ale přímo vyvolávají to, co se celým tím multikulturismem snaží Netflix vymítit.

28.1.2021 | 23:41:20
Kobyone

Hodnocení po první sérii: Jako fanoušek her i knih musím říct, že je to celkem bolest, co se většiny obsazení týče. Celkově jsem se bavil, ale dost často jsem byl otráven. Pro člověka, kterého baví fantasy je tohle asi dost solidní seriál, ale často bude nejspíše zmatený dějovými linkami.

1.10.2020 | 17:14:59
Danilop

Srdcova záležitost ❤️

14.9.2020 | 21:40:31
daiv666

Geralt je prostě nej…nejlepší knižní série co jsem četla.....a jako třešínka na dortu je toto zpracování seriálu

30.7.2020 | 22:02:50
Poolverine

Kiežby Geralt povedal pár hlášok z hry, ktoré sú geniálne. Áno je to podľa knihy, ale pár hlášok by neuškodilo. V seriáli mi vadí, že sa používa málo kúziel, obsadené sú černošky, aj keď nie som rasista, ale ku slovanskej „rozprávke“ sa to nehodí, a taktiež by som uvítal slovanskú muziku ako z hry Wild Hunt. Taktiež by sa mi páčilo, keby bol seriál spracovaný ako je trailer na hru Wild Hunt – „A Night to Remember“ Cinematic štýl. Škoda, škoda.

překladatel
24.7.2020 | 13:51:51
Jigy

Pro mě zatím jeden z top nových seriálů.

15.6.2020 | 14:15:16

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás