The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Voleth Meir

Voleth Meir

Démon živící se bolestí, který se obvykle zjevuje v podobě staré ženy.

Sezóny 1
2021 - 2021

Voleth Meir se na Kontinent dostala během konjunkce sfér a první zaklínači ji uvěznili v elfských ruinách na severu. Po mnoha staletích všichni až na zaklínače na démona zapomněli a Voleth Meir se skrze sny a vize postupně dostávala k různým lidem. Démona po letech probudila Ciri, která svými schopnosti strhla monolit při masakru v Cintře. Voleth Meir si tehdy uvědomila, že ona je její cestou domů.

Skrze sny tak Voleth Meir navštívila Francescu, Fringillu a Yennefer a doufala, že ji osvobodí. Všem třem nabídla, o čem nejvíce snily, ale pouze Francesca a Fringilla přistoupily na její podmínky. Francesce se narodil po letech první čistokrevný elf a ona uzavřela spojenectví s Nilfgaardem, aby zase podpořila Fringillu. Yennefer slibovala znovuzískání ztracených schopností, o které přišla na Soddenu, to ale odmítla.

Démon čarodějku ale dále v její mysli pokoušel, a když byla zajata v Oxenfurtu, pomohla jí Voleth Meir uniknout. Moc jí slíbila výměnou za přivezení Ciri k monolitu v Cintře. Byla to také ona, kdo přesvědčil Fringillu k pozabíjení nilfgaardských generálů, kdy se tak přiživila na jejím strachu a zlosti.

Voleth Meir nakonec posedla Ciri a skrze její tělo pozabíjela na Kaer Morhen několik zaklínačů. Na hradišti také odkryla monolit a z něj vypustila dva bazilišky. Geralt s Yennefer ale Voleth Meir přelstili a ona se navrátila do své domovské říše, kde se vrátila do své podoby temného elfa, který byl součástí Divokého honu.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Plochá, bezcharakterní „démonka“ s nesmyslným dějovým obloukem a zároveň sprostá vykrádačka legendárního Gaunter O'Dimma. Tfuj

19.11.2022 | 22:29:48
Xavik

„Vynucený padouch“ druhé série.

admin
17.11.2022 | 10:34:01

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama