The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 363×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Která znamení Geralt použil v průběhu první série?

Která znamení Geralt použil v průběhu první série?

Zaklínači jsou sice známí díky svému bojovému umění, ale kromě toho dokáží i jiné věci. Mezi ty patří i využívání magických znamení, kterých jsme se dočkali už v první řadě.

22 1
3.2.2020

Všichni jsme se moc těšili na to, až uvidíme seriálového Geralta v akci. Jeho bojové umění jsme mohli v první řadě spatřit hned několikrát, ale jak byl na tom se znameními? Zaklínači dokáží ovládat hned několik magických znamení, přičemž Geralt některá použil už v první řadě. O které přesně šlo?

Geralt použil znamení hned v první epizodě The End’s Beginning, a to během souboje s Renfriinou bandou. Na tři její bojovníky použil znamení Aard, což je telekinetická síla, díky které je zaklínač schopen srážet, odrážet, odzbrojovat či omračovat své nepřátele. Na toto znamení se Geralt spoléhal nejčastěji, dále ho totiž využil i v boji se strigou či k odražení lovců draka v jeskyni.

(V první řadě jsme mohli nejčastěji vidět znamení Aard. Foto: Netflix)

I když Aard Geralt používal nejčastěji, tak jsme se v první řadě dočkali ještě dvou znamení. V prvním díle se pokusil za pomoci Axii přesvědčit Renfri, aby neprolívala krev. Díky tomuto znamení dokáže ovládat cizí mysl, ale u Renfri se mu to nepovedlo, protože ta je imunní vůči magii. Dále se znamení Axii pokusil použít na Pavettu, která však jeho první pokus taktéž odrazila. Kromě toho Geralt použil i znamení Yrden, a to v epizodě Betrayer Moon, díky kterému zapečetil sarkofág, do kterého se chtěla dostat striga, a zároveň celou hrobku, ze které chtěla striga naopak uprchnout.

V první řadě použil Geralt jen tato znamení, což se fanouškům moc nelíbilo, protože je používal poměrně málo, ale pravdou je, že se původně počítalo s ještě méně častým používáním znamení. Vše ale zachránil sám Henry Cavill: „Opravdu jsem je tam chtěl protlačit, protože diváci si musí být vědomi toho, že Geralt umí něco takového. Záleželo mi na tom, protože znamení prostě patří k zaklínačům.“

Zdroj článku: Comic Book

Diskuze /6

Cougar

Koukám, ještě že tam ten Cavill je a alespoň trochu to zachrańuje :D je vidět, že je to pravej fanda Zaklínače a myslí i na diváky, což se o naší milé showrunnerce vůbec říct nedá …

#2 Svjatogor #5 Sengir
3.2.2020 | 16:06:34
Svjatogor

#1 Cougar: Škrtám a přepisuji na uspávačku hadů. :-D

3.2.2020 | 16:52:06
Blázen z Jericha

a teď lektvary prosím

#4 Hzjena
3.2.2020 | 17:09:08
Hzjena

#3 Blázen z Jericha: Tak tak, přeci jen používal (v knihách) více lektvary, než znamení.

3.2.2020 | 19:18:51
Sengir

#1 Cougar: jj… o to větší škoda, že je asi jediný ze štabu, pro ostatní je to jen job a položka do CV.

3.2.2020 | 22:46:53
svina

Ještě že máme Henryho :D.

3.2.2020 | 22:52:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama