Liz Carr

Liz Carr

Celé jméno: Elizabeth Anne Carr
Místo narození: Bebington, Merseyside, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Silent Witness, Good Omens

Datum narození: 21.4.1972 (52 let)

Liz Carr je anglická herečka, komička a bojovnice za práva zdravotně postižených. Narodila se roku 1972 a vzdělávala se na Upton Hall School FCJ a Birkenhead High School. Následně studovala právo na University of Nottingham.

Už od svých sedmi let jezdí na invalidním vozíku, protože jí byl diagnostikován syndrom artrogrypózy. Během studia na vysoké škole se začala zaměřovat na práva zdravotně postižených, a tak po vystudování zanechala práva a zaměřila se právě na tuto oblast.

Dnes je známou zastánkyní invalidů, přičemž se angažuje jak ve Velké Británii, tak i v USA. Bojuje proti zákonům, které omezují zdravotně postižené, přičemž se nebojí bojovat opravdu aktivně. Na druhou stranu se vůbec nebojí mluvit o svém postižení. O něm dokonce hovoří i během svých stand-upů.

Herectví se začala profesionálně věnovat až roku 2013. Její nejznámější rolí je postava Clarissy Mullery, kterou si v letech 2013–2020 zahrála v seriálu Silent Witness. Kromě toho se objevila i v několika dalších seriálech. Za zmínku stojí její účast v The Witcher či Good Omens.

Roku 2010 si vzala za ženu svou dlouholetou přítelkyni Jo Church.

Foto: BBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Fenn 2021 2023 2

Filtr seriálů