The Witcher (Zaklínač) Myšilov

Myšilov

Myšilov

Moudrý druid ze Skellige, který vstoupil do služeb královny Calanthé z Cintry.

Sezóny 1
2019 - 2019

Myšilov byl zkušeným a moudrým druidem, který se již dlouhou dobu znal se zaklínačem Geraltem. Stejně jako ostatní Skelližané, byl Myšilov velmi pověrčivý a věřil zprávám o tom, co dokáží zákon překvapení a osud obecně způsobit. Byl zběhlý v mnoha druzích kouzel, ale ani on nedokázal odolat dimetriu, které potlačuje magické schopnosti.

Původně doprovázel pouze šlechtu ze Skellige, ale po událostech v Cintře během Pavettiných zásnub se rozhodl, že v království zůstane a dá na princeznu a její potomky pozor.


První série

O společné minulosti Myšilova a Geralta toho moc nevíme, ale jisté je, že se nějakou dobu znali, což potvrdila slavnost v Cintře, kde Myšilov hned po vstupu prozradil Geraltovo krytí. Myšilov Geraltovi pověděl, že celá ceremonie je zmanipulovaná a Crach an Craite má šanci na zásnuby jistou, jenže nikdo nečekal, že se v království objeví muž, který Pavettu získal zákonem překvapení. Když navíc Pavetta předvedla své schopnosti pocházející ze starší krve, rozhodl se Myšilov, že zde zůstane a dá na královskou rodinu pozor. Geraltovi ještě před odchodem řekl, že před svým zákonem překvapení nemůže utíkat, jelikož to může způsobit katastrofu.

O mnoho let později zaútočil na Cintru Nilfgaard a Myšilov spolu se serem Lazlem dostali za úkol pohlídat Ciri. Situace se však zhoršila a Ciri musela být evakuována. Myšilov ještě nějakou dobu pomáhal s obranou Cintry, ale i jemu došly po čase síly. Myšilov byl nakonec lapen a Nilfgaard toho hodlal dobře využít, kdy Cahir přivedl dopplera Adonise, aby převzal jeho podobu. Doppler Myšilova nakonec zabil a byl připraven najít Ciri a přivést ji svým pánům.

Myšilov měl jasno v tom, co bude Ciri zač.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
massx

On je problém, že má dost podstanou roli ve hře. Proto se asi dost lidí diví, že v seriálu ho zabili. A co je nejdivnější, herec se i na počítačovou postavu podobá.

21.1.2020 | 5:38:47
mar.st

Nějak si nepamatuji, že by měl Myšilov v knize ještě nějakou roli po pádu Cintry. Takže jeho smrt mi nepřipadá jako problém. Postava je to super :)

redaktor
20.1.2020 | 21:24:48
davidovechkin

Nechápu, jak ho mohli zabít.

20.1.2020 | 19:22:38
LeneWillhill

Skvěle zahraná postava, ale jak si sakra představují takhle brutálně změnit děj? Co to má sakra být?!

20.1.2020 | 14:18:31
Violet

Myšilov se mi líbil. Ale neměl umřít. To prostě…

19.1.2020 | 16:28:58
Blackhand47XD

Postava zahrána dobře, ale děj měnit neměli.

webmaster, grafik
19.1.2020 | 13:28:20
Xavik

S tou jeho smrtí to fakt posrali.

admin
19.1.2020 | 12:21:03

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

České titulky

Seriál Zaklínač vytvořila streamovací služba Netflix, jehož česká podpora vytvořila jak české titulky, tak i dabing. Zaklínače si tedy můžete plně vychutnat přímo na Netflixu. Nezapomeňte poté ohodnotit jednotlivé epizody, postavycelý seriál

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás