The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Artorius Vigo

Artorius Vigo

Vážený čaroděj z Touissantu a strýc Fringilly Vigo.

Sezóny 3
2019 - 2023

První série

Jakožto člen Kapitoly mágů měl Artorius Vigo právo mluvit do toho, který mladý čaroděj nebo čarodějka bude vyslán k určitému králi. Jednoho dne spolu s radou probíral Cintru, v níž již dlouho neměli žádného mága jako poradce. Bohužel nikdo moc nevěřil tomu, že by mladá Calanthé změnila názor. Když ale měla být do Nilfgaardu vyslána jeho neteř, navrhl Artorius, aby tam místo ní vyslali Yennefer a Fringilla by pak získala místo v Aedirnu. To se samozřejmě nelíbilo Yennefer ani Tissaii. Kapitola vše nakonec odhlasovala, ale Yennefer se nedala a krále Aedirnu na bále přesvědčila sama.

Po mnoha letech usedla v Arethuse konkláve, během níž se probíralo, zda jít do války s Nilfgaardem. Artorius a Stregobor byli proti, a to hlavně proto, že ani touto dobou neměla Cintra žádného mága, takže jim neměli důvod pomáhat. Vilgefortz však vyburcoval mágy, s nimiž se Nilfgaardu postavil. I když tato skupina utrpěla ztráty, podařilo se jim vyhrát a Artoriovo hlasování tak bylo zbytečné.

Druhá série

Po bitvě o Sodden se Artorius staral o raněné, zejména pak o Triss, která se vrátila se silnými popáleninami. Když došlo na jednání ohledně Nilfgaardu, snažil se od Istredda zjistit, zda při vykopávkách zjistil nějaké informace, ale bohužel. Toho chtěl využít proto, aby mohl ospravedlnit, že čarodějové nejednali dříve, načež mu Tissaia připomněla, že je varovali. Následně byl přítomen u Cahirovy popravy, kde poděkoval Severním královstvím za jejich štědrý příspěvek, ale popravu bohužel překazila Yennefer, která Cahira osvobodila.

Když Dijkstra přišel s tím, že se narodilo elfské dítě, vnímal jej Artorius jako hrozbu, proti čemuž se Tissaia ohradila. Fringilla jej následně navštívila, aby ho požádala o radu, kdy přiznal, že se jí v minulosti měl zastat, ale jinak ji příliš nepomohl a vyjevil ji nepříjemnou realitu.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
deadpoolR

Docela v pohodě

17.7.2021 | 13:39:35
AzurovyAzure77

Přestože jde o další zbytečnou změnu etnika tak mi na roli kupodivu celkem sedí

11.3.2020 | 19:34:16

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama