The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Kde všude na Kontinentu se odehrávala třetí řada Zaklínače?

Kde všude na Kontinentu se odehrávala třetí řada Zaklínače?

I v této řadě se hodně cestovalo, tudíž jsme mohli navštívit spoustu zajímavých míst. Pojďte se s námi podívat na to, kde všude se odehrávaly nejnovější díly Zaklínače.

8 0
25.9.2023

Pokud si chcete seriálový svět Zaklínače prostudovat dopodrobna, doporučujeme vám si otevřít následující mapu, kterou vydal sám Netflix. Na této mapě naleznete téměř všechny lokace, o kterých se zmíníme níže. Pokud máte zároveň zájem o to si zopakovat, kam zavítal děj druhé řady, směřujte do tohoto článku.

Redanie

Jakmile Geralt zachránil dívenku, která si myslela, že je Ciri, chvíli spolu putovali po Redanii, přičemž není jasné, kde přesně byli.

Tretogor

Hlavní město Redanie jsme mohli vidět už ve druhé sérii, nyní jsme se sem často vraceli, protože se děj hodně zaměřoval na krále Vizimira a jeho dvůr.

Vuilpanne

Tento hrad se nachází v Redanii a šlo o Rienceho dočasnou základnu. Není zaznamenán na mapě od Netflixu.

Gors Velen

Yennefer opět navštívila toto město poté, co tu ve druhé sérii byla velmi krátkou dobu. Tentokrát tu byla s Ciri.

Arethusa

Hlavní sídlo čarodějů Kontinentu vystupuje v seriálu už od jeho začátku, tudíž nemůže být nikomu cizí. Letos bylo toto místo výjimečné tím, že se tu odehrával děj celých dvou epizod.

Temerie

Ciri a Yennefer cestovali tímto královstvím, přičemž není jasné, kde přesně tu byli. Každopádně tu narazili například na čarodějku Keiru Metz.

Shaerrawedd

Staré elfí ruiny posloužili především k tomu, aby tu byl sveden velký boj o Ciri. Ruiny se nachází na východě Kontinentu a nejsou zaznamenány na mapě od Netflixu.

Vengerberg

Ciri a Yennefer se na chvíli vydali do Vengerbergu, Yennefeřina rodného sídla, které se nachází na východní straně Kontinentu.

Mahakam

Na toto především trpasličí území jsme v seriálu zavítali poprvé, a to díky Francesce Findabair a jejím elfům, kteří tu měli tábor.

Dorian

Opět jsme zavítali do města na jih od Wyzimy, nicméně tentokrát nešlo o nijak příjemnou návštěvu, a to kvůli tomu, co Rience udělal detektivnímu duu.

Brokilon

Les dryád, který se nachází na západní straně Kontinentu, jsme mohli vidět už v první řadě. Tentokrát se tu ocitl Geralt, aby se vyléčil.

Skellige

Skellige je souostroví na západě, kam Yennefer zamířila z toho důvodu, aby nalezla Ciri.

Cintra

V Cintře se chvíli zdržel císař Emhyr, který se následně vrátil zpátky do Nilfgaardu. Tomuto místu už není věnována taková pozornost jako v předchozích řadách.

Glyswen

Glyswen je malé sídlo u pouště Korath, kde se Ciri ocitla poté, co byla zajala. Toto místo není zaznamenáno na mapě od Netflixu.

Korath

Na této poušti, která se nachází na dalekém jihovýchodě, strávila Ciri celou sedmou epizodu.

Nilfgaard

Ve třetí řadě jsme se konečně mohli pořádně podívat do jižního císařství Nilfgaard, kde císař představil lidu falešnou Ciri.

Čekali jste, že ve třetí řadě navštívíme více míst než v průběhu druhé série?

Foto: Netflix

Diskuze /2

rosabella

I've bookmarked you to check out your fresh articles 2048.

18.10.2023 | 11:15:52
m0rdred

Proč tu nemažete ty spamy?

25.11.2023 | 20:52:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama