The Witcher (Zaklínač) Popis

The Witcher

The Witcher

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

Seriál Zaklínač je zasazen do fiktivního historického období, které je plné magie, příšer a politických intrik. Uprostřed tohoto světa se vyskytují zaklínači, nájemní zabijáci příšer, kteří nemají žádné emoce. Být zaklínačem je ošemetné povolání, málokdo se jím skutečně stane a ti, co jimi jsou, jsou nenáviděni veřejností.

Mezi zaklínači figuruje Geralt z Rivie přezdívaný Bílý vlk či Řezník z Blavikenu. Ten se toulá světem a přežívá za pomoci plnění zakázek. Netuší však, že osud si pro něj připravil něco, co mu naprosto změní život. Musí nejenom poznal lásku svého života, ale i mladou princeznu, která se stane jeho dcerou.


Jako předloha poslouží seriálu osmidílná knižní sága Zaklínač, kterou napsal polský spisovatel Andrzej Sapkowski. Vznik seriálu byl oznámen streamovací službou Netflix v polovině roku 2017, přičemž premiéru si odbyl až 20. prosince 2019. Hlavní producentkou je Lauren Schmidt Hissrich, které pomáhají tvůrci Tomasz Bagiński, Sean Daniel, Jason Brown a Jarosław Sawko. Sám spisovatel Sapkowski se podílí na seriálu jako konzultant.

(Lidé jsou někdy horší než monstra. Foto: Netflix)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Witcher

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

Polský Zaklínač (Wiedźmin) měl alepspoň kurevskou atmosféru. Když jsem si ho z nostalgie před první sérií této srandy zopakoval, tak jsem si to sledování doslova užíval. Tato adaptace měla pár dobrých momentů, ale jinak to je katastrofa. Samej černoch, ty dryády „To čo je?“, doppler, fungování magie, doslova černý ELF, zbroje Nilfgaardu, drakoslepice a ten klišé souboj u „draka“ (z toho jsem si pomalu ugrcl), homoušský Jaskier, všudy přítomný feminismus atd. atd. Ale i tak, přes všechny sračky, který Netflix každoročně vypouští, dávám s02 naději, protože je to prostě Witcher… :D

s01 – 7/10 – Velké plus Henry Cavill a to prolínání různých časových linek, jinak bych tomu dal tak 4/10.

30.11.2020 | 16:37:58
Kobyone

Hodnocení po první sérii: Jako fanoušek her i knih musím říct, že je to celkem bolest, co se většiny obsazení týče. Celkově jsem se bavil, ale dost často jsem byl otráven. Pro člověka, kterého baví fantasy je tohle asi dost solidní seriál, ale často bude nejspíše zmatený dějovými linkami.

1.10.2020 | 17:14:59
Danilop

Srdcova záležitost ❤️

14.9.2020 | 21:40:31
daiv666

Geralt je prostě nej…nejlepší knižní série co jsem četla.....a jako třešínka na dortu je toto zpracování seriálu

30.7.2020 | 22:02:50
Poolverine

Kiežby Geralt povedal pár hlášok z hry, ktoré sú geniálne. Áno je to podľa knihy, ale pár hlášok by neuškodilo. V seriáli mi vadí, že sa používa málo kúziel, obsadené sú černošky, aj keď nie som rasista, ale ku slovanskej „rozprávke“ sa to nehodí, a taktiež by som uvítal slovanskú muziku ako z hry Wild Hunt. Taktiež by sa mi páčilo, keby bol seriál spracovaný ako je trailer na hru Wild Hunt – „A Night to Remember“ Cinematic štýl. Škoda, škoda.

24.7.2020 | 13:51:51
Jigy

Pro mě zatím jeden z top nových seriálů.

15.6.2020 | 14:15:16
Steve23x

Kundovina. Witcher hry a knihy top, ale tohle je sračka.

12.5.2020 | 15:46:58
Blad

Celkově mi to přišlo jako velmi dobře pojatý koncept. Samozřejmě, že oproti knihám některé věci chybí nebo přebývají, ale celkový dojem to pro mě nekazilo. Vadily my spíš drobnosti jako postava Fringilly a dryády. To už myslím tvůrci přehnali, ale celkově se mi seriál líbil.

9.4.2020 | 14:59:12
Plantážník69

Top!

25.3.2020 | 16:58:51
AzurovyAzure77

Tvůrkyně seriálu je neskutečně talentovaná. Takhle naprosto rozebrat a zmasakrovat jednu z nejdokonalejších knižních fantasy předloh všech dob jen tak někdo nedokáže. Smekám. Nevěřil jsem, že je to možné, ale dokonce i osmá série GOTka je v porovnání s tímhle úchvatná

23.2.2020 | 20:39:26

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás