Robbie Amell

Robbie Amell

Celé jméno: Robert Patrick Amell
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: The Tomorrow People, The Flash, The Duff

Datum narození: 21.4.1988 (33 let)

Robbie Amell je kanadský televizní a filmový herec. Už od mládí byl do herectví blázen. Společně se svou sestrou se dal nejprve na modeling a poté se začal objevovat v televizních reklamách. Ve škole hrál v divadelních představeních. Jeho bratrancem je herec Stephen Amell, který je o něco slavnější než on.

Herectví jako takové u Robbieho začalo roku 2005, když se objevil ve filmu Dvanáct do tuctu 2 jako Daniel Murtaugh. Hned následující rok si zahrál Maxe Millera v seriálu Life with Derek. Roku 2007 se objevil v další komedii, tentokrát se jednalo o film Prci, Prci, Prcičky: Spolek Beta, kde ztvárnil Nicka Andersona.


Následující období se neslo v duchu televizních filmů a seriálů. Roku 2008 se objevil ve 40 epizodách seriálu True Jackson, VP, kde si zahrál Jimmyho Madigana. Dále si zahrál ve filmech Táta za všechny peníze, Scooby-Doo: Začátek a Scooby Doo! Prokletí nestvůry jezera.

Po menší pauze mezi lety 2010 – 2012, kdy si zahrál jen menší role, se objevil ve filmech Zasažen bleskem a Město podnikatelů. Už roku 2013 byl obsazen do role Stephena Jamesona, což byla hlavní postava seriálu The Tomorrow People. Seriál byl bohužel po první řadě zrušen, proto přijal roli Ronnieho Raymonda ze seriálu The Flash.

Kromě toho se po delší době vydal na filmovou dráhu. Zahrál si dvě hlavní role ve filmech Hrdina Max a The Duff. Ve filmu Hrdina Max ztvárnil Kylea Wincotta a ve filmu The Duff Wesleyho Rushe. Od roku 2016 ho uvidíme v pokračování megahitu The X-Files, kde si zahraje agenta Millera.

Od roku 2008 chodí s herečkou Italiou Ricci, se kterou se roku 2014 zasnoubil. Je věrným fanouškem hokejového tým Toronto Maple Leafs. Když se přestěhoval do Los Angeles, tak začal fandit Los Angeles Kings.

Foto CC BY 2.0 Greg Hernandez, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Ronald Raymond 2014 2017 3
The Tomorrow People Stephen Jameson 2013 2014 1

Filtr seriálů