Sam Hazeldine

Sam Hazeldine

Celé jméno: Samuel Hazeldine
Místo narození: Hammersmith, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Lightfields, Resurrection, Knightfall

Datum narození: 29.3.1972 (52 let)

Sam Hazeldine je anglický herec, který se narodil roku 1972 v Londýně. Je synem Rebeccy Moore a herce Jamese Hazeldinea. Sam byl nucen v mládí hodně cestovat, protože se jeho otec často stěhoval kvůli herecké kariéře. To však pozitivně ovlivnilo jeho život, protože se skrze blízký vztah se svým otcem začal zajímat o herectví.

Hercem se stal díky Royal Academy of Dramatic Art, kterou úspěšně vystudoval. Když roku 1993 ukončil své studium, překvapivě se nevrhl na herectví, nýbrž na kariéru muzikanta. Tato kariérní dráha ho však moc neuspokojovala, a tak se roku 2003 začal ucházet o herecké role.

Dnes má na svém kontě spoustu rolí, mezi které patří i větší filmové a seriálové. Upozornit na sebe dokázal například v seriálech The Bill, Midsomer Murders a The Little House či filmy Hrůza v lese, Havran, Mechanik zabiják: Vzkříšení a Zabiják & bodyguard.

Roku 2013 se objevil v několika epizodách seriálu Lightfields jako Albert Felwood. Následný rok začal působit v seriálu Resurrection, kde se až do roku 2015 objevoval jako Caleb Richards. Během toho se stihl objevit i v seriálu Peaky Blinders.

Mezi lety 2017–2018 si zahrál výraznější role v seriálech Knightfall, Requiem a The Innocents. Po účinkování v minisérii Temple zavítal i do seriálu The Witcher, kde se roku 2021 objevil jako Eredin Bréacc Glas. O rok později se objevil v seriálu The Sandman, kde ztvárnil krutého Barnabyho.

Foto CC BY-SA 4.0 Samhazeldine, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Eredin Bréacc Glas 2021 2023 2
Knightfall Godfrey 2017 2017 1
Resurrection Caleb Richards 2014 2015 2

Filtr seriálů