The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S03E05: The Art of Illusion

S03E05: The Art of Illusion

Geralt a Yennefer přichází na bál, který předchází očekávanému konkláve. Zatímco se snaží odhalit Stregobora, všichni ostatní čarodějové a čarodějky je pokouší.

sk
29.6.2023
51 minut

Základní info:

Režie: Loni Peristere
Scénář: Clare Higgins
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Royce Pierreson (Istredd), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Cassie Clare (Filippa Eilhart), Lars Mikkelsen (Stregobor), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Rochelle Rose (Margarita Laux-Antille), Terence Maynard (Artorius Vigo), Safiyya Ingar (Keira Metz), Aisha Fabienne Ross (Lydie van Bredevoort), Nathan Amarkwei-Laryea (Valdo Marx), Gloria Adereti (bardka), Josh Weller (Boris), Poppy Almond (Bianca), Michalina Olszanska (Marti), Philip Philmar (Gerhart), Ryan Hayes (Artaud Terranova), Harvey Quinn (Radcliffe), Mirko Zamperla (Detmold), Daniel Kilkenny (Drithelm), Tom Billings (Marquard), Bernhard Fuchs (Fercart z Cidarisu), Andy Pilgrim (Carduin), Eric Nolan (Dorregarary), … 

Hlavní příběhové linie:

Arethusa

Bál v Arethuse začíná a účastní se ho všechny důležité osobnosti Kontinentu. Geralt a Yennefer jdou především po Stregoborovi, protože tuší, že stojí za vším, co se děje na Kontinentu, nicméně aby našli potřebné důkazy, musí ještě vykonat několik věcí. Čarodějky jsou překvapeny Geraltovou přítomností, a proto zaklínače neustále hlídají.

Pár se rozdělí a zatímco se Geralt setká s Filippou, Yennefer zamíří za Tissaiou a Vilgefortzem. Filippa poví Geraltovi o všem, co je na bále aktuální, přičemž Geralt se jí zeptá na to, zda si myslí, že je na sešlosti přítomen i Rienceho pán. K diskuzi mezi Filippou a Geraltem brzy připojí i Dijkstra, který začne trvat na tom, ať Geralt vydá Ciri Redanii. Geralt ho pochopitelně odmítne.

Ke konverzaci mezi Yennefer, Tissaiou a Vilgefortzem se přidá i Filippa, se kterou má Tissaia velmi chladný vztah. Filippa si vezme Yennefer do ústraní a odhalí jí pravý důvod toho, proč se nebaví s Tissaiou. Následně začne přemlouvat Yennefer k tomu, ať se vykašle na sjednocování mágů, protože s těmi to jinak dopadne jako v Soddenu.

Stregobor se na večírku chová podezřele, a tak se u něj zastaví Geralt. Jakmile mezi nimi padne několik ostrých slov, Geralt jde o patro výše, kde se setká s Vilgefortzem. Ten mu poví příběh o Janu Bekkerovi, který založil Bratrstvo. Když Vilgefortz řekne Geraltovi, že jsou si podobnější, než si myslí, a začne mu nabízet spojenectví, Geralt odejde za Yennefer.

Jakmile si Yennefer promluví s Filippou, zastaví se u ní Istredd. Ten jí poví o knize monolitů, kterou hledá, přičemž zmíní, že ji má Stregobor. Dnes, během bálu, má Yennefer ideální příležitost k tomu mu ji vzít, a tak jí Istredd a nově i Triss poradí, aby ji vzala, dokud s ní nenapáchal žádné špatnosti. Poté jejich konverzace skončí.

Když chce Geralt zjistit, o čem se bavili Geralt a Istredd, začne tanec, kterého se musíš zúčastnit všechny hostitelky a jejich doprovod. Kvůli tomu musí tancovat i Geralt, kterému se do toho moc nechce. Během tance dojde k několika zajímavým střetům, během nichž není prozrazeno nic moc důležitého.

To zajímavé nastane až po tanci, kdy se spolu začnou prát Geralt a Istredd. I když si všichni myslí, že se opravdu perou, ve skutečnosti to jen dělají, aby všechny rozptýlili. Yennefer o jejich fiktivní hádce ví, nicméně i ona dělá, že ji oba naštvali svých chováním, a tak rozzuřeně odejde.

Zatímco se Geralt a Istredd perou, Yennefer pronikla do Stregoborova pokoje, kde se jí podaří najít seznam novicek s elfskou krví. Dále nalezne předměty, díky kterým pozná, že Stregobor napadal tyto novicky. V tu chvíli do pokoje přijde samotný Stregobor, kterému dojde, že Yennefer nikdy nešlo o jednotu mezi mágy, ale o její vlastní úmysly.

Následně do místnosti vstoupí další mágové, kteří se dožadují vysvětlení, a tak jim Yennefer poví o pokusech, které Stregobor prováděl na novickách, a Istredd jim poví o knize monolitů. Stregobor to začne popírat, ale důkazy mluví jasně, a tak je zajat. Na konci večera si všichni připijí na spojenectví mezi všemi severskými mágy. Během toho poděkují především Yennefer, která navrhla tuto událost. Při této příležitosti si Geralt a Yennefer vyznají lásku a před zraky všech zúčastněných se políbí.

Po noci strávené spolu jsou Geralt a Yennefer spokojeni s tím, co dokázali, ale brzy si uvědomí, že se nikam neposunuli. Po poskládání celé skládačky si uvědomí, že Stregobor není tím, kdo jde po Ciri, ale Vilgefortz. Ten byl sice celou dobu v ústraní, ale všechny nové důkazy ukazují na něj. Jakmile Geralt opustí svůj pokoj, aby zajistil bezpečnou cestu k Tissaii, o kterou má nyní Yennefer strach, zastaví ho Dijkstra, který mu přiloží dýku ke krku.

Trailer k první části třetí série:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

Vracečky v ČASE byli celkem zajímavý…

18.8.2023 | 20:42:12
memar

Na najlepší diel série stačí 10min. pustiť za sebou z 5 rôznych kamier.

8.8.2023 | 14:26:52
tom99

Asi bez obalu si můžeme říci, že šlo o doposud nejlepší epizodu této řady. Za touto epizodou stál nějaký nápad, děj se prolínal, vracel se neustále v čase a ukazoval nám jiné aspekty rozhovorů z jiných úhlů pohledu. Provedení o něco lépe udělené než samotný „překvapivý“ zvrat v závěru. Již několikrát jsem psal, že vedlejší postavy mě v tomto seriálu moc neberou. Tentokrát byly stravitelné a lépe jsem jim přišel na chuť. Kéž by si seriál udržel alespoň takovouto úroveň.

webmaster, grafik
26.7.2023 | 18:52:58
xube

Mimoriadne eko diel… sa divím, že nerecyklovali zábery ešte aj z minulých sérii. No nič moc, ale tak hádam nikto nečakal, že sa to po tom všetkom zázračne zlepší…

12.7.2023 | 23:47:46
JudyVolf

Vyloženě protrpěná epizoda.

webmaster
10.7.2023 | 10:10:27
Haras

Styl vyprávění zajimávý, ale občas matoucí (hlavně zezačátku, kdy jsem si myslel jestli jsem ten díl omylem nepustil znova). Každopádně stejně to nebylo uplně ono.

9.7.2023 | 18:10:07
bragoska

Po této epizodě vážně uvažuji, že to přestanu sledovat. Ach jo. Obrovské zklamání.

8.7.2023 | 23:04:06
RaDeOs

Jak už nejsou žádné očekávání, tak to i ujde. Hlavní je zapomenout na knížky a hru…

6.7.2023 | 22:05:59
Lex Luthor

Jednali jsme o Ciri bez Ciri a polovina hostů na párty nejspíš byli černoši a LGBT tak mi to alespoň připadalo

6.7.2023 | 13:35:59
Jirka555

LGBTQ+ sračka, ten konec to dodělal.

6.7.2023 | 9:15:45

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama