The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 365×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Co jsou zač monolity, které nám hojně představila druhá série?

Co jsou zač monolity, které nám hojně představila druhá série?

Druhá řada se mimo jiné zaměřila i na Ciriin původ, se kterým silně souvisí monolity, jež jsou různě rozmístěny po Kontinentu. Co je tento nevšední úkaz vlastně zač?

9 4
3.2.2022

Zaklínač má velmi bohatý svět, a tak se na něj a jeho historii tvůrci rozhodli zaměřit už ve druhé sérii. Konkrétně se zaměřili na podivné úkazy představující monolity, které na Kontinentu existují už delší dobu a se kterými doposud nikdo nic nedělal. Ve druhé řadě však sehrály poměrně velkou roli, a tak by bylo dobré si o nich shrnout vše podstatné.

S monolity silně souvisí událost nazvaná Konjunkce sfér, ke které došlo zhruba tisíc let před děním seriálu. Když to shrneme, v té chvíli se na Kontinentu otevřely brány do jiných světů, skrze které cestovaly různé rasy. Jakmile se tyto brány uzavřely, rasy zůstaly tam, kam se přesunuly, a musely tu začít žít. Tak se například dostali na Kontinent lidé, kteří se tu stali dominantní rasou a předčili elfy. Více se na tuto událost zaměří minisérie Zaklínač: Pokrevní pouto.

(Původně nenápadné monolity sehrály ve druhé řadě velkou roli. Foto: Netflix)

Nevíme sice, kdy samotné monolity vznikly, ale dle Istredda představují pilíře moci, díky kterým vlastně mohlo dojít k samotné Konjunkci, takže tu pravděpodobně byly už před ní. Dále víme, že jsou tvořeny údajně nezničitelným kovem stelacitem, ale v seriálu jsme viděli, že jakmile se stelacit ocitne v okolí někoho se starší krví, podlehne mu, takže lze zničit.

V současné době se monolity nachází různě po Kontinentu, jeden jsme mohli vidět v Cintře, druhý našel Istredd v Nazairu a třetí se ukrýval uvnitř stromu v pevnosti Kaer Morhen. Když má nějaká bytost starší krev, dokáže monolity ovládat, díky čemuž z nich může udělat i portály. Ciri takto využila onen na Kaer Morhen, skrze který se na pevnost dostali bazilišci.

Pasovala podle vás tato dějová linka do příběhu druhé série, nebo se tvůrci neměli zaměřovat na tyto monolity?

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /27

Filip Ondrej

Třeba ještě dodat, že to je výmysl tvůrců seriálu a v knihách se nic podobného nevyskytuje. Dále že ani elfové v tomto světě nejsou původní – původní jsou zde gnómové. A nakonec ještě chci odkázat na hry, kde v Toussaint byl právě takovýto průchod mezi světy, kterým se do toho světa dostali upíři a do doby Zaklínače zůstaly tam gravitační anomálie.

#2 Basim
3.2.2022 | 15:27:24
Basim

#1 Filip Ondrej: a navíc ta tvůrkyně totálně zkur**** povídku kus ledu. To bylo horší než hry o trůny ta druhá řada. Já si díky druhé sérii pomatuju jenom tu ježibabu co tam straší a ty blbé monolity a hrozně udělané příšery. A také nesmyl na Kaer Morhen. Prostě zaklínače by měl režírovat chlap a neměla by se do toho cpát ženská. Ženský tomu vůbec nerozumí! A navíc jak ta tvůrkyně režírovala grimma seriál tak tam tahala Weseny jako příšery ze zaklínače 3. Já toho grimma viděl katastrofa ty nesmysli. Si asi spletla seriál!

#9 desaix
3.2.2022 | 20:30:02
Marty.m293

Pokud má někdo zájem spravit si chuť, tak jsem tady objevil něčí velice zajímavou práci. Rozhodně doufám, že v tom bude pokračovat.

#5 Darnwell
3.2.2022 | 22:15:59
Lolamoon

Táto dejová linka bola taká nezmyslelná, na silu a ešte zle urobená.

4.2.2022 | 10:27:10
Darnwell

#3 Marty.m293: Ufff, tak tohle je docela pecka. Díky.

4.2.2022 | 12:46:38
Krab

Dobře nějaké filmy či seriály se mohou brát jako kánon k určitým knihám či sériím. Ale určitě ne tahle sračka co stvořil netflix v čele s Lauren, která si řekl, že si napíše svůj vlastní příběh a dokurwí tak všechno, co sapkowski vytvořil. Ne že by tenhle spisovatel vydal za dobrého otce celé knižní série a zaklínače obecně (jeho věta, očekávám od seriálu hromadu peněz, mě opravdu vzala za srdíčko a řekl jsem si, že dokonce kdokoli z fanoušků witchera by se ke Geraltovi jako postavě a obecně celé sérii zachoval lépe).. Ale zasraný monolity, co to kurwa je? Vyjebanej šutr, kterej si nějaká štětka z netflixu vymyslela, aby měla taky něco svýho v dokonalým díle Andrzeje? Jako posranej kyd hnoje na dokonalým plátně od Picassa. Jo, reagujou na starší krev. Vole tleskám. Vytvářejí portály. Samozřejmě. To si dělají prdel? Musí těmahle sračkama ospravedlnovat chyby který udělají, kdyby je vůbec dělat nemusely? Byl by tak strašnej rozdíl, kdyby na ně ta zasraná příšera vyběhla z lesa a oni řekli: „ta svině tu byla před konjunkcí“ nebo „ta svině přišla s konjunkcí.“ protože nějaký příšery přišly s konjunkcí a některý tu byly už před ní (například relikty..) ale kurwa ne. Oni si tam musí nacpat nejakej zasranej šutr, ze kterého vyběhnou příšery, který vypadaj jako zdegenerovany velociraptoři z jurskeho parku a říkají jim bazilišci. Jo super bazilišci jsou popsaný lehce v knihách jsou i v první hře v zasraným kanále a pak ve třetím díle hry, ale nikdy. NIKDY to nebyli zasraný velociraptoři. Fakt si ta scénáriatická píča nedokáže vymyslet nic lepšího než řvoucí teenagerku před zasraným vymyšleným šutrem. Když by to KURWA VŮBEC NEMUSELA DĚLAT A TEN SERIÁL BY MOHL BÝT ALESPOŇ DOBREJ. Ale ne my jsme Lauren a když jsme dostali na starost seriál tak z něj uděláme multi kulturní sračku, kde budou zastánci všech možnejch ras, pohlaví a dalších sraček, přepíšeme dokonalej příběh, ospravedlime si ho argumentama, který nedávají smysl a na vrch, když si bude někdo stěžovat, tak řekneme, že je rasista. Já rasista nejsem, ale to co vzniklo z tohohle seriálu je kompletní sračka. Jedinej člověk, který četl knížky a má je rád nedokáže vydržet koukat na ten seriál, chápat ho a mít ho rád. PROTOŽE TO JE MRDKA CO NEDÁVÁ SMYSL. Četl jsem všechny knihy, hrál jsem všechny hry a zaklínače kurwa miluju a už jen to mi nedovolí mlčet a neříct, že to stojí za hovno. Kompletně dosranej příběh cahira (fakt kurwa doufám že dostane nějaký mentální prohnutí a řekne si: Echfhchcf já budu najednou hodnej." kompletně dokurweny elfové, který mají asi pro naši milou Lauren symbolizovat utlcovany rasovy menšiny. Domrdana yennefer, příběh geralta a ciri a celkově příběh. Tohleta piča vzala dokonalej příběh a úplně ukázkově ho dokázala domrdat. Fakt mi je líto lidí, co jsou tak omezený, neznají knížky a hry a ten seriál jim připadá dobrej, protože je to to jediný, co ze světa zaklínače znají. Proto bych za ně teď držel minutu ticha.

#7 Darnwell
4.2.2022 | 15:10:45
Darnwell

#6 Krab: Teda, bejt takhle upřímnej, to sis tady dovolil hodně. Až na tebe vlítne Sauron, bude z toho elaborát na dva wordovský listy. A možná přijde kouzelník… ehm, tedy Cahir :-)

#8 Svjatogor #13 FallenMaia
4.2.2022 | 19:31:06
Svjatogor

#7 Darnwell: Jako upřímně? Není nutné nadávat L.S.H. do vagín. Ona je pěšák a vinna je hyper korektnost. Dnes by se Sapko na US knižním trhu neprosadil. Naopak, obvinili by jej hebefilie a sadismu. Kolik bylo knižní Ciri, když se do ní zamiloval Cahir??? Kolik bylo knižní Ciri, když Triss Barnevernet Ranuncul zjebala adoptivního strejdu Vesemira??? Kolik bylo knižní Ciri, když si král elfů dal práska fisstechu, aby nebyl v posteli za žížalku???

Sodoma Gomora… ;-) :-D

#10 Darnwell #11 Darnwell
4.2.2022 | 21:26:42
desaix

#2 Basim: Tak som si zaspomínal na dnes už legendárnu diskusiu ktorú som odštartoval príspevkom: „Šikovná- ženská-Lauren Hissrich? Tie slová nejako nejdú k sebe. A či záleží vůbec na tom, jakého pohlaví kdo je? Možno sa budeš diviť, ale celkom áno.Práve preto, že sa od seba líšia, existuje ženská literatúra a programy.“ No následne príspevky už boli čistá provokácia, ale toto som trafil celkom presne. Už pred odvysielaním prvej sérii som totiž mal pocit, že Lauren je neschopná, klame a zavádza.

4.2.2022 | 23:27:38
Darnwell

#8 Svjatogor: Musíš ale uznat, že Krab upřímný byl. Sice možná poněkud hrubý na náš vkus, ale upřímný ;-)

#12 Svjatogor
5.2.2022 | 14:59:53
Darnwell

#8 Svjatogor: Málem bych zapomněl, co Stephen King a To? Kam se hrabe Sapko :-)

#14 Svjatogor
5.2.2022 | 15:03:17
Svjatogor

#10 Darnwell: To se nepřu. Já sám nyní hodnotím po znovupřečtení Krve elfů za 4/10, ale na druhou stranu tu musím ocenit několik dobrých nápadů, zkratek a dotažení postav. Yennfer pozbyvší Moci se učí řešit problémy mudlovským způsobem (Rience). Cahir si musí třikrát si narýt držku, aby pochopil co je to fanatismus. Marigold mě s narážkou na krédo Martina Niemöllera (Als die Nazis die Kommunisten holten…) hodně potěšil. Konečně je z něj ten správný oxenfurtský naiva. Doufám, že se v S03 potká se Shani. ;-)

5.2.2022 | 16:45:31
FallenMaia

#7 Darnwell: Zavri si prosímťa ..... To že imbecil tu napíše tie svoje tupé odporné kecy na dve strany ti zrázu vôbec nevadí, kritizuje tam totálne somariny, nejakých velociraptorov či čo, ale keď sa ozvem ja tak tu z toho máte mindráky všetci rad za radom :D :D Ste na smiech. Rozdiel je akurát v tom že ja nekritizujem seriál ale tie vaše žvásty pretože tie si zaslúžia omnoho väčšiu kirtiku ako nejaký Zaklínač.

Inak len tak mimochodom, na hernom webe Sector.sk vyhrala druhá séria kategóriu najlepší pokračujúci seriál minulého roka: https://www.sector.sk/…oka-2021.htm

To len aby ste vedeli že nie každý jeden to vidí rovnako ako vy tu. Dokonca mám taký pocit že ste len taká hlasná uplakaná urevaná menšina ktorú je bohužiaľ ako to tak už býva vždy počuť najviac.

Tak a máš čo si chcel. Nabudúce radšej nevyslovuj meno Sauronovo nadarmo. Na Kraba ani nejdem reagovať, taký chudák si žiadnu reakciu nezaslúži.

#15 Darnwell #17 Svjatogor #22 AzurovyAzure77
5.2.2022 | 16:49:40
Svjatogor

#11 Darnwell: Málo gore. Clive Barker a John Carpenter. To od nich bych raději nechtěl ani autogram. :-D

#16 Darnwell
5.2.2022 | 16:53:27
Darnwell

#13 FallenMaia: Tý jo, ono to fakt zabralo. Díky. Teď ještě toho Cahira ;-)

5.2.2022 | 16:55:42
Darnwell

#14 Svjatogor: Spíš jsem měl na mysli to, co partička prováděla s Beverly po prvním velkém střetnutí se šášulou. Sapkáčovo zacházení s Ciri je proti tomu taková legrácka.

#18 Svjatogor
5.2.2022 | 17:00:07
Svjatogor

#13 FallenMaia: Na margo Sector.sk. Velikost svého vítězství poměřuj tím, nad kým jsi vyhrál. Jako Maia tomu musíš rozumět. ;-) BTW: jen poslední série Lost in Space vyčnívá. To ostatní jsou opravdu brabenci.

#20 FallenMaia
5.2.2022 | 17:01:03
Svjatogor

#16 Darnwell: JJ, chudák Krustofsky. To nebylo hezký. :-)

#19 Darnwell
5.2.2022 | 17:02:56
Darnwell

#18 Svjatogor: Musíš uznat, že dětský gangbang si nikdo jinej do knihy napsat nelajsnul. Do toho bych nešel ani já, a to moc zábran nemám.

5.2.2022 | 17:13:36
FallenMaia

#17 Svjatogor: To je jedno. Ak by to bol tak strašný odpad jak tu niektorí jedinci vykrikujú tak by to skončilo na poslednom mieste. Sama o sebe je druhá séria fajn, pre človeka čo nečítal knihy a nehral hry a je to vlastne jeho prvé stretnutie s týmto svetom je to dokonca skvelé. Celé je to len o tom že sa to nepáči hráčom a čitateľom a obecne ľudom ktori už s tým svetom majú nejaké skúsenosti a čím väčší je človek fanúšik predlohy, teda kníh alebo aj hier, čím lepšie pozná tie pravidlá postavy a lore, tak tým väčšie zažíva sklamanie. naopak čím menej o tom vieš tak tým si spokojnejší. Pozorujem to aj tu v diskusii, aj na akomkoľvek inom fóre, aj kdekoľvek inde. Sestra napríklad nevie o knižnom a hernom Zaklínačovi absolútne nič a zo seriálu je nadšená.

Podľa idiota Kraba je teda tým pádom „omezená“ a za každého takéhoto človeka by sme mali držat minútu ticha. On by mal držať, akurát že nie len minútu ale minimálne do tej doby kým si to v tej sprostej hlave poriadne neuprace.

#21 DejvidHound #26 Svjatogor
5.2.2022 | 17:20:12
DejvidHound

#20 FallenMaia: Neviem teda aky je pomer ludi co poznaju svet zaklinaca maju precitane knihy a hrali hry, bud jedno z toho alebo vsetko dohromady alebo ludi co o Zaklinacovi nevedia nic. Ale tipujem ze prvych spominanych je hojna vacsina. Takze je zbytocne sa cudovat ze vela ludi frfle.prva seria sa este ako tak drzala predlohy, druha je uz totalne osekana na na kost ak sa to tak da vobec povedat.

5.2.2022 | 18:17:04
AzurovyAzure77

#13 FallenMaia: Tak by mě zajímalo, stojí ti to za to, vždy sem dorazit s velkou pompou, vynadat všem do imbeliců, omezenců a hejterů, načež se opět na půl roku vypařit, předstíraje, jak je to tu vše pod tvoji úroveň, jen aby ses posléze opět vrátil? Reálně všichni se tu už vyjadřují k samotnému seriálu a věcem s ním spojeným. K hercům, k efektům, změnám v příběhu, kvalitě samotné. Krom tebe. Ty sem jen vždycky přijdeš hrát si na strážce morálky, co musí krotit necivilizované uživatele. Nejsem fanoušek Krabova slovníku, ale upřímně mi s těmi svými výstupy často nepřijdeš o moc lepší.

#23 Darnwell #27 FallenMaia
5.2.2022 | 19:22:17
Darnwell

#22 AzurovyAzure77: No, musím říct, že v tomto případě jsem ho vyprovokoval já. Ale, nečekal jsem, že tak hezky nastartuje na první dobrou ;-)

#24 Svjatogor
5.2.2022 | 20:18:53
Svjatogor

#23 Darnwell: Maia není zabiják z hororu a Ty nemusíš jeho jméno třikrát opakovat před LCD obrazovkou, aby se zjevil. Když už tak učiníš, nemusíš do něj šít. Jemu se to líbí nebo mu to postačuje jako doplněk ke knížkám / hře. Četl je. Maia není troll účet jako Cahir / Locker a diskuze by měla mít nějakou úroveň. Tohle nejsou Novinky / iDnes / SME. I já jsem s to něco málo pochválit (viz. nahoře, #12) a hodnocení 4/10 není z mé strany unáhlený hejt nebo snaha zamachrovat před nečtenářem.

3.6, not great, not terrible. :-D

#25 Darnwell
5.2.2022 | 20:33:42
Darnwell

#24 Svjatogor: Souhlas, Barde. Beru tvou lehkou výtku. Na druhou stranu ovšem ani nerozporuji to, co napsal Azurový ;-)

5.2.2022 | 20:42:02
Svjatogor

#20 FallenMaia: Na druhou stranu. Nejen modlitba k veliké Melitelé, ale i čtení nemůže ublížit. Jeden den = jedna povídka. Alespoň tu svatební (nekánonickou) povídku by si měla přečíst. Není lepší četnářský pocit než pytlík slaných čipsů, sucho v hubě a číst kapitolu z pouště Korath. :-D

#27 FallenMaia
5.2.2022 | 20:44:36
FallenMaia

#22 AzurovyAzure77: Tak za prvé, do imbecilov som vynadal len Krabovi nie všetkým, je zaujímavé že si to hneď všetko vzťahuješ na seba.

Do omezencov tu fanúšikom seriálu vynadal Krab, to je druhá vec. Pretože podľa jeho slov je omezený každý kto nečítal knihy alebo nehral hry a myslí si že seriál je fajn. Vôbec niesú omezení práve ľudia ako on, čo tu verejne nadávajú tvorcom do debilov a posmievajú sa každému kto si seriál užil že?

A za tretie môžeš byť rád že sa vždy na nejakú dobu vyparím lebo keby som tu bol dennodenne tak to nezvládneš. Buď rád že ťu nesmrdím v diskusii každý deň. Alebo chceš aby som reagoval na každý jeden tvoj komentár? Stačí povedať.

Tak ako máš ty právo sa tu vyjadrvať k seriálu a neustále tu kritizovať čo všetko bola sračka, tak ja mám rovnaké právo skritizovať ten tvoj názor. a vyjadriť sa k tomu. Si vo verejnom priestore a tým že sem tie kecy píšeš tak vlastne očakávaš že si ich nietko prečíta inak by si ich nepísal že? A teda musíš očakávať aj nejakú reakciu a asi ti bude jasné že nie všetci s tebou budú súhladiiť, hlavne keď sa tu vyjadruješ tak ako sa vyjadruješ. Som rád že si to pochopil a môžeme ísť ďalej.

#26 Svjatogor: Ak teda narážas na sestru tak ano, mala by si to prečítať. Aj som sa ju snažil presvedčiť dokonca som jej požičal prvú poviedkovú knihu nech skúsi a len podotýkam že dávno pred seriálom, ale nejak ju to proste nechytilo, neviem prečo. Ona inak číta veľmi rada. Dokonca miluje Lovecrafta čo sú tiež vlastne také krátke poviedky ale ten knižný zaklínač sa jej nejak nedostal pod kožu. Zo seriálu bola nadšená. A možno je to tak dobre, nech radšej pozerá seroš a zbytočne si ho nepokazí a potom keď raz skončí tak sa mi ju možno podarí presvedčiť.

6.2.2022 | 11:20:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama