The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E07: Voleth Meir

S02E07: Voleth Meir

Zatímco Geralt najde Marigolda, kterého chce požádat o laskavost, Yennefer si po čase stráveném se Ciri uvědomí, jak je Geraltovo osudové dítě výjimečné. Fringilla si je vědoma toho, že čím blíže je císař Cintře, tím ve větších problémech se nachází.

sk
17.12.2021
55 minut

Základní info:

Režie: Louise Hooper
Scénář: Michael Ostrowski
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Lars Mikkelsen (Stregobor), Terence Maynard (Artorius Vigo), Chris Fulton (Rience), Aisha Fabienne Ross (Lydie van Bredevoort), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Adjoa Andoh (Nenneke), Jeremy Crawford (Yarpen Zigrin), Ania Marson (Voleth Meir), Ed Birch (Vizimir II.), Antony Byrne (Hake), John Macdonald (žalářník), … 

Hlavní příběhové linie:

Ellander

Geralt a Nenneke se vzpamatovávají z přepadení svatyně a zmizení Ciri. Jakmile si Geralt srovná myšlenky, vydá se hledat Ciri, přičemž požádá Nenneke o otevření portálu, protože jeho cesta by jinak byla daleká.

Sodden

Ciri a Yennefer se přesunuly do Soddenu, konkrétně do chaty, ve které se o Ciri dříve starala Zola. Toto místo je však již prázdné, vyvraždil ho totiž Rience, a tak Yennefer přesvědčí Ciri, že se společně musí vydat do Cintry. Následně tedy usednou na koně a vyrazí.

Arethusa

Ve škole čarodějek se zrovna nachází Tissaia a Vilgefortz, kteří spolu udržují milostný poměr. Následně se čarodějové a čarodějky setkávají se Sigismundem Dijkstrou, který je přišel informovat o narození elfího dítěte, které je navíc potomkem mocné čarodějky. To znepokojí především Stregobora a Artoria Viga.

Dijkstra se během toho zmíní i o tom, že ví, že se Triss nachází na Arethuse, což překvapí všechny čaroděje kromě Tissaie. Ti proto na ni naléhají, aby jim pověděla vše o Ciri, protože ta představuje velmi důležité dítě v nadcházející válce. Může ji totiž ihned ukončit, o což Vilgefortzovi podle všeho jde. Zhruba ve stejnou chvíli Fringilla navštíví svého strýce, kterého i přesto, že jsou aktuálně nepřáteli, požádá o pomoc s vyřešením elfího problému. Ten jí následně dá cennou radu.

Cintra

Emhyr se blíží, a tak se Fringilla a Cahir snaží obnovit svou armádu. Těžko to ale mohou udělat kvůli morálce místních elfů, a tak Cahir tlačí na Fringillu, ať elfy srovná, jinak budou před císařem vypadat jako nepřipravení hlupáci. Cahir proto navrhne Fringille, ať tento problém nechá na něm, protože Emhyr a další generálové ocení, když se elfové srovnají tvrdě.

Fringilla navštíví Francescu a Filavandrela a sdělí jim své požadavky, Filavandrel jí ale poví, že už nechce bojovat za Nilfgaard, když má nyní dítě. Spíše mu jde o to, aby se elfové množili, ne umírali. S Filavandrelem sdílí názor i Francesca, což Fringillu velmi raní. Nyní tedy nastal problém, kvůli kterému by se jí císař mohl chtít zbavit.

Po návštěvě svého strýce Fringilla paralyzuje důležité členy nilfgaardského vojska, kteří se nachází v Cintře, a zabije je. Ušetří jen Cahira, kterého přesvědčí o tom, aby Emhyrovi lhal, jakmile přijede do města. Díky tomu se Fringilla vyhne jeho trestu.

Během toho k městu směřují Yennefer a Ciri. Ty cestou narazí na zbořený most, a tak se Yennefer snaží přesvědčit Ciri, že ho dokáže opravit pomocí své magie. Ciri to sice nezvládne, ale díky své síle přenese sebe a svou společnici na druhý břeh řeky. Těsně před městem začne k Yennefer promlouvat Voleth Meir, a tak se Ciri dozví o jejích skutečných záměrech.

Ciri se na ni naštve a vytvoří další průrvu, která dosáhne až k opevnění města. Kvůli tomu vyrazí do okolí Nilfgaarďané, kteří se Ciri pokusí zmocnit, ale když už to vypadá špatně, na místě se objeví Geralt a jeho trpasličí společníci, kteří celou situaci zachrání. Následně Ciri, Marigold a trpaslíci odjedou do Kaer Morhen, zatímco Geralt a Yennefer zůstanou v Cintře, aby si vše vyříkali.

Yennefer poví Geraltovi o Voleth Meir, ke které se následně přesunou. Geralt jí poví, že ta by neměla být schopná uprchnout ze svého vězení, ale nějak se jí to povedlo. Voleth Meir to dokázala díky bolesti, kterou Francesca projevila během ztráty svého dítěte, které bylo toho večera zavražděno. Díky tomu se Voleth Meir přemístila do Ciriina těla, o což jí vlastně šlo celou dobu.

Oxenfurt

Marigold se zrovna nachází v místní šatlavě, ale z ní ho dostane Geralt, kterého sem teleportovala Nenneke. Geralt svého věrného kamaráda barda následně požádá o pomoc, s čímž Marigold nakonec souhlasí. Jakmile se dostanou z města, narazí na staré známé tvořené trpaslíkem Yarpenem a jeho kumpány. Ti se k nim přidají na cestě za dobrodružstvím, zatímco Geraltovi věnují novou Klepnu.

Jinde se Rience vrátí za Lydií a informuje ji o svém neúspěchu ve svatyni Melitelé. Lydie mu poví, že když jí nepřivede Ciri, nesetká se s jejím zaměstnavatelem, a tak jí Rience konečně předá lahvičku se Ciriinou krví. Když ji Lydie vezme a vdechne její výpary, Rience se stane svědkem hrozivé události.

Tretogor

Dijkstra se vrátí za svým králem a sdělí mu informace, které zjistil. Jejich cílem je na Kontinentu způsobit chaos, aby se pak Redanie mohla ujmout moci a sklidit všechnu slávu. Dijkstra své vizi sice věří, ale jeho král o ní není zas tak moc přesvědčen, nicméně ho nechává pokračovat v práci.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Proč to muselo zajít tak daleko?"

15.6.2022 | 13:01:41
Limitsalv

Vysvobození Marigolda Geraldem očekávané, pochopitelné, že jej Marigold rád vidí. Na místě byl určitě fakt, že mu vytkl to, že jej v minulosti poslal do řiti. V Soddenu v chatce nebylo řečeno jak dlouho je Zola po smrti, divné, že koně u chaty spokojeně čekali. S kým chrápe Tissaia, mě nesere, bylo jasný, že Vilgefortz ji převeze. Dijkstr mi tam přijde navíc, jen blbě kecá,nic víc. Ubohé jak Fringilla s ovládáním času zabíjí generály. Yennefer a Ciri při putování bylo jen otázkou času, kdy Ciri Yennefer prokoukne. V poslední chvíli před Cintrou Gerald vše zachraňuje, což bylo dokonale načasované. Smrt Francescinniho dítěte je mi líto a Voleth Meir zdrhla. Mě se prvky pohanské nebo slovanské mytologie však líbí, dokonce i chaloupka nám zatancovala, tvůrci odvedli dobrou práci. .-)

12.4.2022 | 8:20:35
Milano33

Marigold si veselo pospevuje a vedie úsmevné konverzáciu s myšami. Avšak cesty nášho zaklínača a barda sa opäť skrížia, keďže Geralt vyslobodí Marigolda z väzby, načo nasledovalo vrele objatie a uspokojivé udobrenie. Nezhody z minulosti boli hodené za hlavu a plne sa sústredia na ich spoločnú misiu. Po ceste narazia na trpaslíkov, medzi ktorými bol aj dobre nahláškovaný Yarpen. Yennefer hnaná svojou vnútornou potrebou získať späť mágiu, ktorá jej bola odoprená, pokračuje v manipulácii Ciri. Yen sa síce nakoniec spamätá, ale to už bolo neskoro a stráca Geraltovu aj Cirillinu dôveru. Taktiež dôjde k vyslobodeniu démonickej pramatke Voleth Meir, ktorá posadne Ciri. Tu žiaľ nastáva zreteľný odklon od knižnej predlohy. Tissaia zradí dôveru Triss, keď vyzradí jej tajomstvo o Cirinom pôvode.

4.2.2022 | 20:49:26
RagnarokCzD

Tuhle epizodu sem shlížel na 4× protože mě vždycky přestala bavit. :-/

Ale tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se naši hrdinové celej díl „na něco připravovali“ a přitom ani sami nevěděli na co. :D

22.1.2022 | 10:05:56
captain

Nová dvojice, Yenn a Ciri, a všichni proti všem, no ale ten konec byl fakt dost divnej, no potěš koště…

18.1.2022 | 16:13:32
memar

Ak by tam neboli trpaslíci z Karvinej tak by som dal iba 40%.

8.1.2022 | 8:35:53
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Geralt šel pomoct Marigoldovi aby ziskal informace o Yennefer ale musim řict že nemělo chybu jak Marigold v tom vězeni pořad zpival a potom když ho Geralt zachranil tak nemělo chybu jak pořad nařikal, jinak nemělo chybu jak Yennefer vedla Ciri k cili aniž by věděla co se vlastně stane a musim řict že nemělo chybu jak to Ciri potom zjistila co s ni Yen zamyšli a nemělo chybu jak pak Ciri malem zničila hradby a to jak pak jim přišel pomoct Geralt spolu s trpasliky tak to fakt nemělo chybu a jsem zvědav jak to bude ted když ditě druidu zemřelo a Fringilla zabila sve generaly a taky jsem zvědav jestli se Geraltovi podaři zastavit Voleth Meir když se ted usidlila v Ciri.

redaktor
6.1.2022 | 15:31:29
mirako

@Raiden123 Mě ty koně taky zarazili… :D 8/10

2.1.2022 | 21:05:24
tom99

Odpustil jsem tomuto seriálu dost u předchozích dílů, teď už to nejde. Tohle bylo padesát minut nudy a za mě se tam nic moc nedělo. Sem tam nějaké pěkné pomrknutí bylo, ale následně zase několik minut nuda. Tohle jsem od druhé řady nečekal… přešlapuje se na místě a už teď je jasné, že to dopadne než naprosto nechronologická, chaotická a nekonzistentní první řada…

webmaster, grafik
2.1.2022 | 17:29:51
nereknu4f7

super díl:)

1.1.2022 | 11:07:28
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama