The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 365×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Která znamení Geralt použil v průběhu druhé série?

Která znamení Geralt použil v průběhu druhé série?

Podobně jako v případě první řady, i letos se podíváme na zoubek Geraltovým znamením. Která vlastně použil ve druhé sérii?

13 0
27.2.2022

Možná si na to vzpomínáte, ale už u první řady jsme shrnuli všechna znamení, která Geralt použil v první sérii. Letos svá znamení využíval více, a tak se na ně podíváme. Nutno podotknout, že nebyl jediným, který znamení využíval, protože jsme v nejnovějších osmi dílech poznali spoustu zaklínačů, kterým nejsou znamení taktéž cizí.

Jako první použil Geralt znamení Axii, kterým hned v prvním díle A Grain of Truth uklidnil Klepnu. V téže epizodě nešetřil znameními ani během boje s bruxou. Tu nejdříve srazil Aardem, následně se bránil jejímu útoku Quenem, přičemž poté ji opět odrazil Aardem. To znamená, že hned v prvním díle Geralt využil tři různá znamení. Hezký pokrok oproti první řadě.

Když se Geralt následně ocitl na Kaer Morhen a byl nucen čelit lešijovi, použil znamení Yrden na dveře, aby lešij neuprchl. Dále se na něj připravil pomocí znamení Igni, kterým si rozžhavil svůj meč. Té stejné taktiky chtěl využít i na druhého lešije, nicméně než k němu doběhl se svým rozžhaveným mečem, lešij podlehl obří stonožce. Geralt se následně s pomocí stejného meče bránil oné příšeře. Během boje s ní využil i ochrany v podobě Quenu.

(Tentokrát Geralt nešetřil znameními. Foto: Netflix)

Aard se Geralt rozhodl použít i v průběhu boje s černobohem, vystřelil ho na něj celkem třikrát. A nešetřil jím ani během boje ve svatyni Melitelé, na bratry Michelety jím vystřelil celkem dvakrát. Jednou tu navíc použil i Quen. To stejné znamení následně využil během finálního souboje s bazilišky a Ciri, seslal ho tu celkem třikrát. Finálního baziliška pak usmrtil pomocí Aardu a Igni.

Avšak v případech, kdy Geralt využil znamení Quen, mohl místo toho využít znamení Heliotrop. To se provádí zkřížením zápěstí, což vlastně udělal několikrát během finálního souboje, nicméně učinil tak i v případech, aby odolal fyzickým útokům, proti kterým je toto znamení neúčinné. Odolává totiž jen kouzlům či zvukovým útokům. Proto je nejasné, kdy přesně Geralt použil toto znamení.

Každopádně nejvíce letos Geralt využíval znamení Aard a Quen, suma sumárum použil všech pět základních znamení. Ještě se sluší zmínit to, že ostatní zaklínači používali během finálního boje taktéž nejčastěji znamení Quen a Aard. Jednou tu využili i Yrden, a to ve chvíli, kdy chtěli zabránit Ciriinu úprku.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama