The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

6 možných důvodů, kvůli kterým se Henry Cavill vzdal role Geralta z Rivie

6 možných důvodů, kvůli kterým se Henry Cavill vzdal role Geralta z Rivie

Brzy to bude již týden, co svět obletěla šokující zpráva týkající se odchodu Henryho Cavilla ze seriálu Zaklínač. V následujícím článku se podíváme na možné důvody jeho odchodu.

18 0
4.11.2022

1. Nezájem Netflixu

Tato varianta je velmi nepravděpodobná. Dejme tomu, že Netflix nebyl spokojený s tím, jak se vyvíjí sledovanost Zaklínače, a tak z toho začal vinit protagonistu seriálu, kterého se rozhodl vyhodit a nahradit ho někým lepším. Tato možnost nám nepřijde moc reálná, protože Henry Cavill byl naopak tím největším pozitivem seriálu. Spíše ho Netflix mohl vyhodit z toho důvodu, že ho Cavill stál moc peněz, protože jde o hollywoodského herce a profesionála.

(Přestal mít Netflix zájem o Cavilla? Zřejmě ne.)

2. Zklamání ze zpracování seriálu

Henry Cavill je velkým fanouškem světa Zaklínače, má rád knihy i hry. Avšak vzhledem k tomu, že si seriál celkem razantně upravuje děj podle svého, Cavill mohl být zklamaný z toho, kam zápletka směřuje, a tak se to prostě rozhodl vzdát. Možná ho už nebavilo pracovat na projektu, který se straní své předlohy, a tak požádal o Geraltovo přeobsazení.

(Byl Cavill zklamaný z nedodržování knižní předlohy? Zřejmě ano.)

3. Neshody s tvůrci

Tato varianta se velmi podobá té předchozí, akorát v tomto případě Cavill tlačil na tvůrce a ostatní, aby se více drželi knižní předlohy, zatímco všem se jeho slova nelíbila. Právě proto, když Cavill zjistil, co bude v seriálu dále, se rozhodl raději odejít, aby toho nebyl součástí. V tomto případě se tedy snažil velmi hlasitě prosazovat změny, ale nebyl vyslyšen.

(Štvalo Cavilla, kam seriál směřuje? Pravděpodobně.)

4. Touha po jiných rolích

Cavill je velmi žádaný herec, tudíž i v době, kdy se věnoval Zaklínači, bylo jeho jméno často skloňováno u jiných projektům. I když si stál za tím, že ho role Geralta moc baví, mohlo se mu po pár letech začít stýskat po jiných rolích, a tak se role prostě vzdal. Pravdou je však to, že se jiným velkým rolím mohl věnovat současně s Geraltem, protože tomu se nevěnuje celý rok. Důkazem budiž jeho působení ve filmech Enola Holmes nebo jeho návrat do role Supermana, čemuž se věnoval během hraní v seriálu. V tomto případě se tedy nutně nemusel zbavovat role Geralta.

(Vzdal se Cavill Geralta kvůli jiným rolím? Pravděpodobně ne.)

5. Problémy s novou smlouvou

Těžko říct, jak to měl Henry Cavill se smlouvou, nicméně lze předpokládat, že po dotočení třetí série přišla řada na obnovení jeho kontraktu. Tato varianta opět pracuje s problémem velkého množství peněz, které mu Netflix nechtěl věnovat. Cavill možná požadoval enormní sumu, která se Netflixu příčila, a tak se rozhodla najmout jiného herce a Cavilla vyhodit.

(Chtěl Cavill více peněz? Určitě, ale kvůli tomu by neodešel.)

6. Podpásovka fanouškům

Někde výše možná naleznete variantu, která představuje realitu, nicméně tato verze je pravděpodobně nejméně skutečná. Je velmi nepravděpodobné, že by se Cavill zničehonic vzdal role Geralta a začal se věnovat jiným rolím. V průběhu let Cavill jasně ukázal, jak velkým fanouškem Zaklínače je, tudíž by něco takového neudělal divákům bezdůvodně. Už totiž v době, kdy roli získal, mu muselo být jasné, že se Geraltovi bude věnovat minimálně dekádu. Něco se tedy muselo přihodit, aby se role nakonec vzdal.

(Vykašlal se Cavill na diváky? Určitě ne.)

Napadají vás nějaké další varianty Cavillova odchodu? Myslíte, že seriál opustil z jiného důvodu? Pokud ano, ze kterého?

Foto: Netflix, Warner Bros.

Diskuze /27

Zilwicky

Tak všeobecný konsenzus je kombinácia 2 a 3.
Možnosť 1, ako píšeš, je dost nepravdepodobná a nelogická..skoro ako rozhodnutie dat robiť adaptáciu niekomu kto nerešpektuje a nemá rád zdrojový materiál.. oh wait :D

Ono úplne by som nevyhodil ani možnosť číslo 5, resp. jej kombináciu s 2 a 3. Možno si Cavill proste povedal „okej budem v tom pokračovať ale len ak mi poriadne zvýšite honorár lebo žiadna iná motivácia mi už neostala“.

4.11.2022 | 17:15:42
Edvin69

A co takhle fakt, že Henry dostal nabídku, které se prostě nedalo říct ne? Za návrat do role Supermana mu bylo tentokrát nabídnuto více peněz a možnost více kecat do své postavy, což si přál nejvíce a to taky původně způsobilo jeho neshody s lidmi ve vedení. (Hodně se šušká, že za to mohl jeho návrat ve filmu Black Adam, co lidi hlavouny přesvědčilo, jak je stále populární a proto mu dali novou nabídku.) Pravdou zůstává, že za jediný film se Supermanem si Henry vydělá víc než za všechny tři série Zaklínače dohromady. Netflix ho neplatí nijak zvlášť dobře (Má jen nějakých 300k za episodu). Takže u zaklínače ku*ví příběh, nerespektují předlohu a platí mu málo peněz. Nevidím důvod proč by se mu mělo chtít zůstávad, když u Supermana dostane přesně to co mu u Zaklínače chybí.

#3 Xavik
4.11.2022 | 17:25:46
Xavik

#2 Edvin69: Teď nevím, od které série to bylo, ale dostával milion za jednu epizodu. :)

admin
4.11.2022 | 19:06:55
Raiden123

Skoda,ze gerlata nebude hrat Eric Nortman/ ?. Skljasgard,to meno presne neviem,pripad­ne,herec ktory hral v altered karbon a for the all mankind.

A Cavil,no tam platia naraz moznosti 2–3–4,pretoze Cavil si musel presadzovat za kazdym kutom zmeny dialogov aby sa to podobalo predlohe aspon tej s Hry Witcher 3,nedivim sa ak ho to nebavilo sa s nimi dohadovat.

4.11.2022 | 19:33:21
leonidas 300

Cavil určitě dostal dost dobrý podnět pro rozhodnutí jaké udělal a z mého pohledu i podle náznaků dění kolem seriálu je jasné že si i trochu postavil hlavu a v tomto případě to beru protože se snažil rvát za děj seriálu co nejblíže příběhům zaklínače i když si občas protlačil repliky týkající se jiných příběhů něž scénář zpracovával tak stále tlačil na věrnost charakteru, no takto máme už i za sebou náznaky že autoři seriálu si z děje kolem zaklínače chtějí udělat vlastní dílo jen aby prokázali že za rok dokážou napsat kreativnější dílo než předloha obsahuje (Jsou asi tak mimo jak vypálená mezikontinentální severokorejská střela) , No a v takových podmínkách si určitě pro obnovení smlouvy začal klást Cavil podmínky a zvýšený honorář, kde právě nastupuje managment Netflixu, který zhodnotí čísla seriálu a náklady na Cavila i Další kreativní rozmíšky které budou s dalšími sériemi přibývat a dohodnou se že spolu už nebudou pokračovat. Pěkný rozchod s hořkostí v ústech na obou stranách už jen pro to že obě strany přijdou o něco o co mněly za správných podmínek obrovský zájem jen pro jednoho to byla hra čísel pro druhého projekt i s blízkým vztahem.

#7 Edvin69
4.11.2022 | 19:40:59
4391

Vzhledem k dostupným informacím taky věřím spíš možnostem 2–3. Docela rád bych se někdy dozvěděl Cavillovu verzi, proč se takhle rozhodl. Ale jelikož Cavill je profík, tak se to nejspíš nedozvíme buď vůbec, nebo až za hodně dlouhou dobu.

4.11.2022 | 21:03:18
Edvin69

#5 leonidas 300: Osobně si myslím, že Henry je dost velký nerd na to, aby kývnul i na hůře placenou roli, pokud by to bylo něco co by ho bavilo a s čím by byl spokojený co se týká kvality. A dávalo by to smysl i z profesionálního hlediska, protože hraní v béčkových paskvilech má negativní vliv na jeho kariéru. Henry měl asi od Zaklínače velké očekávání a ačkoliv první série byla daleko od ideální, nebyl to úplný propadák. Nejspíš chudák doufal, že autoři poslechnou odezvu fanouškou, napraví pár věcí a od druhé série budou blíže knižnímu materiálu. Jak ale viděl, že už vypráví úplně jiný příběh vysoce podřadné kvality, tak mu došlo že nemá cenu prodlužovat smlouvu nad třetí sérii (pokud si dobře pamatuju, tak když začíná tak říkal něco o tom, že je tak nadšený, že klidně bude Geralta hrát 7 sérií.)

4.11.2022 | 21:10:47
cantona22

This topic is incredibly interesting, and I'm interested in learning more about it, but I'm not sure where to look. Thankfully, you created this discussion, and I'm hoping that everyone will be able to assist me. run 3

5.11.2022 | 7:56:20
téčko171

„Spíše ho Netflix mohl vyhodit z toho důvodu, že ho Cavill stál moc peněz, protože jde o hollywoodského herce a profesionála.

Tak místo něj vzali Liama Hemswortha. Pravda, ten bude asi o něco levnější, ale ochotník ze ZUŠky v Rychnově nad Kněžnou to taky úplně není, ne? :D

#10 realm
webmaster
5.11.2022 | 9:58:20
realm

#9 téčko171: To mě taky trochu zarazilo, zase žádný no name to není :D :D

5.11.2022 | 10:54:40
Basim

Já bych řekl že po něm chtěli homosexuální vztah a to už je zneuctění zaklínače v plném rozsahu!

5.11.2022 | 13:13:37
Zilwicky

Možno ho chceli len vytrollit: „tak ty chceš aby sme sa viac držali kníh? Dobre, tak v tretej sérii sa musíš vyspať s Fringillou :D

5.11.2022 | 15:22:18
beepbopbeep

Youtube je plný videí, kde se komentují články, že odešel, protože je velkým fanouškem knižní předlohy a her, zatímco Netflix nabral do týmu scenáristů lidi, kteří se přímo vychloubají, že knižní předlohu i hry nenávidí a pohrdají jimi. Tím pádem se seriál už v poslední sérii odkláněl, postavy z knih jsou zabity a naopak atd. Přesně takoví lidé zabili Star Wars. A proto raději odešel.

#16 Basim
5.11.2022 | 16:09:39
Golradir

Já jsem za jeho odchod moc rád. Pro jeho dobro samozřejmě. Aspoň nedopadne jako zničený Mark Hamill po Star Wars 8, kde prohlásil, že nehrál Lukea Skywalkera, ale asi nějakého Jakea Skywalkera… Neumím si představit, že bych dostal roli v něčem, co miluju a pak vidět, jak to tvůrci úmyslně przní a ještě se vysmývají předloze. Škoda, že Sapkowského zajímají jen plné kapsy peněz a neangažuje se tolik jako Martin u GoT :(

5.11.2022 | 18:36:26
fabec

Tak očekávám, že vnitřně za to mohli body 2 a 3, ale nebejt bodu 4, a možnost hraní Supermana, tak si myslím, že by to nějak kousnul, a vydržel u seriálu i dál. Stejně tak je pro něj štěstím, že mu vypršela smlouva.

5.11.2022 | 19:25:06
Basim

#13 beepbopbeep: S tím začali už v první sérii taková pí****** jak se zbavili Myšilova úplně nesmyslný způsob a celé to byla kravina a proto jsem si nato stěžoval už od první série. Druhá série to už byla blbost s těmi monolity a debilně udělaná smrt Eskela to už byla jasná nenávist vůči seriálu! Mám dojem že třetí řada bude ještě horší!

#18 Lolamoon
5.11.2022 | 21:36:36
desaix

Dobré zhrnutie prečo H.Cavill opustil „show“. https://youtu.be/nT1uofcMddc

5.11.2022 | 21:56:22
Lolamoon

#16 Basim: ja tiež neviem prekúsnuť tie monolity :D Riadna blbosť.

7.11.2022 | 20:54:31
hoolio88

Kombinace 2, 3, 4 a 5. Proč by hrál v něčem, z čeho nemá radost, protože scénáristé se vysmívají předloze? Zároveň Superman je jeho srdcovka a prachů za něj dostane víc než za Zaklínače…

8.11.2022 | 10:48:43
chunmin89

thank you

15.8.2023 | 9:16:51
chunmin89

A very useful essay! There is a ton of information about the quordle in this article that can assist anyone in beginning a productive social media campaign.

15.8.2023 | 9:17:18
kelvinblair

Get Live Cricket Score on Tenwickets

15.12.2023 | 13:58:51
19.12.2023 | 13:11:41
19.12.2023 | 14:13:00
michellefrazier

Get houses for sale lexington sc on Michelle Frazier

19.12.2023 | 14:40:04
motox3m

These reasons are quite convincing flagle game

16.2.2024 | 8:14:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama