Mimi Ndiweni

Mimi Ndiweni

Celé jméno: Mimi Michelle Ndiweni
Místo narození: Guildford, Surrey, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Witcher

Datum narození: 31.8.1991 (32 let)

Mimi Ndiweni je anglická herečka, která se narodila roku 1991 v Guildfordu. Její matka pochází z Anglie, zatímco její otec je původem ze Zimbabwe. Herectví se začala věnovat už na střední škole, kdy se přidala k Yvonne Arnaud Mill Street Studios. Po střední škole začala chodit na Royal Welsh College of Music and Drama v Cardiffu, kterou úspěšně dokončila.

Po studiu se přidala k Royal Shakespeare Company a začala vystupovat v divadelních hrách, ve kterých se jí dařilo. Například roku 2017 ztvárnila hlavní roli ve hře The Convert, kterou napsala herečka Danai Gurira.

Později se začala věnovat i seriálovým a filmovým rolím. Zahrála si v několika krátkometrážních filmech a celovečerních snímcích jako Popelka či Legenda o Tarzanovi. Více se však prosadila v televizi. Po rolích v seriálech Mr Selfridge, Rellik a Black Earth Rising se objevila v seriálu The Witcher jako čarodějka Fringilla Vigo. Zde od roku 2019 patří mezi hlavní herce seriálu.

Když jí bylo 21 let, tak se jí podařilo vyhrát Spotlight Prize za roli v divadelní hře How to Get Guys to Leave You Alone.

Foto: BBC One


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Fringilla Vigo 2019 2023 3

Filtr seriálů