The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 344×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Triss Ranuncul

Triss Ranuncul

Mladá čarodějka z Temerie a kamarádka Yennefer.

Sezóny 2
2019 - 2021

Triss Merigold je čarodějkou ve službách krále Foltesta z Temerie. Kromě toho, že je kamarádkou Yennefer z Vengerbergu, má zálusk na Geralta z Rivie, který je s její přítelkyní svázán džinovým kouzlem.

Mladou čarodějku poznáte podle jejích kaštanových vlasů a popálenin, jež utržila při bitvě o Soddenský pahorek, kdy stáli čarodějové proti přesile Nilfgaardu a Fringille Vigo, která s nimi studovala na Arethuse.


První série

Geralt z Rivie se jednoho dne zadlužil nedaleko Wyzimy, a proto se do města vypravil najít si práci. Zde se seznámil právě s Triss, která mu ukázala, že okolí terorizuje striga. I když byla na její zabití vypsána odměna, Triss jí chtěla zachránit. Společně dvojice zjistila, že se jedná o zakletou princeznu Addu, kterou Foltest zplodil se svou sestrou. Žárlivý Ostrit pak provedl rituál, který kletbu vyvolal, a Wyzima měla vlastního netvora. Geralt strigu samozřejmě odklel a Triss mu pak ošetřila jeho zranění.

Když se na Arethuse řešilo, jestli se má sever vypořádat s nilfgaardskou invazí, byla Triss u toho. Čarodějové se samozřejmě rozhodli se války neúčastnit, ale byla tu také skupina, která se vydala do boje. Triss byla mezi nimi a s Nilfgaardem se čarodějové následně střetli na Soddenu. Čarodějové sice vyhráli, ale Triss byla pochodní popálena na hrudi, když bránila útočníkům ve vstupu do pevnosti.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Spolu s Yennefer asi největší zklamání seriálu. Fakt nemá vypadat jako starší sestra Yennefer a to je asi to, co člověka trápí nejmíň. Celý zbytek je katastrofa tady.

21.12.2021 | 17:09:36
Michal_

Charakterově vůbec neodpovídá.

21.12.2021 | 0:43:54
Aklain

Jeden z nejhorších castingů pomalu ever.

20.12.2021 | 23:29:23
Wertell

Zprvu jsem se lekl jejího vzhledu, ale pak už to bylo v pohodě. Moc neodpovídá té lehce pubertální, ale milé a krásné čarodějce z knih. Možná je to tím,že nedostala tolik prostoru

16.9.2021 | 10:19:05
deadpoolR

Herečka je to pěkná, ale vůbec jsem si ji tak nepředstavoval (srovnávám s hrami). Věřím, že by hodně pomohlo, aby si pohrála s účesem, s odstínem vlasů a s výrazem. Třeba s tím něco svedou a bude vypadat daleko líp, ale moc tomu nevěřím. Charakter nehodnotím, zatím měla velmi málo prostoru.

17.7.2021 | 13:36:29
SophieFox

Žasnu jak tak hezká a charismatická herečka může udělat tak podivnou, nudnou a divnou postavu, když by měla být naopak výrazná a zajímavá

22.6.2021 | 11:32:51
xflori01

Sympatická postava to je, ale představoval jsem si ji z knížek úplně jinak. A to jsem ani nehrál hry…

webmaster
23.7.2020 | 20:11:05
Argenium

kromě toho že to video je 7 let staré… ano, herečce moc nepomohli v maskérně, třeba to nějak splácají dohromady do druhý série

12.3.2020 | 18:31:37
surky3

S Emma Appleton a Mia McKenna-Bruce je Anna Shaffer asi nejhezčí ženská v seriálu a oni ji tak dojebou v maskérně. Tohle video mluví samo za sebe. Je sice trošku starší, ale řekněte mi, že takováhle Triss by se vám nelíbila… https://www.youtube.com/watch?… je to škoda. Anna může bejt perfektní Triss, ale je potřeba změnit makeup a přestat cucat citróny při natáčení.

12.3.2020 | 16:42:47
B.Jaga

Snad kdyby ji lépe namaskovali… Tahle má být mladší nez Yennefer? No, uvidíme v 2. řadě, v první jí scénář témeř žádný prostor nedal.

11.3.2020 | 21:19:30
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama