The Witcher (Zaklínač) Artorius Vigo

Artorius Vigo

Artorius Vigo

Vážený čaroděj z Touissantu a strýc Fringilly Vigo.

Sezóny 1
2019 - 2019

Jakožto člen Kapitoly mágů měl Artorius Vigo právo mluvit do toho, který mladý čaroděj nebo čarodějka bude vyslán k určitému králi. Jednoho dne spolu s radou probíral Cintru, v níž již dlouho neměli žádného mága jako poradce. Bohužel nikdo moc nevěřil tomu, že by mladá Calanthé změnila názor. Když ale měla být do Nilfgaardu vyslána jeho neteř, navrhl Artorius, aby tam místo ní vyslali Yennefer a Fringilla by pak získala místo v Aedirnu. To se samozřejmě nelíbilo Yennefer ani Tissaii. Kapitola vše nakonec odhlasovala, ale Yennefer se nedala a krále Aedirnu na bále přesvědčila sama.

Po mnoha letech usedla v Arethuse konkláve, během níž se probíralo, zda jít do války s Nilfgaardem. Artorius a Stregobor byli proti, a to hlavně proto, že ani touto dobou neměla Cintra žádného mága, takže jim neměli důvod pomáhat. Vilgefortz však vyburcoval mágy, s nimiž se Nilfgaardu postavil. I když tato skupina utrpěla ztráty, podařilo se jim vyhrát a Artoriovo hlasování tak bylo zbytečné.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Přestože jde o další zbytečnou změnu etnika tak mi na roli kupodivu celkem sedí

11.3.2020 | 19:34:16

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás