The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Shrnutí všech monster, která se objevila ve druhé řadě Zaklínače

Shrnutí všech monster, která se objevila ve druhé řadě Zaklínače

Druhá série byla již o poznání chudší, co se týče rozmanitosti příšer, nicméně i tak se diváci mohli seznámit s několika novými. Právě proto jsme pro vás vytvořili následující seznam.

9 0
23.2.2022

Nivellen

Podobně jako první série, i řada druhá měla svou prokletou bytost. V případě první řady šlo o Dunyho, nyní přišel na scénu Nivellen. Avšak i tento muž se po setkání s Geraltem dočkal vysvobození, protože se na konci první epizody proměnil do své původní podoby.

Bruxa

První nepřátelskou nestvůru jsme mohli taktéž zahlédnout v první epizodě, Geralt tu totiž musel čelit bruxe Vereeně. Tento druh upíra sice může připomínat obyčejnou ženu, ale jak jsme mohli vidět, je schopna se proměňovat do své netopýří podoby, díky které je mnohem nebezpečnější.

Lešij

Hráči oblíbené monstrum se objevilo už ve druhé epizodě, kdy právě tato nestvůra napadla Kaer Morhen. V seriálu jsme nakonec mohli zahlédnout dva, v jednoho se proměnil zaklínač Eskel a druhý byl v nedalekých lesích roztrhán obří stonožkou. A když už je o ní řeč…

Obří stonožka

Jakmile Geralt a Ciri narazili na lešije, vzápětí se museli vypořádat s obří stonožkou. Ta pro hrdiny představovala poměrně velký problém, ale těsně předtím, než si stonožka mohla pochutnat na Ciri, ji Geralt usmrtil.

Zeugl

Když Yennefer a Cahir prchali z Gors Velenu do Oxenfurtu, v kanalizaci narazili na obří nestvůru v podobě zeugla. Ten se nachází na podobných místech, a tak tu jeho přítomnost nebyla vůbec překvapivá. Jen je škoda, že nebyl pořádně vidět, zahlédnout jsme totiž mohli jen jeho chapadla.

Černoboh

Trochu velké překvapení představuje černoboh, drakovité monstrum, které se objevilo v seriálu. Jedná se o silnou příšeru, která ostatní dokáže usmrtit i za pomoci síly větru, který způsobuje máváním křídel. V seriálu se tato nestvůra objevila kvůli monolitům, přičemž opět se o ni postaral samotný Geralt.

Bazilišek

Poslední nestvůrou druhé série se stal bazilišek, nicméně ten se tu neobjevil jen jeden, do finále totiž zavítali rovnou tři. Opět jde o drakovitou nestvůru, která představuje velmi smrtící zbraň. Jeho sílu jsme ostatně mohli vidět v samotném seriálu, kde pozabíjeli spoustu zaklínačů. Baziliška jsme mohli vidět už v první sérii, ale tehdy ho Geralt zabil mimo záběr. Vidět jsme tudíž mohli jen jeho useknutou hlavu.

Všimli jste si v seriálu nějakých dalších monster?

Foto: Netflix

Diskuze /4

DHARMA4,8

Mě se nejvíce z monster líbil Černoboh. Jak byl složený z krystalů. Něco jako pokémon Onyx.

23.2.2022 | 22:52:30
Ermak

Za mě nejlepší monstrum – Tvůrkyně ( Lauren ) – Dokáže vytvářet nové světy které absolutně nedávají smysl.

24.2.2022 | 0:54:59
Marty.m293

Nivellen – byl za mě asi nejlepší. Trochu jiný než v knihách, ale celkově slušně adaptovaný a změny, které provedli dávaly vesměs smysl v rámci těch ostatních. Taky se mi líbilo, že zvolili víc kančí vzhled, což je celkem novinka. 9/10

Bruxa – no, dobře. Sice jako, zase jí tu vykreslili jako takovou trochu chudinku, která si spokojeně žila, dokud zlý zaklínač nepřišel a nechtěl ji zabít, ale dobře. Sice je trochu podivné, že klidně roztrhala lidi, kteří zabušili na bránu, ovšem holka v posteli jejího přítele jí nějak nevadila. Ten souboj celkově mohl být taky poněkud zajímavější. Zase její nástup na scénu byl celkem dobrý. 7,5/10

Grootova máti – Eskela raději asi nekomentuju a jinak vlastně nemám moc co říct. Design sice nebyl úplně příšerný, ale taky nic moc originálního – CDPR zaválel mnohem víc. Na to jaké haló ohledně lešije dělali v trailerech, taky dost zklamáni. Byť na to, že Lauren pravidelně lže, už jsem si asi mohli zvyknout. O tom bordelu ohledně způsobů zabití taky raději pomlčím. 3/10

Myriapod – Chápu, že to měl být asi pokus opravit ten drobný nedostatek celého seriálu – tedy absence jakéhokoliv vztahu mezi Geraltem a Ciri – a procpat sem tedy předělanou scénu z Meče osudu. Jenže ona si ta věc stejně chtěla jenom potřást pravicí, tak co… Taky by mě zajímalo, kdo tomu dal tak strašně přes držku. Celkově je tak na 4,5 max.

Zeugl – to byl naprostý masterpiece. Jeho uchvacující design a – řekněme – hloubka celé scény s ním byla vskutku šokující. V moment kdy stáhnul Yennefer pod hladinu, dovolil jsem si na chvíli doufat, že už od ní bude pokoj. Příště se musí víc snažit. Víc stok a víc zeuglů ve třetí sérii, prosím. (Dám 5/10,)

Černobog – ten byl docela zajímavý. Celkem pěkný design. Dokonce bych ho uznal jako slušný pokus o slovanství, kdyby tam okamžitě potom nenacpali jednu proslulou svatyni Saraswati. 7/10

Bazilišek – po zeuglovi už druhá věc, kterou seriál udělal správně. Mnozí dinosauři byli skutečně opeření. Výborně. Mimochodem – překvapuje ještě někoho, že jsou baziliškové a pak alpha baziliškové? Nebo to byla samice? Mohl bych pindat o zaklínačích, kteří umírají rychleji, než moje duše, ale celkový design byl asi…not great, not terrible 5/10

24.2.2022 | 8:28:55
Basim

Akorát ve čtvrté knize byli mořský draci a zakázka na mantikoru takže jestli tam nebude nic z toho tak se vážně naštvu neviděli jsme ani Vodnice a utopenci.

24.2.2022 | 13:51:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama