The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Calanthé

Calanthé

Královna známá také jako Lvice z Cintry, která je matkou Pavetty a babičkou Ciri.

Sezóny 3
2019 - 2023

Calanthé byla královnou Cintry, které si všichni cenili jako schopné válečnice. Se svým prvním manželem Roegnerem měla dceru Pavettu, jež zdědila magické schopnosti své babičky. V době jejích vdavků si sama našla druhého manžela, kterým se stal Eist Tuirseach ze Skellige, jenž do Cintry původně přivezl nápadníka pro Pavettu.

Calanthé v případě své dcery i vnučky odmítala možnost, že by byl jejich život ovládán osudem, přičemž se této vyšší síle pokusila vždy nějakým způsobem postavit. Svou smrt si nakonec zvolila sama, když Cintru napadl Nilfgaard, takže než aby se vzdala útočníkům, radši spáchala sebevraždu.

První série

Když měla Pavetta ještě patnáct let, připravila pro ní Calanthé oslavu, na niž se sjížděli nápadníci ze všech zemí. Místo toho, aby se na oslavu sama pořádně připravila, dorazila na ní s menším zpožděním a v brnění, s nímž se vracela z bitvy. Na oslavě následně potkala zaklínače Geralta z Rivie, jehož služeb se rozhodla využít k tomu, aby si Pavetta nemohla vzít člověka, jemuž byla zaslíbena.

Geralt zde mimo jiné vyprávěl, jak se setkal s elfy a urovnal také spor týkající se popisu mantikory. Během slavnosti Calanthé jasně poukázala, jaký má postoj k Nilfgaardu, když zesměšnila jednoho z nápadníků. Po něm pak nastoupil Duny z Maechtu, jemuž byla právě Pavetta přislíbena. Když se ale Calanthé nepodařilo zákonu překvapení zabránit, souhlasila s jejich sňatkem a sama si vzala jarla ze Skellige.

Calanthé se nakonec smířila se zákonem překvapení.

Pavetta však byla těhotná a její dítě bylo stejným zákonem připoutáno k zaklínači. Ten si pro Ciri přijel po dvanácti letech od oslavy, ale královna mu odmítla ji vydat. Nejprve mu chtěla podstrčit dvojnici, ale Geralt její lest prohlédl a následně byl uvězněn. K Cintře se následně přiblížil Nilfgaard a Calanthé vyrazila spolu s Eistem do boje. Eist byl v bitvě zabit a Calanthé raněna, proto se vrátila zpátky do hradu.

Zraněná Calanthé nechala odvést Ciri mimo město a řekla jí, že musí najít Geralta z Rivie. Když se Nilfgaarďané dostali až k samotnému hradu, odmítla Calanthé skončit jako zajatec. Z tohoto důvodu radši skočila z okna a spáchala sebevraždu, což byl její poslední čin jakožto svobodné ženy.

Druhá série

Přestože Calanthé tragicky zemřela v Cintře, zjevila se dvakrát princezně Ciri v jejích vizích. Poprvé tomu bylo, když s nimi zkoušela pracovat spolu s Triss, a následně ji viděla, když ji ovládla Voleth Meir. Na Calanthé si vzpomněl také Istredd, který se zamyslel nad tím, jestli tajemný monolit z doby Konjunkce sfér nebyl skutečným důvodem, proč Calanthé žila v Cintře.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Herečka se mi fakt líbila, hrála suprově. Bohužel hrála úplně jinou postavu, než byla v knížce.

21.12.2021 | 17:18:32
Orea

Tohle není Lvice z Cintry, hrozný výběr herečky i špatně napsaná postava. Udělat z ní takovou buranku je totální přešlap.
A nechápu, proč je takový problém, aby měla blond vlasy a zelené oči, stejně jako Pavetta a Ciri. Pavetta vypadá jako adoptovaná.

21.12.2021 | 16:58:03
CaptainDeadpool

Nezajímavá postava, všimli jste si, že téměř v každém záběru měla slzy v očích…

11.3.2021 | 11:43:09
linhe

Znám ji zatím pouze ze seriálu a jako je hustá! Má takový dravý výraz.

1.2.2021 | 22:43:09
Kimberlly

Pre mňa perfektná.

18.5.2020 | 15:50:17
AzurovyAzure77

Děsivý výběr herečky. Vznešená a vážená královna Calanthé z Cintry se tu změnila tu sprostou babiznu, co si dovolí vejít na spořádaný banket v zakrvácené zbroji, naprosto ignorujíc společenské způsoby, ve kterých je v knize právě mistr. To, že má mít kanonicky stříbrné vlasy jako Ciri (od někoho je Pavetta asi zdědit musela, ne?), už při tom všem SJW blackwashingu ani neřeším. Trochu to zachraňuje herečka která hraje emoce velmi dobře ale ten výběr strašný

21.2.2020 | 10:31:00
JeyJ

Mě se docela zamlouvala, docela se divím tomu nízkému hodnocení. (knížku jsem nečetl)

9.2.2020 | 17:30:47
Kothy

Ne moc zajimava…

3.2.2020 | 18:19:36
massx

Bojovná bábrdle, ne prosím tohle ne. Ještě bych jí pochopil někde v týlu, když už teda musí velet, ale přímo v boji, to je hrozná kravina. Ještě že se zabila, i když tvůrci jí vrátili v hnusnym flashbacku.

21.1.2020 | 5:54:05
mar.st

Nesouhlasím. Herečka je to kvalitní. Postava stejně drsná a prohnaná, jako její knižní předloha. V sedmé epizodě už jí ale vracet nemuseli, zas tak zajímavá postava to zase není, což bylo vidět i na recyklaci stejných záběru.

20.1.2020 | 22:29:03
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama