The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S03E02: Unbound

S03E02: Unbound

Geralt pátrá po Rienceovi, ale když dojde na místo, kde by se měl nacházet, narazí na naprostou zrůdnost. Marigold zpívá princi Radovidovi a Yennefer ukazuje Ciri svou minulost.

sk
29.6.2023
58 minut

Základní info:

Režie: Stephen Surjik
Scénář: Tania Lotia
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Cassie Clare (Filippa Eilhart), Hugh Skinner (Radovid), Bart Edwards (Emhyr var Emreis), Lars Mikkelsen (Stregobor), Robbie Amell (Gallatin), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Terence Maynard (Artorius Vigo), Safiyya Ingar (Keira Metz), Sam Woolf (Rience), Ed Birch (Vizimir II.), Simon Callow (Ellis Codringher), Liz Carr (Fenn), Frances Pooley (Teryn), Cal Watson (Eva), Jim Sturgeon (Aplegatt), Tracy-Ann Oberman (Hedwig), Tilly Marsan (Nissa), Madeleine Day (Elizabet), Faye Derham (Aoife), Freddie Stabb (Mardale), Jules Melvin (hostinská), Annette Hannah (trpaslice), Shaun Yusuf McKee (vězeň), Darrell Davy (stráž), Bruno Matay (stráž), Jonathan Ball (muž), Paul Ricketts (muž), Simon Philipps (bandita), … 

Hlavní příběhové linie:

Temerie

Zatímco Yennefer a Ciri cestují do Arethusy, projíždí severskými královstvími. V Temerii se zastaví na jednom místě, kde Ciri narazí na redanského posla Aplegatta. V tu chvíli spatří okamžik jeho smrti, což ji vyděsí, ale zavčas za ní přijde Yennefer a zabrání jejímu prozrazení.

Jejich další cesta je zavede za Keirou Metz. Vzhledem k tomu, že se chtějí dostat do Arethusy, a nejrychleji dosáhnou svého cíle pomocí portálu, požádají Keiru o laskavost. Ta jim sice chce vyhovět, ale Ciri vše pokazí ve chvíli, kdy pomůže zajaté trpaslici. Yennefer kvůli tomu musí zabít Keiřina zákazníka, který má nebezpečné známosti, a tak Keira zmizí při první příležitosti, kvůli čemuž nepomůže Yennefer ani Ciri.

Dorian

Geralt a Marigold navštěvují slavné detektivní a právnické duo tvořené Codringherem a Fenn, kterému řeknou o tom, že hledají pyromana jménem Rience. Po troše přesvědčování jim duo poví, že Rience slouží nějakému mágovi, jehož totožnost je jim neznámá. Každopádně Geraltovi a Marigoldovi poví o hradu Vuilpanne, kde se Rience ukrývá, a tak se Geralt vydá právě tam.

Codringher a Fenn jsou večer navštíveni Riencem, který není spokojen s tím, že Geraltovi řekli informace o něm. Právě proto se rozhodne pomocí ohně srovnat jejich budovu se zemí.

Cintra

Emhyr navštěvuje trpaslici, která se mu starala o jeho meč. Poté jí poví část příběhu o tom, jak se dostal k moci a co má v plánu, jakmile ovládne celý Kontinent. V Cintře se nachází i Fringilla Vigo, ta je akorát ve vězení, kde se ocitla poté, co ji potrestal císař. Na první pohled to vypadá, že ji prostředí již připravilo o rozum, ale vše hraje jen proto, aby se z vězení mohla dostat.

Jakmile jeden z vězňů zemře, Fringilla toho využije a nechá se vynést ven v pytli. Díky tomu se jí konečně podaří uprchnout z vězení. Jinde v Cintře Cahir bojuje s vojáky Nilfgaardu, zatímco se mu skrze vize zjevuje Ciri. Na poslední chvíli ho zachrání Gallatin, který mu poví o Francesce a jejím způsobu vedení elfů. Cahira potěší, že má Gallatin zájem o vyšší vojenskou pozici, a tak mu poví, že by společně měli jet za Emhyrem a informovat ho o Francesce.

Arethusa

Mágové i nadále hledají Ciri, ale nedaří se jim to, a tak mezi nimi nepanuje příliš přátelská atmosféra. Triss se navíc pozastaví nad tím, že se jedna z novicek nedostavila na hodinu, a tak se ji pokusí najít. Místo toho přijde do jejího prázdného pokoje, kde najde krev.

Tissaia je zároveň v rozporu z toho, že se chce Yennefer vrátit zpět na Arethusu. Když se o tom baví s Vilgefortzem, upevní se mezi nimi jejich vzájemná láska.

Tretogor

Zatímco si Dijkstra užívá noční hrátky s Filippou, Marigold navštíví prince Radovida a jeho společnost, kde všechny okouzlí svým zpěvem. Následně Marigold odhalí Radovidovi nové informace, které se dozvěděl u detektivního dua, a tak o tom Radovid poví Dijkstrovi a Filippě.

Vuilpanne

Geralt přijíždí na hrad Vuilpanne, kde by se měl nacházet Rience, ale místo něj tu narazí na zajatou dívku a monstrum stvořené z částí jiných dívek. Jakmile se s netvorem vypořádá, odjede společně s dívkou pryč. Ta mu poté řekne, že se jmenuje Ciri a že bylo jejím osudem se znovushledat s Geraltem.

Vengerberg

Yennefer už má dost toho, že ji Ciri neposlouchá, a tak se jí rozhodne odhalit něco o sobě. Společně odjedou do Vengerbergu, a to přímo na místo, kde se Yennefer narodila. Zde jí odhalí svůj příběh, který je úzce spojen s příchodem Tissaie.

Trailer k první části třetí série:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Dracen

když pominu lesbickou trpasličí kovářku, zřejmě gay románek u Marigolda (v knihách 100% heterák), samozřejmě spoustu multikulturního obsazení, spoustu dějových linií ve kterých se začnete ztrácet, které nebaví, bohužel ani Geraldova linie to nezachraňuje.

6.7.2023 | 13:13:41
Robot_Bender

Pár lidem se to líbit může, ale pro zbytek to bude konečná!

6.7.2023 | 8:09:58
dimitri

„Druhý díl už je ale hrozný průser,ve kterém nefunguje zhola nic.“ Nesouhlasim, multikulturni casting funguje na vybornou :D Tolik n… by jinde clovek pohledal.

Vubec se mi nelibi ty pohledy bratra krale na Marigolda, neudelaji tam gay romanek, ze ne? Uz ta gay vyzaz Marigolda je sama o sobe priserna…

Ale jinak me to jako puvodni predlohou nepolibeneho celkem bavi.

5.7.2023 | 3:23:57
medojed

Přeskakování z jednoho děje na druhý, mnoho dějových linií. Výsledek: aby se v tom prase vyznalo.

4.7.2023 | 10:39:26
RagnarokCzD

Jsem rád že nejsem jedinej kdo z toho byl poněkud zmaten. :D

3.7.2023 | 23:10:42
tom99

Úplně taky nerozumím tomu, kam ten děj spěje. Ale jakmile je na plátně Geralt a jeho snažící se Cavill, je v rámci možností na co koukat. Nemá sice po ruce ten nejsilnější příběh, ale alespoň ten nejkoukatelnější, který udržuje mou pozornost. Yen a Ciri nenadchne, ale ani neurazí. Velkým průserem jsou všechny zbylé postavy, které mě do puntíku nebaví. Bohužel i ten Marigold je po první řadě úplně zbytečný a netflixovský rukopis tomu nepomáhá.

webmaster, grafik
3.7.2023 | 22:20:40
Orea

Po dvou epizodách nevím, co se tam děje, co postavy dělají a proč, ani kde vlastně jsou. Zase teleportace GoT style. S knihou společné snad jen to, že Yen oslovovala Ciri „Šeredko“ – ovšem tady totálně mimo mísu. Ale ne víc mimo jak komentář o Bonhartovi. Whatever, kdyby to aspoň bylo dobré, což není. Spousta vaty a děj se nikam neposouvá. Nebaví mě to.

3.7.2023 | 1:37:22
svätý.šebastián

Tak toto už bolo slabé, ako potvorka zaujímavá, ale zas v tme.. a tá druhá Ciri? Keby to bolo GoT, tak by som aj uveril, ale tu sotva.. tie linky postáv z minulých sérii zbytočne vaty

2.7.2023 | 19:30:49
Lil_Biatch

Už to začíná smrdět

2.7.2023 | 13:05:46
lego assassin

Zbytečně dějové linky ostatních nedůležitých postav kazí seriál. Jako zbytečné natahování.

2.7.2023 | 6:12:25
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama