Anya Chalotra

Anya Chalotra

Celé jméno: Anya Chalotra
Místo narození: Wolverhampton, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Witcher

Datum narození: 20.4.1996 (28 let)

Anya Chalotra se narodila roku 1996 ve Wolverhamptonu. Její matka pochází z Velké Británie, zatímco její otec je původem z Indie. Vyrůstala ve vesnici Lower Penn v Jižním Staffordshireu, a to společně se svými dvěma sourozenci.

Vzdělávala se na St. Dominic's Grammar School for Girls v Brewoodu, odkud zamířila na prestižní London Academy of Music and Dramatic Art a Guildhall School of Music and Drama. Kariéru odstartovala v divadlech, v televizi se poprvé objevila roku 2018.

Hned na začátku se jí podařilo získat několik velkých rolí. V seriálu Wanderlust si zahrála Jennifer Ashman, zatímco v minisérii The ABC Murders se objevila jako Lily Marbury. Následně roku 2019 namluvila animovanou postavu Robin Loxley v seriálu Sherwood.

Její rozhodně největší rolí je postava Yennefer, kterou hraje od roku 2019 v seriálu The Witcher. Tato postava patří mezi hlavní, a proto díky ní na sebe herečka dokázala patřičně upozornit. Zajímavostí je, že když probíhal casting na tento seriál, tak postava Yennefer byla obsazena jako vůbec první.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Yennefer z Vengerbergu 2019 2023 3

Filtr seriálů