The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S01E04: Of Banquets, Bastards and Burials

S01E04: Of Banquets, Bastards and Burials

Geralt a Marigold se vydávají na hostinu, která bude plná překvapení. Yennefer ochraňuje královnu Kalis, zatímco Ciri čelí brokilonským dryádám.

sk
20.12.2019
1 hodina 3 minuty

Základní info:

Režie: Alex Garcia Lopez
Scénář: Declan de Barra
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Jodhi May (Calanthé), Adam Levy (Myšilov), Björn Hlynur Haraldsson (Eist Tuirseach), Isobel Laidler (Kalis z Lyrie), Josette Simon (Eithné), Blair Kincaid (Crach an Craite), Owen Good (keadwenský lord), Declan Hannigan (Herald), Ossian Perret (Tinglant), Gaia Mondadori (Pavetta), Wayne Cater (lord), Bart Edwards (Duny z Maechtu), Dominic Creasy (Peregrine z Nilfgaardu), Nóra Trokán (dryáda), David Broughton-Davies (radní), Marcin Czarnik (čaroděj), Máté Haumann (polní maršál), Gábor Perei (stráž), Ross Telfer (Draig Bon Dhu), Adam Zambryzki (čaroděj), … 

Hlavní příběhové linie:

Brokilon

Ciri se ocitá v brokilonském lese, kde je obklopena dryádami. Jejich vůdkyně Eithné ji následně odvede hlouběji do lesa, zatímco Ciri netuší, jak se sem dostala a co s ní bude.

Po nějaké době se Ciri dozvídá, že v Brokilonu je i její kamarád Dara, kterému dryády právě vyndávají šíp z ramene. Eithné jim následně poví, že se oba dva musí napít místní posvátné vody, aby bylo odhaleno, zda nepředstavují hrozbu pro celý Brokilon.

Během toho, co Ciri a Dara čekají na to, co s nimi bude, Ciri přizná Darovi, že je vnučkou zesnulé královny Calanthé, což Daru moc nepotěší, protože právě její babička vyvraždila celou jeho rodinu. Následně Ciri usne a zdá se jí noční můra. Po probuzení se napije posvátné vody, díky které se ve snění setká s brokilonským stromem.

Cintra

V jedné vesnici se Geralt pustí do selkiemory, která ho však podle jednoho vesničana slupla jak malinu. Když tento vesničan vypráví všem ostatním, jak k tomu došlo, tak se na místě objeví Geralt, který všem poví, že se musel příšerou nechat sežrat, aby ji zabil zevnitř. Díky tomu je jeho zakázka splněna.

Marigold ho následně požádá o laskavost – on sám se má zúčastnit hostiny na hradě v Cintře, nicméně na ní bude spousta šlechticů, kteří ho budou chtít zabít, a proto chce, aby ho Geralt ochraňoval. Nejenom, že Geralta nakonec přemluví, ale dokonce ho donutí si vzít oblečení, které se k zaklínači rozhodně nehodí.

Hned po příchodu se Geralt setkává se starým známým, druidem Myšilovem. Ten ho informuje o tom, o co vlastně jde na hostině – královna Calanthé hledá ženicha pro svou dceru Pavettu, přičemž hlavním kandidátem na pozici manžela je Skelližan Crach an Craite.

Až po příchodu Geralta a Marigolda dorazí na hostinu královna Calanthé, která zrovna zajišťovala poslušnost několika měst na jihu. Poté, co se převleče do společenského oděvu, protože dosud byla v bitevním, mohou začít námluvy.

Calanthé pozve Geralta ke stolu, u kterého sedí celá královská rodina. Geralt z toho není nijak nadšený, ale přijme její nabídku. Calanthé mu následně řekne, že by v blízké době ráda využila jeho služeb, protože tuší, že na dceřinných zásnubách určitě poteče krev.

Před královskou rodinu začnou předstupovat různí nápadníci, ale ten poslední, lord Ježek z Erlenwaldu, způsobí největší poprask. Před rodinu totiž předstoupí někdo, kdo si ani nesundá svou přilbu, což pobouří královnu, a proto mu ji Eist Tuirseach sundá. Tím dojde k odhalení Ježkovy skutečné podoby.

Calanthé je pobouřena Ježkovým vzhledem, a proto všem rozkáže, aby ho zabili. Ježek však první vlnu útočníků pobije a nárokuje si Pavettinu ruku. Calanthé nehodlá uznat jeho nárok a posílá na něj další stráže. V tu chvíli k Ježkovi přiběhne Geralt a postaví se na jeho stranu.

Během potyčky se na Ježkovu stranu přidá několik dalších lidí, ale vše ukončí až sama Calanthé, která si vyslechne Ježkův příběh poté, co zjistí, že ho Pavetta zná a miluje. Ježek si přišel pro něco, co patří dle zákona překvapení. Před lety totiž zachránil Calanthina prvního manžela, který mu slíbil, že mu dá, co má doma, ale ještě o tom neví. Calanthé byla v té době těhotná, takže Ježek měl dostat jejich dceru.

Když už to vypadá, že Calanthé uzná Ježkův nárok, tak ho napadne. V tu chvíli Pavetta odhalí všem místním svou vnitřní sílu, díky které Ježka zachrání. Kvůli tomu však ohrozí všechny na hostině, a proto Geralt a Myšilov podniknou patřičné kroky, díky kterým ji zastaví.

Po této děsivé události si Calanthé vše rozmyslí. Nejenom, že konečně kývne Eistovi na jeho nabídku sňatku, ale zároveň uzná Ježkův nárok na Pavettinu ruku. V tu chvíli se Ježkova podoba promění ze zvířecí na lidskou. Tím, že Calanthé konečně uznala jeho nárok, zároveň sňala i jeho prokletí.

Ježek je natolik nadšený, že se zeptá Geralta na to, co chce za svou pomoc. Geralt mu řekne to stejné, co kdysi Ježek řekl otci Pavetty, přičemž záhy dojde ke zjištění, že je Pavetta těhotná. Tím se díky zákonu překvapení svážou osudy Geralta a Ciry. Geralt následně opouští Cintru, přičemž Myšilov mu poví, že se musí o jejich dítě v budoucnu postarat, protože jinak zapříčiní katastrofu.

Děj se následně přesune do přítomnosti, kdy Nilfgaard dobil Cintru. Skupina nilfgaardských čarodějů nalezne mrtvé tělo Calanthé a za pomoci kouzla zjistí, kde se právě nachází princezna Ciri. Jejich dalším cílem je Brokilon.

Lyrie

Yennefer jede s královnou Kalis a její dcerou v kočáru do Lyrie, aby ji po cestě ochránila. Na cestě je však přepadne neznámý útočník, a proto Yennefer vytvoří portál, díky kterému přenese sebe i královnu a její dítě na jiné místo.

Díky portálu se sice ocitnou na neznámé poušti, tedy daleko od útočníka, nicméně ten se k ni záhy přenese a opět je napadne. Yennefer se proto opět musí přenést, tentokrát do neznámého města, ve kterém začne zjišťovat, co má královna na sobě, protože je útočník stopuje díky nějakému jejímu předmětu.

Po dalším přenesení už královně dojde trpělivost a začne Yennefer urážet. Ta to už nevydrží a útočníkovi unikne sama, přičemž nechá královnu na pospas osudu. Yennefer se však záhy vrátí pro její dítě a uprchne s ním skrze další portál na pláž, kde však ono dítě zemře.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Zákon překvapení bude dodržen!"

15.6.2022 | 12:58:02
Limitsalv

Stále se mi to libí. Má to podle mě odpovídající kvalitu. Nejdříve se to jevilo jako odpočinkový díl a s Ježkem který se povedl byl i akční díl v jednom. Sice skoky v časech mohou být pro někoho obtížné, ale který seriál to nepoužívá?. Gerald byl v novém kostýmů jako prodavač oděvů úchvatný a dokázal, že se dokáže ohánět mečem i v jiném než je jeho kostým s prvky jakési ochrany. Yennefer taky makala to s tou potvorou bylo vymazlený a aj ten zelený les s Cirilou se mi líbil.

17.3.2022 | 13:59:19
Jiri007

Dobry dil, musim řict že ta žadost o ruku byla fakt dobra a neměla chybu, libilo se mi jak se Geralt za ně postavil a že se nebal odmlouvat, jsem zvědav co s Ciri zamyšli a Yennefer se rozhodla fakt zajimavě a neočekavaně, nečekal jsem že by zdrhla a nechala umřit ditě.

redaktor
14.3.2020 | 0:00:48
PavlinaBartakova

Dokonalá proměna Yennefer na sebe nenechala dlouho čekat stejně jako celý počátek historie o osudovém dítěti. Jsem ráda, že producenti pomohli divákům alespoň trochu pochopit veškeré dění v seriálu.

13.3.2020 | 15:14:37
DC Expert

černé dryády to je rasizmus vůči bílým. Už tady začíná utlačování bílých. A navíc v téhle povídce měl být Geralt a mělo to být úplně jinak a né takhle jak to ta tvůrkyně dojebala.

26.2.2020 | 8:36:26
AzurovyAzure77

Wow. Další díl, který jsem na první zhlédnutí v pohodě strávil, zatímco druhé už mi trochu otevřelo oči. Když se totiž trochu zaposloucháte do dialogů, snad vás ani nemůže netrknout ta spousta hloupých hlášek, jenž se kolikrát vůbec nehodí k charakterům postav. „Lovím džina protože nemůžu spát!“ Jsou tam divné scény jako hromadný porno stovky vesničanů. Také to totálně boří (i tak hloupou) teorii z druhé epizody, tj. že za každé kouzlo se platí. Při tom, kolik Moci by musela čarodějka spotřebovat na tak složité kouzlo, by už byla dávno v mdlobách nebo mrtvá. Také ten tvořící se vztah Geralta s Yennefer mi přišel hodně zrychlený a chemie mezi nimi je na nule. Velké zklamání je Cirin pobyt u dryád, značně odfláknutý a totálně osekaný z knih. 60%

17.2.2020 | 22:32:47
Kothy

Porad lepsi :)

4.2.2020 | 14:44:24
fanta2pomeranc

Můj dalece nejoblíbenější díl… Alespoň zatím…

21.1.2020 | 14:13:45
Nazgul_CZ

Změny oproti předloze se dají bez problému akceptovat a tak stejně jako u předchozí epizody dávám 100%.

14.1.2020 | 1:10:50
Limbero

Naprostá katastrofa…tak jsme zkazily další skvělou povídku. Hostina v Cintře jedna velká blamáž a naprostá ignorace všeho důležitého z předlohy. Nikdo neví co má dělat. Jen Cavill. Brokilon nemá cenu hodnotit…Hodně špatný a zatím to uráží jak knihy tak hry.

13.1.2020 | 22:05:52

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama