The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Triss Ranuncul

Triss Ranuncul

Mladá čarodějka z Temerie a kamarádka Yennefer.

Sezóny 3
2019 - 2023

Triss Merigold je čarodějkou ve službách krále Foltesta z Temerie. Kromě toho, že je kamarádkou Yennefer z Vengerbergu, má zálusk na Geralta z Rivie, který je s její přítelkyní svázán džinovým kouzlem.

Mladou čarodějku poznáte podle jejích kaštanových vlasů a popálenin, jež utržila při bitvě o Soddenský pahorek, kdy stáli čarodějové proti přesile Nilfgaardu a Fringille Vigo, která s nimi studovala na Arethuse.

První série

Geralt z Rivie se jednoho dne zadlužil nedaleko Wyzimy, a proto se do města vypravil najít si práci. Zde se seznámil právě s Triss, která mu ukázala, že okolí terorizuje striga. I když byla na její zabití vypsána odměna, Triss jí chtěla zachránit. Společně dvojice zjistila, že se jedná o zakletou princeznu Addu, kterou Foltest zplodil se svou sestrou. Žárlivý Ostrit pak provedl rituál, který kletbu vyvolal, a Wyzima měla vlastního netvora. Geralt strigu samozřejmě odklel a Triss mu pak ošetřila jeho zranění.

Když se na Arethuse řešilo, jestli se má sever vypořádat s nilfgaardskou invazí, byla Triss u toho. Čarodějové se samozřejmě rozhodli se války neúčastnit, ale byla tu také skupina, která se vydala do boje. Triss byla mezi nimi a s Nilfgaardem se čarodějové následně střetli na Soddenu. Čarodějové sice vyhráli, ale Triss byla pochodní popálena na hrudi, když bránila útočníkům ve vstupu do pevnosti.

Druhá série

Zraněná Triss byla převezena na Arethusu, kde podstoupila léčbu. Když se Yennefer do školy vrátila, šla si spolu s ní a Sabrinou zaplavat a následně vyrazila na Kaer Morhen, protože ji Geralt požádal o pomoc s výcvikem Ciri. Geraltovi zde vyjevila city, jenže on ji odmítl. Triss následně odhalila spojení s Ciri a monolity a Geralt se to vydal prošetřit. Triss mezitím pokračovala v jednání s Ciri a zaklínači, kdy do hry vešla i možnost proměnit Ciri v zaklínačku. Triss ale Ciri nabídla i jinou cestu, jenže skrze provedení tohoto rituálu akorát čarodějka dostala z dívky strach.

Pevnost po odjezdu Geralta a dívky napadl Rience a Triss s Vesemirem se s ním utkali. Rience ale unikl i s mutagenem vytvořeným z krve dívky a Triss proto vyrazila do Arethusy, kde o všem pohovořila Tissaii. Od ní se sama dozvěděla, že se s nimi potkala na Soddenu, Vilgefortz chtěl následně od Triss získat více informací, jenže ona odmítla a odešla.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Spolu s Yennefer asi největší zklamání seriálu. Fakt nemá vypadat jako starší sestra Yennefer a to je asi to, co člověka trápí nejmíň. Celý zbytek je katastrofa tady.

21.12.2021 | 17:09:36
Michal_

Charakterově vůbec neodpovídá.

21.12.2021 | 0:43:54
Aklain

Jeden z nejhorších castingů pomalu ever.

20.12.2021 | 23:29:23
Wertell

Zprvu jsem se lekl jejího vzhledu, ale pak už to bylo v pohodě. Moc neodpovídá té lehce pubertální, ale milé a krásné čarodějce z knih. Možná je to tím,že nedostala tolik prostoru

16.9.2021 | 10:19:05
deadpoolR

Herečka je to pěkná, ale vůbec jsem si ji tak nepředstavoval (srovnávám s hrami). Věřím, že by hodně pomohlo, aby si pohrála s účesem, s odstínem vlasů a s výrazem. Třeba s tím něco svedou a bude vypadat daleko líp, ale moc tomu nevěřím. Charakter nehodnotím, zatím měla velmi málo prostoru.

17.7.2021 | 13:36:29
SophieFox

Žasnu jak tak hezká a charismatická herečka může udělat tak podivnou, nudnou a divnou postavu, když by měla být naopak výrazná a zajímavá

22.6.2021 | 11:32:51
xflori01

Sympatická postava to je, ale představoval jsem si ji z knížek úplně jinak. A to jsem ani nehrál hry…

webmaster
23.7.2020 | 20:11:05
Argenium

kromě toho že to video je 7 let staré… ano, herečce moc nepomohli v maskérně, třeba to nějak splácají dohromady do druhý série

12.3.2020 | 18:31:37
surky3

S Emma Appleton a Mia McKenna-Bruce je Anna Shaffer asi nejhezčí ženská v seriálu a oni ji tak dojebou v maskérně. Tohle video mluví samo za sebe. Je sice trošku starší, ale řekněte mi, že takováhle Triss by se vám nelíbila… https://www.youtube.com/watch?… je to škoda. Anna může bejt perfektní Triss, ale je potřeba změnit makeup a přestat cucat citróny při natáčení.

12.3.2020 | 16:42:47
B.Jaga

Snad kdyby ji lépe namaskovali… Tahle má být mladší nez Yennefer? No, uvidíme v 2. řadě, v první jí scénář témeř žádný prostor nedal.

11.3.2020 | 21:19:30
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama