The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Shrnutí všech monster, která se objevila ve třetí řadě Zaklínače

Shrnutí všech monster, která se objevila ve třetí řadě Zaklínače

Aby byla třetí série dostatečně akční, tvůrkyně ji napsala tak, aby Geralt a Ciri narazili hned na několik příšer. V následujícím článku si shrneme, která monstra se vlastně objevila v prozatím posledních osmi dílech.

9 1
17.9.2023

Svinutec

V první epizodě se objevila nestvůra nazvaná svinutec, která vznikla čistě pro potřeby seriálu, tudíž se o ní nic neví. Rience ji využil k tomu, aby mu našla Ciri, protože svinutci údajně dokážou vycítit elfskou krev na míle daleko. Původně jsme mysleli, že jde o šarleje, kterého jsme mohli vidět už ve třetím díle videoherního Zaklínače, ale nakonec šlo o zcela nové monstrum.

Nestvůra tvořená těly zesnulých novicek

Tu nejohavnější nestvůru jsme mohli vidět už ve druhém díle. Stvořil ji čaroděj Vilgefortz z těl mrtvých novicek a Geralt se s ní musel vypořádat, aby je zbavil trápení. V tomto případě jde opět o výmysl seriálu, protože žádná taková nestvůra se neobjevila v knižní předloze ani ve hrách.

Vlkodlak

Podobně jako ve druhé sérii, i v této jsme mohli vidět jednu nestvůru, která byla přátelská. S vlkodlakem Ottem se Geralt setkal na svých cestách už dříve, nyní na svém krku nosí amulet, aby nepodléhal svému prokletí. Ve třetím díle však jeho ochrana na čas povolila, a tak se začal proměňovat. Díky tomu jsme na chvíli mohli spatřit jeho vlkodlačí stránku.

Wyverna

Ve stejné epizodě Ciri narazila na wyvernu, což je tvor známý nejenom ze světa Zaklínače. Šlo o populární scénu z Gors Velenu, která se objevila už v knihách. Zatímco všichni přítomní si mysleli, že jde o baziliška, Ciri jako jediná poznala, že jde o mládě wyverny.

Žravucha

Když se Geralt, Ciri a Marigold plavili do Arethusy, věděli, že na moři řádí jistá nestvůra. Během plavby na ni skutečně narazili, a tak se s ní vypořádali. Žravucha se objevila už v Sapkowského předloze, akorát v jiném příběhu, seriáloví tvůrci ji však zakomponovali do svého příběhu, aby ukázali i ty příšery, na které by jinak nepřišla řada.

Písečné monstrum

Poslední nestvůra se objevila v sedmém díle a šlo o jisté písečné monstrum, na které Ciri narazila na poušti. I v předloze Ciri musela čelit různým nástrahám, ale nikdy na poušti nenarazila na tak velkou příšeru.

Všimli jste si v seriálu nějakých dalších monster?

Foto: Netflix

Diskuze /2

Zilwicky

To najväčšie monštrum sa v seriály ale stále neobjavilo a ani neobjaví

17.9.2023 | 11:05:57
m0rdred

Fotky vypadají velkolepě, to je tak vše… Báli jste se? Vyděsily vás? Slabota…

17.9.2023 | 21:56:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama