The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S03E01: Shaerrawedd

S03E01: Shaerrawedd

Geralt, Yennefer a Ciri se nachází na cestách, aby ochránili Lvíče z Cintry. Bezpečné útočiště se jim však nedaří najít, protože jim je v patách Rience. Král Vizimir využije šarm svého mladšího bratra.

sk
29.6.2023
1 hodina 3 minuty

Základní info:

Režie: Stephen Surjick
Scénář: Mike Ostroski
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mecia Simson (Francesca Findabair), Tom Canton (Filavandrel), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Cassie Clare (Filippa Eilhart), Hugh Skinner (Radovid), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Bart Edwards (Emhyr var Emreis), Lars Mikkelsen (Stregobor), Robbie Amell (Gallatin), Jeremy Crawford (Yarpen Zigrin), Sam Woolf (Rience), Ed Birch (Vizimir II.), George Wigzell (Prood), Kaine Zajaz (Gage), Sean Cernow (Veldhoek), Beau Holland (Vespula), Sunny Patel (Profesor), Tracy-Ann Oberman (Hedwig), … 

Hlavní příběhové linie:

Různě po Kontinentu

Geralt nejdříve pobije skupinku lidí, která hledá jeho a Ciri, a poté společně s Ciri a Yennefer cestuje po Kontinentu, kde hledají bezpečné útočiště. První naleznou v pusté oblasti u vody. Geralt se s Yennefer nechce bavit, protože jí stále neodpustil to, co chtěla udělat Ciri, a tak se baví skrze vzkazy. Yennefer se mezitím věnuje výcviku Ciri, která má sice velký magický potenciál, ale kouzla vůbec neovládá.

V takovém rozpoložení vystřídají několik míst, až se ubytují v bezpečném domě, který jim poskytl jejich dobrý přítel Yarpen. Právě na tomto místě začne Geralt opět něco cítit k Yennefer, ale k ničemu mezi nimi nedojde. Místo toho toto trio navštíví Májovou noc, kde mohou být v utajení, protože je tato událost známá svými maskami.

Kousek od jejich místa Rience navštěvuje muže jménem Veldhoek, který má ve svém držení nestvůru svinutec. Ta dokáže vycítit bytost starší krve na sto honů, a tak si ji pořídí a pošle ji na Ciri. Ústřední trio se zrovna nachází na Májové noci, když je svinutec přepadne. Jakmile ho Geralt hravě přemůže v bludišti, rozhodne se opět odcestovat někam jinam.

Geralt si brzy uvědomí, že takto to už nemůže pokračovat, a tak společně s ostatními vymyslí past, díky které by se mohli zbavit Rience i jeho lidí. K tomu potřebují jak Yarpenovu pomoc, tak i Marigoldovu. Kdyby totiž dali ostatním vědět o tom, že Ciri bude brzy cestovat s Yarpenem a Marigoldem, Rience si bude myslet, že je Lvíče z Cintry snadnou kořistí.

Mahakam

Někde v Mahakamu se vyskytuje Francesca Findabair a její elfové, kteří i nadále pátrají po Ciri. Do jejich tábora se vrací Gallatin, který není spokojený s tím, jak Francesca vede elfy. Zatímco Francesce jde o nalezení Ciri a získání domova pro elfy, Gallatinovi jde jen o získání nového domova, a tak se na lecčem nepohodnou. Později se Francesca dozví o tom, že se Ciri nachází v okolí Shaerraweddu, a tak vyrazí na toto místo, aby s ní celou záležitost konečně vyřešila. Tím ale zalže Gallatinovi, který si myslí, že jdou přepadnout jen další karavanu.

Tretogor

Král Vizimir není spokojený s tím, že Dijkstra a Filippa doposud nenalezli Ciri, a tak tímto úkolem pověří svého mladšího bratra Radovida. Dijkstra a Filippa tedy přizvou Radovida a pokusí se s jeho pomocí využít barda Marigolda, který by mohl být klíčem k nalezení princezny. Za Marigoldem následně dojde Yarpen, který mu poví, co Geralt a ostatní plánují, a tak se k nim nedobrovolně přidá.

Jakmile se Marigold vrátí, poví Filippě a Radovidovi, že jim pomůže s Ciri, ale chce po nich, ať se nejdříve zbaví Rience, protože ten pro Lvíče z Cintry aktuálně představuje to největší nebezpečí. Díky tomu by mohli získat Ciriinu důvěru, o což jim vlastně jde.

Shaerrawedd

Marigold není nijak nadšený z toho, že je jeho život opět v ohrožení, ale kvůli Ciri se do plánu rozhodne zapojit. Skupina dorazí do elfích ruin Shaerrawedd, které jsou ideální pro jejich plány. Zatímco Geralt vysvětluje Ciri, co je toto místo zač, Ciri mu odhalí svůj pohled na svět. Následně se k místu začne blížit Rience, a tak se na něj všichni připraví.

Skupina je napadena poměrně početnou jednotkou, a tak dojde k bitvě, během které Geralt projde portálem za Riencem a v jeho úkrytu mu zlomí ruce. Následně se vrátí zpátky do Shaerraweddu, kde se mezitím do boje přidali i elfové. Ani ti ve svém snažení neuspějí, protože jsou pobiti a Francesca tu dokonce přijde o svého bratra. Kvůli tomu jsou donuceni k ústupu.

Po boji Yennefer trvá na tom, že s Ciri musí jet do Arethusy, kde by se Ciri mohla naučit ovládat svou magii. Geralt jim to schválí, zatímco jim řekne, že musí vyřídit Rience a jeho lidi, protože ti jsou jim neustále v patách. Trio se tedy rozdělí, ač si to nikdo nepřeje. Mezitím se elfové dávají po bitvě do kupy, přičemž Gallatin je naštvaný na Francescu kvůli tomu, že mu lhala a že kvůli její lži zemřela spousta elfů, a tak jde navštívit jednoho starého známého, který by mu mohl pomoci.

Vuilpanne

V průběhu boje na Shaerraweddu se Rience přenesl portálem do svého úkrytu, kde mu Geralt zlomil ruce. Později za Riencem někdo přijde a uzdraví mu je, takže má opět pod kontrolou ohnivou magii.

Arethusa

Zatímco Yennefer a Ciri směřují do Arethusy, Tissaia tu doprovází několik nových čaroděje, zatímco je Stregobor sleduje.

Cintra

Císař Emhyr vyhledá staré obrazy, na kterých se nachází on jako Duny a jeho dcera. Rozhodne se všechny spálit, tedy až na jeden, kde je jeho dcerka ještě malá.

Trailer k první části třetí série:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

Na rozjezd poměrně DOBRÝ a také SOUBOJE se mi líbili i když jich tam moc není.........­......73%

5.8.2023 | 3:59:28
hanrieta

to teda – jsem zklamaná, kde jsou ty časy kdy jsem se na něj těšila, zkusím tomu ještě dát další epizodu – ale nevím nevím

7.7.2023 | 13:08:41
Spiker

docela mě to bavilo, ty špatný začne až ve čtyřce..

6.7.2023 | 17:36:42
Robot_Bender

Tohle možná nepřekoná ani druhá série Prstenů moci… #sračkaroku

4.7.2023 | 0:23:42
RagnarokCzD

Mě se akce teda rozhodně líbila … možná ne všechny zpomalovačky byly vyloženě nutný a některý mohli bejt klidně kratší, ale bylo celkem dobře vidět co se děje a dalo se na to koukat, takže +1!

To dopisování mezi Yen a Geraltem bylo sladký, až se mi kazily zuby, ale nějak mi to vůbec nevadilo. :D

Ciri je pořád spratek …

A Marigold je tak o 200% víc na pěst … a to sem nevěřil že to ještě jde. :-/

3.7.2023 | 23:08:44
Ne-On

Jak poznáte mizernou filmařinu? Když je rytmus bitky rozbitý naprosto nesmyslnou zpomalovačkou.

3.7.2023 | 21:32:42
tom99

Vlastně když je tam Geralt, Ciri či Yen, tak to poměrně jde. Docela i akce je na slušné úrovni. Jakmile se ale objeví ostatní / vedlejší postavy, tak je to hrůza. Zvlášť celá sebranka okolo Marigolda působí směšně a jak z jiného světa / seriálu. Ty herecké výkony jsou k pláči a někdy haprují i kostýmy a lokace. Celkově mi přijde, že se v tom příběhu tvůrci potápějí a vytrácí se ta jedinečnost světa Zaklínače.

webmaster, grafik
2.7.2023 | 21:25:35
Haras

Celkem vpohodě

2.7.2023 | 20:39:16
Lil_Biatch

Zatím slabota

2.7.2023 | 13:04:25
svätý.šebastián

Prvý diel je viacmenej o rozvíjaní vzťahov, našťastie ostal priestor aj na nejaké tie súboje. Akurát tá potvorka v noci nič moc, za to záverečný súboj pri rozvalinach celkom fajn. Ten, kto Riencemu napravil ruky, mu mohol opraviť aj tvar :) chcelo by to viac Yarpena a menej otravného Marigolda…

2.7.2023 | 12:36:26
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama