The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Francesca Findabair

Francesca Findabair

Elfí čarodějka, která se ujala vlády nad elfy.

Sezóny 2
2021 - 2023

Když Filavandrel neuspěl v poražení Calanthé, převzala po něm Francesca vládu nad elfy a přislíbila jim znovuzískání Dol Blathanna. Po bitvě o Sodden jí Filavandrel přivedl Yennefer a Fringillu jako rukojmí, ale ona v nich neviděla užitek. Zatímco si Filavandrel myslel, že by je mohla využít, Francesca tím přesvědčena nebyla a ani s ní nijak nehnulo, když jí Yennefer odhalila svůj elfský původ. Filavandreli následně připomněla, že to ona nyní vede jejich lid a že jí ve snech navštěvuje osoba v bílé róbě.

Jelikož i její zajatkyně měly ony sny, nechala je Francesca naživu. Francescu ve snech vedla Ithlinne, ale ve skutečnosti šlo o Voleth Meir v přestrojení. Ta všem třem slíbila splnění jejich největších přání, v případě Francescy vybudování elfí komunity skrze narození čistokrevného elfa a uzavření aliance s Fringillou a Nilfgaardem.

Tato aliance byla vybudována a elfové dostali útočiště v Cintře. Filavandrel ji varoval, že tato migrace zvýšila napětí, ale podle Francescy to byla cena, kterou byla ochotna zaplatit. Francesca věděla, že si Nilfgaard buduje novou armádu a elfové také začali cvičit. Francesca nakonec porodila holčičku a Fringilla zjistila, že elfové již bojovat nechtějí. Její dítě bylo nakonec zabito a vina padla na Redanii, kde také elfí čarodějka pozabíjela děti. Po masakru vyslechla zajatého Istredda, od kterého se dozvěděla o Ciri a její starší krvi, kterou tak chtěla získat pro sebe.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pidalin

Jedna z mála elfskejch postav, co vypadá celkem dobře, ale moc nechápu že na to jak jsou elfové starý teda moc moudrosti nepobrali, ale už je to fakt dávno co jsem četl knihy, tak nevim jestli byla tak tupá i v knížkách. Nejkrásnější žena na světě to asi neni jak řiká kolega, ale neni ani úplně špatná, mohlo to bejt mnohem horší, větší problém mam furt s castingem na Yennefer.

27.7.2023 | 23:54:58
AzurovyAzure77

Není vyloženě zlá, ale na „nejkrásnější ženu na světe“ se mohli snažit trochu víc

19.11.2022 | 22:29:25
Xavik

Moc se povedla.

admin
17.11.2022 | 10:32:22

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama