The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S03E08: The Cost of Chaos

S03E08: The Cost of Chaos

Geralt a Yennefer se vzpamatovávají z nedávného sledu událostí a snaží se z toho nerozsypat. Zatímco válka pokračuje dále na sever, Emhyr představuje svým poddaným novou císařovnu.

sk
27.7.2023
1 hodina 6 minut

Základní info:

Režie: Bola Ogun
Scénář: Mike Ostrowski, Troy Dangerfield
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mecia Simson (Francesca Findabair), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Cassie Clare (Filippa Eilhart), Hugh Skinner (Radovid), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Bart Edwards (Emhyr var Emreis), Meng'er Zhang (Milva), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Rochelle Rose (Margarita Laux-Antille), Safiyya Ingar (Keira Metz), Ed Birch (Vizimir II.), Frances Pooley (Teryn), Cal Watson (Eva), Christelle Elwin (Mistle), Ben Radcliffe (Giselher), Fabian McCallum (Kayleigh), Connor Crawford (Asse), Juliette Alexandra (Reef), Lorna Brown (Eithné), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Crach An Craite), Nicholas Karimi (Skomlik), Ash Rizi (Vercta), Andrew Lee Potts (Remiz), Marc Bannerman (kapitán vojáků), Howard Saddler (vyvolávač), Scott Day (sluha), Diany Bandz (dryáda), Jo Rolison (dryáda), Heather Choo (dryáda), … 

Hlavní příběhové linie:

Brokilon

Milva je nešťastná z Geraltovy přítomnosti v Brokilonu, protože je nejenom neustále protivný, ale zároveň ani nechce jíst a uzdravit se. Kvůli tomu neví, jestli si zaslouží být zachráněn, ale Eithné jí připomene, že podobně to bylo i s její přítomností v lese. Geralt se chce mezitím vydat za Ciri, ale kvůli svému zranění není schopen ani vstát, a tak konečně dá na Milvu a začne jíst a léčit se. Jakmile se dokáže postavit, ihned vyrazí na cestu, ale Milva ho přesvědčí, že by z lesa ani neodešel.

Po čase je už Geraltovi lépe, a tak dokonce začíná trénovat s mečem. Když je i po takto krátkém tréninku spokojen se svým stavem, opět chce jít za Ciri, ale Milva se mu to snaží vymluvit, protože ví, že jí v takovém stavu není schopen pomoci. Brzy se ukáže, že měla Milva opět pravdu, a tak Geralt i nadále setrvává v Brokilonu, kde navíc pozná Milvu o něco více.

Jednoho večera Yennefer navštíví Geralta, a právě ona mu dodá novou sílu do života. Jakmile spolu vyřeší hledání Ciri, Yennefer použije svou magii, aby Geralta uzdravila. Ten i tak stále není ve své kůži, a tak si připraví několik lektvarů a pustí se do dalšího tréninku. Během něj se vypořádá se dvěma dryádami, a tak, tentokrát už definitivně, odejde z lesa pryč.

Když se Geralt a Marigold ocitnou na okraji lesa, narazí na vojáky Nilfgaardu, kteří vybírají peníze za průchod jejich táborem. Geralt a Marigold se jim rozhodnou zaplatit za průchod, ale jakmile si Geralt všimne toho, že vojáci všechny lidi jen šikanují, rozhodne se je povraždit. Během toho se na místě objeví Milva, která se k nim přidá a trio se společně vydá najít Ciri.

Skellige

Yennefer navštíví Cracha an Craitea a řeší s ním místa, kde by se mohla nacházet Ciri. Crach jí řekne, že slyšel zvěsti o tom, že míří do Nilfgaardu. Na to mu Yennefer řekne to, že tam by se Ciri nevydala dobrovolně. Leda by ji tam vzal Vilgefortz.

Vuilpanne

Yennefer a ostatní čarodějky se vydají na hrad Vuilpanne, kde chtějí najít Vilgefortze, ale ten tu nikde není, jak jim prozradí Filippa, která sem dorazila před nimi. Naleznou tu znetvořené dívky, které po osvobození sice opustí, ale následně se k nim část z čarodějek chce vrátit, aby je řádně pohřbily.

Tissaia a Filippa se během toho začnou hádat. Zatímco Tissaia tvrdí, že ke znetvoření dívek došlo pod jejím nosem, protože se hrad nachází v Redanii, Filippa ji začne osočovat z toho, že celou dobu spala s nepřítelem. Na to jí Tissaia řekne to, že ona to má podobné, protože i Dijkstra ji jednoho dne zradí.

Nilfgaard

Fringilla a Francesca navštěvují císaře Emhyra, který je spokojený s tím, co dokázaly v Arethuse. Fringilla mu navrhne, ať z ní v Cintře udělá císařskou guvernérku, na což jí kývne. Kromě toho svolí, ať jsou v Cintře všichni zranění a nemocní elfové, ale zbytek musí i nadále bojovat v nilfgaardské armádě, s čímž Francesca není spokojená, protože chtěla pro své lidi mír, kterého se opět nedočkala.

Později Francesca oznámí Fringille, že hodlá přijmout Emhyrovu nabídku. Fringilla s tím nesouhlasí, protože chtěla pro elfy najít bezpečné útočiště. Když se začnou hádat, Fringilla poví Francesce, že právě Emhyr může za smrt jejího dítěte. To Francescu raní, protože nyní nejenom ví, kdo skutečně může za smrt jejího dítěte, ale zároveň ví, že Fringilla o tom celou dobu věděla, ale neřekla jí to.

O několik dní později Emhyr oznamuje svému lidu, že do Nilfgaardu zavítala princezna Ciri z Cintry. Když Ciri dojde až k Emhyrovi, zjišťujeme, že nejde o skutečnou Ciri, ale o Teryn, která si kvůli Vilgefortzovi myslí, že je Ciri. Emhyr za to následně poděkuje Vilgefortzovi, který se se svým čerstvě znetvořeným obličejem zrovna nachází po jeho boku.

Tretogor

Dijkstra podává hlášení králi Vizimirovi o frontě a hledání jeho bratra Radovida. Vizimir mu řekne, že není spokojen s nedávným vývojem událostí, protože Dijkstra i Filippa v každém ohledu selhali. Právě proto mu poví, že potřebuje obětního beránka, někoho, kdo za vše bude potrestán. Tím někým má dle jeho názoru být Filippa.

Radovid se vrátí zpátky ke svému bratrovi, kterému poví, že ho Filippa zachránila. Vizimir je sice rád, že je jeho bratr naživu, ale stále si nerozmyslel to, co Filippě udělá. Dijkstra je špatný z toho, co se má Filippě stát, a tak po krátké konverzaci s ní jí řekne, ať z něj udělají obětního beránka. To Filippu překvapí, protože si myslela, že ji Dijkstra brzy zradí.

Filippa se i tak připravila na všechna možná vyústění toho, co se na hradu děje, protože poslala svou služebnici na Vizimira, která ho podřízla. Jakmile služebníci naleznou zavražděného krále, Filippa využije situace a prohlásí Radovida novým králem Redanie.

Arethusa

Tissaiu i nadále trápí nedávný vývoj situace, a tak se jí Yennefer snaží pomoci. Když apeluje na to, aby se přestala utápět v sebelítosti, přijde Triss a poví Yennefer, že začíná pohřební obřad pro novicky. Když se ho všechny čarodějky zúčastní, Tissaia zůstane ve své komnatě a vezme si život. Poté čarodějky zpracovávají to, k čemu všemu došlo za poslední týden. Yennefer si stojí za tím, že právě ony mohou ovlivnit budoucnost Kontinentu, a tak se k tomu všechny zavážou.

Glyswen

Ciri se po opuštění pouště Korath probere v hospodě ve vesnici Glyswen, kam ji odvedli její únosci. Ti ji mají v plánu odvézt Emhyrovi, který by je za to bohatě odměnil. Ciri se probere po boku Kayleigha, dalšího zajatce, který jí navrhne útěk. Když ho začnou plánovat, v hospodě se objeví členové skupiny Potkanů, kteří zavraždí jejich věznitele. Následně nechají Ciri, ať se pomstí poslednímu z nich. Když to udělá, Potkani se jí zeptají, co je zač. Ciri jim poví, že se jmenuje Falka.

Trailer ke druhé části třetí série:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Vencais

Škoda slov.

28.12.2023 | 1:58:06
Hzjena

Ano ano, jako už psali mnozí, ze Zaklínače se stalo prkenné negroptikum s absolutně nelogickými zvrat(k)y a děsivými kostými. Čarodějky ve světě Zaklínače mají být nejkrásnější a nejsmyslnější bytosti, protože se pozměňují naschvál a čarodějové zase volí spíše usedlejší postarší vzhled, proto mě osobně nejvíc vadí koukat na vyžraný, odporný, netalentovaný zrůdy a mít na paměti, že to mají být ty největší krásky… Zaklínače (knihy i hry) mám hodně rád a mnohé bych seriálu odpustil ale tohle ne. Taky nechápu proč udělali z Marigolda bukvici když by měla mít Ciri homo románek s Jiskrou? Jsem gay, ale tohle tlačení LGBT propagandy mě sere! Jak napsal Excalibur: natočte si "Příběhy LGBT afroamerické tlupy ve světě kouzel,, já se tomu obloukem vyhnu, ale neprzněte nám skvělá díla!

24.8.2023 | 19:27:01
SUFORAYSIS

No tak takhle sem zrovna úplně nechtěl aby to SKONČILO.....­........ale nedivím se CAVILLOVY že de vod toho pryč.........­.............­....Hlavní roli přebrala CIRI a on se jen poslední dobou válel prdelou po ZEMI......... :-(

23.8.2023 | 3:03:39
Reddi

za mě jediny co v celý řadě připomínalo slavanskou mytologii byla Ciry když na pošti řve kurva :D

8.8.2023 | 4:58:11
Orie88

No jsem spíš zklamanej z této serie. škoda :(

7.8.2023 | 0:24:04
Lan

Pohodicka, zbytecne podhodnoceny serial.

6.8.2023 | 21:27:15
Warriorn

Třetí série se sice o trošku víc přiblížila knihám, ale nic to nezachránilo. Čarodějky jsou totálně odporný a místo kouzel radši provozují kung-fu, nejvěrnější adaptace je snad nejnudnější část z knih a pamatujete si akorát koňská varlata, Geralt se stal pohůnkem Yennefer, kterou musí prostě cpát do popředí každou sekundu, a totálně mu vymazali jeho myšlení. Než se seriál potenciálně dotočí, tak Freye bude 50 a ani teď jí už nejde uvěřit hraní děcka. Je to velká škoda, protože hlavní dva herci (Geralt + Ciri) jsou i přes mé původní pochybnosti dobří. Bohužel to ale ten „skvělý“ multikulturní paskvil nezachrání.

5.8.2023 | 23:14:03
tom99

Rádoby jedna sebevražda, rádoby vražda, rádoby intriky. Vše je ale dělané tak na oko, že mi na tom méně nemůže záležet. Seriál by tak moc chtěl být druhými Hry o trůny, ale zároveň tak moc mu to nejde. Ty intriky, ty dějové zvraty zkrátka seriálu nevěřím, protože ti tvůrci zkrátka neví, jak se dělá dobré drama. Režisérsky to taky za moc nestojí. Asi by bylo lepší začít opravdu od začátku a nanovo. Díky Henry za vše, cos pro tento seriál udělal, neboť právě tvůj herecký výkon udělal seriál stravitelnějším.

webmaster, grafik
4.8.2023 | 17:45:48
bumpak

No, Henry se rozloučil, Fingilla je hnusnější a hnusnější (pokud dojde na koitus v Touissantu podle knihy, pak jeho odchod chápu dvakrát tolik), v zásadě si to drží hodně nízkou úroveň a to se už nemění…

4.8.2023 | 8:06:36
Jonner

20 minut dílu a já měl pocit, že jsem přišel o 3 roky života…

2.8.2023 | 16:14:46

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama