The Witcher (Zaklínač)
85/100 - 352×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu),

Francesca Findabair

Francesca Findabair

Elfí čarodějka, která se ujala vlády nad elfy.

Sezóny 1
2021 - 2021

Když Filavandrel neuspěl v poražení Calanthé, převzala po něm Francesca vládu nad elfy a přislíbila jim znovuzískání Dol Blathanna. Po bitvě o Sodden jí Filavandrel přivedl Yennefer a Fringillu jako rukojmí, ale ona v nich neviděla užitek. Zatímco si Filavandrel myslel, že by je mohla využít, Francesca tím přesvědčena nebyla a ani s ní nijak nehnulo, když jí Yennefer odhalila svůj elfský původ. Filavandreli následně připomněla, že to ona nyní vede jejich lid a že jí ve snech navštěvuje osoba v bílé róbě.

Jelikož i její zajatkyně měly ony sny, nechala je Francesca naživu. Francescu ve snech vedla Ithlinne, ale ve skutečnosti šlo o Voleth Meir v přestrojení. Ta všem třem slíbila splnění jejich největších přání, v případě Francescy vybudování elfí komunity skrze narození čistokrevného elfa a uzavření aliance s Fringillou a Nilfgaardem.


Tato aliance byla vybudována a elfové dostali útočiště v Cintře. Filavandrel ji varoval, že tato migrace zvýšila napětí, ale podle Francescy to byla cena, kterou byla ochotna zaplatit. Francesca věděla, že si Nilfgaard buduje novou armádu a elfové také začali cvičit. Francesca nakonec porodila holčičku a Fringilla zjistila, že elfové již bojovat nechtějí. Její dítě bylo nakonec zabito a vina padla na Redanii, kde také elfí čarodějka pozabíjela děti. Po masakru vyslechla zajatého Istredda, od kterého se dozvěděla o Ciri a její starší krvi, kterou tak chtěla získat pro sebe.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Není vyloženě zlá, ale na „nejkrásnější ženu na světe“ se mohli snažit trochu víc

19.11.2022 | 22:29:25
Xavik

Moc se povedla.

admin
17.11.2022 | 10:32:22

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama