The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 365×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E08: Family

S02E08: Family

Geralt a ostatní zaklínači čelí démonce, která napadla Kaer Morhen. Ciri se ocitá na hraně života, zatímco ji začíná hledat celý Kontinent.

sk
17.12.2021
55 minut

Základní info:

Režie: Ed Bazalgette
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Royce Pierreson (Istredd), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Kim Bodnia (Vesemir), Chris Fulton (Rience), Aisha Fabienne Ross (Lydie van Bredevoort), Cassie Clare (Filippa Eilhart), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Shaun Dooley (Foltest), Adam Levy (Myšilov), Jodhi May (Calanthé), Bart Edwards (Emhyr var Emreis), Paul Bullion (Lambert), Yasen Atour (Coen), Nathanial Jacobs (Everard), Jota Castellano (Gwain), Chuey Okoye (Merek), Gaia Mondadori (Pavetta), Kaine Zajaz (Gage), Sonny Ashbourne Serkis (Martin Marbury), Lizzie Clarke (redanská matka), Shannon Murray (zdravotní sestra), Sam Hazeldine (Eredin Bréacc Glas), Luke Cy (Ethain), Rebecca Hanssen (Meve), Edward Rowe (Henselt), E. Richard Tirado (Demawend III.), Ben Wiggins (Adonis), … 

Hlavní příběhové linie:

Kaer Morhen

Ciri a její doprovod dorazí na Kaer Morhen, ale Ciri si toho není vůbec vědoma, protože ji posedla mocná Voleth Meir. Místo toho se ona sama ocitne v Cintře, kde jsou všichni její blízcí, kteří již zesnuli. Voleth Meir mezitím zabíjí jednoho zaklínače za druhým, kteří zrovna spí. Když se ale pokusí zabít i Vesemira, zrovna se v jeho pokoji objeví Geralt a Yennefer, kteří sem přijeli brzy po ní.

Voleth Meir začne v Ciriině těle lhát, ale Geralt si brzy uvědomí, s kým má skutečně tu čest, a tak ji konfrontuje. Voleth uprchne pryč a Vesemir začne truchlit nad padlými bratry. Tato chvíle ho zlomí, a tak se rozhodne Ciri zabít, aby je pomstil. Geralt se mu to pokusí rozmluvit, ale Vesemir je už rozhodnutý.

Zatímco Yennefer a Marigold vymýšlí způsob, jak zachrání Ciri, ta se mezitím vydá do hlavního sálu. Do něj brzy dorazí i zaklínači. Geralt se snaží přimět Ciri k rozumu, ale Voleth Meir v jejím těle ukáže, co všechno dokáže. Nejenom, že proti ní použije svou magii, ale zároveň povolá z jiné dimenze netvory, se kterými se zaklínači musí vypořádat.

Když Vesemir spatří smrt svých dalších bratrů, rozhodne se nečekat na Ciriin návrat a pokusí se ji rovnou zabít. Geralt i sama Voleth Meir mu v tom však pokaždé zabrání. Nakonec se Ciri pokusí pomoci Yennefer, která pronikne do její vize a pohltí ji do sebe. Následně Ciri vypudí Voleth pryč, ale v tu chvíli zjistí, že ta je jednou ze členek Divokého honu, který celou tu dobu jde po její síle.

Jakmile je celá situace vyřešena, Yennefer zjišťuje, že se jí vrátila její moc. Geralt informuje Vesemira o tom, že musí odjet pryč. Kdyby totiž někdo našel Ciri, mělo by to vážné následky, protože ona představuje jak mocnou bytost, tak i vlivnou. Mohli by ji tudíž pro své účely zneužít mágové i šlechta.

Téhož večera se ještě setkají Geralt, Yennefer a Ciri. Geralt poví Ciri o tom, že už ví, co po ní chtěla Voleth – chtěla se vrátit domů do své sféry, čehož mohla dosáhnout jen s pomocí Ciriiny síly. Kromě toho jí ale sdělí obavy týkající se Nilfgaardu. Geralt totiž netuší, jak Nilfgaard mohl vědět, že je Ciri v tomto ohledu tak cenná.

Cintra

Dara poví Francesce a Filavandrelovi pravdu o tom, pro koho dříve skutečně pracoval. Když se to oba dozví, myslí si, že právě lidé z Redanie zavraždili jejich dítě. Zatímco se Cintra připravuje na císařův příjezd, Fringilla informuje Cahira o tom, že dezertovalo několik elfů, mezi kterými jsou i Francesca a Filavandrel. Cahir si uvědomí, že jdou po vrazích svého dítěte, a tak čarodějce poví, že v císařových očích uspěla, protože poštvala elfy proti Redanii, nepřátelům Nilfgaardu.

Jakmile se v Cintře objeví Emhyr a setká se s Fringillou a Cahirem, ti ho informují o tom, jak se vypořádali s elfy. Emhyr ale ví moc dobře, že mu lžou, protože to právě on nařídil zavraždění elfího dítěte. Následně dojde k odhalení, že císařem je ve skutečnosti celou tu dobu Duny, Ciriin otec. Ten zavelí k tomu, aby byli Fringilla i Cahir zavřeni do vězení.

Redanie

Někde v Redanii se zrovna nachází Francesca a ostatní elfové. Zatímco shromažďují svůj lid, Francesca prokleje všechny místní děti, které následně jedním mocným kouzlem zavraždí. Takto se chce pomstít Redanii za smrt jejího dítěte.

Po vykonání své pomsty se elfové usadí v lesích a přemýšlí nad svými dalšími kroky. Zvědové je informují o Istreddově přítomnosti, přičemž ten poví Francesce, že Ciri má v sobě starší krev. Kvůli tomu se na hledání Ciri zaměří i elfové.

Arethusa

Tissaia informuje vybrané krále severních královstvích o tom, že princezna Ciri je stále naživu a že Redanie už o tom pravděpodobně ví. Vladaři se následně dohodnou na tom, že na ni vypíší odměnu, protože Lvíče z Cintry prostě musí získat pro sebe.

Oxenfurt

Rience se konečně setkává s Lydiiným zaměstnavatelem. Zatímco spolu řeší své nadcházející plány, Lydia odhaluje svůj zohyzděný obličej, ke kterému přišla po kontaktu s Ciriinou krví.

Tretogor

V hlavním městě Redanie se Dijkstra setkává se svou sovou, kterou je ve skutečnosti čarodějka Filippa Eilhart. Ta ho informuje o tom, že o Ciri ví už celý Kontinent.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Brooks W. Here

Absolútne sprznenie geniálnej Krvi elfov, ktoré vo mne zanechalo obrovskú pachuť…

16.7.2023 | 19:42:04
EBlackAdder

Za mě hodně hezký. Celkem jsem počítal, že budou chtít spíš jet příběh mezi ságou a povídkama, aby to víc propojili, takže je to spíš samostatnej příběh než začátek ságy, ale to propojení se jim dost povedlo a ač příběh není od sapka dost to do světa sedí. Jedná z mála věcí co mi vadila na první sérii, bylo občas trochu divný tempo, to se tady dost napravilo, mělo to víc spád a neměl jsem tolik pocit, že usekli kus epizody, aby to nebylo moc dlouhý. Hodně se to centrovalo na vývoj jednotlivejch charakterů, ať už těch známejch, novejch nebo rozvinutí těch co neměli velkou roli v rámci knih, takže za mě fajn, ale je to furt spíš takovej mezistupeň než se to opravdu rozjede do ságy.

30.6.2023 | 17:32:59
Deltar

3. serii už raději ne. Tohle nemělo se zaklínačem nic společného. Snad jen Cavill a Mctavish…

8.9.2022 | 11:39:51
risker

„To byly přízraky Morhoggu?"

15.6.2022 | 13:01:56
Limitsalv

Finální díl no dobrý, ale překombinovaný. V Kaer Morhen si zaklínači dávají elixíry jak v Asterixovi a ty potvory byly jak z Jurského parku. Musím, říct, že Ciri to jako čarodějnici slušelo. Mohlo to skončit i jinak, Voleth Meir měla zůstat v těle Ciri déle (třeba až v 3 sérií), aby to bylo zajímavější. Opět scény ty představy z s01e01, ale oceňuju to, že Ciri se to hned zdálo divné, i když by si přála, aby lidi z Cintry přežili. Bohužel chyba v tom, že série má jen 8 dílů. Čekal jsem, že se Yennefer nabídne jako tělesná schránka pro to zlo. Likvidaci děti v Redanie jež provedla Francesca, mi zase přišla jako 1 z pohrom biblického příběhu krutých ran v Egyptě. Že císařem je Cirinin otec beru jako perlu k dobru. 2. sérii jako celek se mi však líbila, za mě byla o něco lepší jak 1.série.

20.4.2022 | 12:09:08
medojed

Seriál hodnotím jako příběh, který si sem, tam vypůjčí, okopíruje něco z knižní předlohy. Potom to nemá chybu. Obě dvě řady se mi líbily, mělo to hlavu, patu, napětí, spád, dobré triky.

29.1.2022 | 8:44:37
RagnarokCzD

Už bylo sakra na čase aby Elfům narostly zuby, to sem si na tý epizodě užil asi nejvíc. :3

Souboj na Kaer Morhen byl jeden z těch slabších, řekl bych. :-/ Zvláštní s jakou lehkostí příšery zabíjí vedlejší postavy a s jakou stejnou lehkostí jsou pak samy zabyty postavou hlavní. :D Já vím, už bych si na to mohl zvyknout … ale stejně. :D

No, sem zvědavej kam se nám to bude vyvíjet v další sérii. :)

22.1.2022 | 10:09:12
captain

Zajímavé a poutavé zakončení, celkem se to povedlo. Portály, brány, sféry, co se ještě objeví… Napřed jsme měli dvojice, Geralta a Yenn, Geralta a Ciri, Yenn a Ciry, a teď máme „trojici“. Nářez. Osud je osud. No ale tak jednoduché to zas nebude. Tatík touží po dcerušce a nedá si pokoj. A nebude zřejmě sám! Tak nashle u další série.

19.1.2022 | 13:03:42
svätý.šebastián

Perfektné zakoncenie série! Temnota všade navôkol, pomsta elfov, súboje s baziliskami, tiche zabíjanie zaklinacov ( pri diely s carodejom čo napadol Vesemira som si povedal, že tam kľudne môže niekto prísť a zabíjať a ejhla :). Yenn je späť pri sile a odhalenie cisára prinieslo doslova zimomriavky! Škoda tých prvých 3 dielov a linearneho príbehu, prvá séria bola predsalen lepšia, hlavne súboje s monstrami, tu to bola nuda. Takže mierny pokles 80% a idem znovu pozrieť tu 1 sériu a čakať na ďalšie diely, dúfam že menej ako 2 roky :) po pozreti 1 serie musim ist s hodnotenim tejto serie ako celku dolu, tak 70%, casom mozno este menej..

7.1.2022 | 21:36:35
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Voleth Meir posedla Ciri a ta bez milosti vraždila a zpusobovala chaos a nemělo chybu jak s ni nejdřiv bojovali ale pak Geraltovi došlo že musi na ni formou lasky a nemělo chybu jak je pak Ciri přinesla do jine dimenze a zaroven jak se Yennefer vratila magie a to jak ted budou Geralt a Yennefer vychovvat ciri tak jsem zvědav jak se jim to povede jinak musim řict že jsem nečekal že Bratrstvo schvali utok na Ciri a všechny kdo je chrani a Druidi fakt neměli chybu jak Francesca zabila bez milosti děti v Redanii a nečekal jsem že z Bileho plamene se vyklube otec Ciri zajimalo by mě proč byl teda považovan za mrtveho.

redaktor
6.1.2022 | 16:33:13

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama