The Witcher (Zaklínač) Popis

The Witcher

The Witcher

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází. Seriál vychází ze stejnojmenné knižní série Zaklínač, která započala už roce 1992.

Seriál Zaklínač je zasazen do fiktivního historického období, které je plné magie, příšer a politických intrik. Uprostřed tohoto světa se vyskytují zaklínači, nájemní zabijáci příšer, kteří nemají žádné emoce. Být zaklínačem je ošemetné povolání, málokdo se jím skutečně stane a ti, co jimi jsou, jsou nenáviděni veřejností.

Mezi zaklínači figuruje Geralt z Rivie přezdívaný Bílý vlk či Řezník z Blavikenu. Ten se toulá světem a přežívá za pomoci plnění zakázek. Netuší však, že osud si pro něj připravil něco, co mu naprosto změní život. Musí nejenom poznal lásku svého života, ale i mladou princeznu, která se stane jeho dcerou.


Jako předloha poslouží seriálu osmidílná knižní sága Zaklínač, kterou napsal polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Vznik seriálu byl oznámen streamovací službou Netflix v polovině roku 2017, přičemž premiéru si odbyl až 20. prosince 2019. Hlavní producentkou je Lauren Schmidt Hissrich, které pomáhají tvůrci Tomasz Bagiński, Sean Daniel, Jason Brown a Jarosław Sawko. Sám spisovatel Sapkowski se podílí na seriálu jako konzultant.

(Lidé jsou někdy horší než monstra. Foto: Netflix)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Witcher

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jigy

Pro mě zatím jeden z top nových seriálů.

15.6.2020 | 14:15:16
Steve23x

Kundovina. Witcher hry a knihy top, ale tohle je sračka.

12.5.2020 | 15:46:58
Blad

Celkově mi to přišlo jako velmi dobře pojatý koncept. Samozřejmě, že oproti knihám některé věci chybí nebo přebývají, ale celkový dojem to pro mě nekazilo. Vadily my spíš drobnosti jako postava Fringilly a dryády. To už myslím tvůrci přehnali, ale celkově se mi seriál líbil.

9.4.2020 | 14:59:12
Plantážník69

Top!

25.3.2020 | 16:58:51
AzurovyAzure77

Tvůrkyně seriálu je neskutečně talentovaná. Takhle naprosto rozebrat a zmasakrovat jednu z nejdokonalejších knižních fantasy předloh všech dob jen tak někdo nedokáže. Smekám. Nevěřil jsem, že je to možné, ale dokonce i osmá série GOTka je v porovnání s tímhle úchvatná

23.2.2020 | 20:39:26
Kothy

Zajimave fantasy.

4.2.2020 | 15:17:55
EliMale

Pro čtenáře knížek je určitě náročnější tomu přijít na chuť. Za mě ale klíčové věci fungují jak mají – postavy (až na Yennefer) odpovidaji mým představám z knížek. Bard je dokonce předčil, seriálový se mi líbí víc. Atmosféra je správně syrová, žádné přehnané rozjuchané barvy, prostě tvrdý svět jak má být. Příšery nádherné, jakkoliv jsou v mé představivosti větší a hrozivější. Super kamera. Už nejsme v době Barbara Conana, aby bylo třeba po každé vyhrané bitvě heroicky zařval a ukázat všem okolo zkrvavený meč. Geralt má být nad věcí, cynickej, a pečlivě skrývat jakékoliv pocity. Těším se na další řadu.

2.2.2020 | 12:20:29
Bucina

Četla jsem knihy a viděla i polský seriál. Jsem rejpal a strašně srovnávám, ale rozumim tomu, že nemůže být všechno podle předlohy. Nejvíc jsem se bála Geralta, herec Michał Żebrowski byl můj „dokonalý“ Geralt. Superman mi tam neseděl, ale cca od 3.dilu jsem si ho zamilovaná. Prvni díl jsem doslova protrpěla. Každý kousek ve mně chtěl seriál odpískat. Ale dala jsem tomu šanci a nakonec si mě získal. Ale opravdu nesmíte chtít dokonalý přepis knih. Těším se na další řadu a pokud tam opravdu bude hrát Hivju…tesim se dvojnásob.

21.1.2020 | 6:05:09
KingofKing

Dobrý seroš.

20.1.2020 | 21:42:03
Nazgul_CZ

Kvalita hrozně kolísá, pár epizod je skvělých, většina průměrných a pár vyloženě průserových. Hodnocení celku – 60%.

15.1.2020 | 17:41:55

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás