Jóhannes Haukur Jóhannesson

Jóhannes Haukur Jóhannesson

Celé jméno: Jóhannes Haukur Jóhannesson
Místo narození: Hafnarfjörður, Island
Známé projekty: A.D., The Innocents, Vikings: Valhalla

Datum narození: 26.2.1980 (44 let)

Už jenom podle jména jde poznat, že herec Jóhannes Haukur Jóhannesson pochází ze severoevropských zemí. Pochází přímo z Islandu, kde se narodil a kde také vyrůstal. Část svého života však prožil na Faerských ostrovech, odkud má také několik svých předků.

Roku 2005 dokončil islandskou univerzitu umění a dal se na dráhu herce, ze začátku na divadelního. Později se dokázal dostat i na televizní obrazovky a filmová plátna. Kromě svých rodných jazyků faerštiny a islandštiny ovládá i dánštinu a angličtinu.

Původně byl znám především z různých severských filmů a seriálů. Objevil se například v seriálech Réttur a Pressa. Roku 2015 si zahrál v seriálu A.D., kde se objevil jako Tomáš. O rok později se mihl jako Citroš v seriálu Game of Thrones.

Jakmile se objevil v Game of Thrones, začal získávat mnohem výraznější role. Jedné takové se dočkal například v seriálu The Innocents, kde se roku 2018 objevil jako Steinar. Poté zamířil do seriálů Origin, Beforeigners a The Letter for the King. Za zmínku stojí i jeho účast v seriálu The Last Kingdom, kde se mihl jako krutý otrokář Sverri.

V letech 2017–2021 se několikrát objevil v severském dramatu Stella Blómkvist a roku 2020 si zahrál v seriálu Cursed. Od roku 2022 hraje v seriálu Vikings: Valhalla, kde se věnuje roli Olafa Haraldssona.

Od roku 2011 je jeho manželkou ekonomka Rósa Björk Sveinsdóttir, se kterou vychovává tři děti. Umí zpívat a rád hraje na klavír a kytaru.

Foto: BBC Two


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings: Valhalla Olaf Haraldsson 2022 2023 2
Game of Thrones Citroš 2016 2016 1
A.D. Tomáš 2015 2015 1

Filtr seriálů