The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E06: Dear Friend

S02E06: Dear Friend

Geralt a Ciri se vypravují do svatyně Melitelé, aby se Ciri naučila používat svou magickou moc. Cahir tlačí na Fringillu, aby se zaměřila na jejich původní cíl. Francesca má šanci stvořit život.

sk
17.12.2021
58 minut

Základní info:

Režie: Louise Hooper
Scénář: Matthew D’Ambrosio
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Royce Pierreson (Istredd), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Kim Bodnia (Vesemir), Chris Fulton (Rience), Aisha Fabienne Ross (Lydie van Bredevoort), Simon Callow (Ellis Codringher), Liz Carr (Fenn), Adjoa Andoh (Nenneke), Paul Bullion (Lambert), Yasen Atour (Coen), Nathanial Jacobs (Everard), Ania Marson (Voleth Meir), Kaine Zajaz (Gage), Antony Byrne (Hake), Joseph Payne (Jarre), Lucy Sheen (zdravotní sestra), … 

Hlavní příběhové linie:

Ellander

Geralt a Ciri odjedou pryč z Kaer Morhen, aby se Ciri mohla věnovat ovládnutí své magické moci. Právě proto vyrazí do svatyně Melitelé v Ellanderu, ale cestou narazí na černoboha, který vyletěl z monolitu v Cintře. Střet s ním neskončí nijak dobře, protože černoboh prakticky ihned smrtelně zraní Klepnu. Jakmile ji dorazí, aby ji ušetřil trápení, Geralt vymyslí plán, díky kterému dokáže přemoci černoboha.

Když konečně dorazí do svatyně Melitelé, přivítá je tu kněžka Nenneke. Ta si s Ciri nejdříve promluví, aby ji poznala, následně pověří studenta Jarreho, aby jí ukázal celou svatyni. Zrovna v tu chvíli se ve svatyni objeví Yennefer, která tu narazí jak na Geralta, tak i na Ciri. Zatímco je Geralt nadšený, že našel lásku svého života, Yennefer ráda uvidí Ciri, kterou má dovést Voleth Meir, jež jí za to navrátí její magickou moc.

Trio následně usedne a povídá si o tom, co všechno zažili. Když si Ciri všimne, jaké napětí panuje mezi Geraltem a Yennefer, nechá je v konverzaci pokračovat samotné. Čas plyne jako voda a večer se ve svatyni objeví Rience se svými poskoky. Ti tu ihned narazí na Ciri, kterou se pokusí získat, ale do cesty se jim postaví Geralt.

Geralt dělá, co může, aby porazil všechny útočníky, Yennefer mezitím odvede Ciri pryč a poví jí, že se může zachránit jen tak, že se teleportuje někam pryč. Ciri nevěří, že to dokáže, ale nakonec se jí to povede díky Yennefer. Když to Geralt zjistí, uvědomí si, že má Yennefer s Ciri nekalé úmysly, a tak mu jeho láska zlomí srdce.

Kaer Morhen

Triss varuje Vesemira před Ciriinou krví, která je nebezpečnější, než si mysleli. V tu chvíli je přepadne Rience, který si přišel pro Ciri, ale ta tu zrovna není. Rience oba porazí a následně uprchne pryč. Zaklínači si následně nejsou jistí tím, proč by je tento mág napadal, ale Triss si brzy uvědomí, že Vesemir měl u sebe Ciriinu krev, a tak jde zpátky do laboratoří, aby zjistila, jestli Rience nevzal právě ji. On ji pochopitelně vzal, a tak se Triss teleportuje pryč, aby o tom informovala Tissaiu.

Cintra

Pouto mezi Fringillou a Francescou je čím dál silnější, čehož si všimne Cahir, který začne apelovat na to, aby se Fringilla zaměřila na poslání, kterým byla pověřena. Filavandrel zároveň brzy pojme podezření, že spojenectví elfů a Nilfgaardu začíná být nestabilní, protože Cahir nahlíží na elfy zcela jinak než Fringilla.

Napětí mezi elfy a Nilfgaardem i nadále roste. Nepomůže tomu ani to, když Cahir vyzve Daru ke cvičnému souboji na nádvoří. Francesčino těhotenství mezitím dosáhne svého vrcholu a ona porodí zdravou holčičku. Díky tomu se celá Cintra ponoří do oslav, protože Francesca dokázala něco nemožného. Téhož večera se Fringilla dozví, že do Cintry brzy přijede samotný císař Emhyr, a tak si uvědomí, že ve chvíli, kdy přijede, může skončit spojenectví mezi jimi a elfy. Dara i nadále plní své poslání a poskytuje Redanii informace o tom, o co císařství skutečně jde. Brzy přijde na to, že císař pátrá po jeho kamarádce Ciri.

Oxenfurt

Rience se setkává s Lydií v jedné oxenfurtské taverně, kde jí poví o své návštěvě Kaer Morhen. Zatímco chce vědět, kdo je její zaměstnavatel, ona chce, aby konečně našel Ciri, a tak se vydá do svatyně Melitelé, kde se Ciri právě nachází. Lydie mu poví, že by do ní neměl chodit sám, pokud chce ještě žít, a tak mu doporučí sourozence, kteří by mu mohli pomoci.

Dorian

Istredda naprosto fascinoval onen zřícený monolit a Ciri, která zapříčinila jeho pád, a tak se vydá do Dorianu a navštíví slavné detektivní a právnické duo tvořené Codringherem a Fenn. Jakmile jim bohatě zaplatí, vedou spolu diskuzi na téma, o co Emhyrovi vlastně jde a co je Ciri skutečně zač.

Společně přijdou na to, že se Calanthé postarala o to, aby nikdo nevěděl o jejím elfím původu. Avšak právě díky němu má Ciri takové schopnosti, jaké má, protože je potomkyní legendární Lary Dorren. Díky tomu představuje generační zbraň.

Arethusa

Triss se vrátí zpátky do Arethusy a ihned navštíví Tissaiu, které poví o tom, že Ciri představuje někoho, kdo může změnit celý svět.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Lepší je stát ďáblovi po boku než v jeho cestě."

15.6.2022 | 13:01:25
Limitsalv

Velmi pěkné. Na úvod drama, avšak odnesla to chudák klepna. Nenneke, tuším, že v polské verzi byla výraznější, tady taká nijaká. Svatyně Melitelé v Ellanderu fajnová, toto se mi líbilo jako fanouškovy pohanské mytologie a bohu, tedy bohyně plodnosti již byla uvnitř chrámu. Setkání Yennefer s Geraltem povedené a i to jak tam k nim nakoukla Ciri. Hold z Yennefer se vyklubala nejen potvora, ale i zlodějka. Dobrá zápletka, vítězí typicky prohnaná ženská mysl. Konečně skvělý souboj, který přirovnávám stejnému boji, co byl v 1, dílu 1. série. Toto bylo velmi dobrý, chválím. :-)

8.4.2022 | 16:36:21
captain

Zdá se, že po Ciri jde kde kdo… Ps. Geralt a Yenn opět spolu!

18.1.2022 | 14:27:54
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Geralt jel s Ciri do svatyně ale nečekal jsem že je cestou napadne ten drak ale je mi lito že to odnesla Klepna a to jak pak dojeli tak nemělo chybu jak se tam objevila Yennefer a s Geraltem si promluvila a musim řict že jsem nečekal že ikdyž vi co pro Geralta znamena tak ji přesto unese a jsem zvědav na to proroctvi ohledně Lary Dorren a jsem zvědav co ted uděla Rience s tou lahvičkou krve a jsem zvědav jak to pujde v Cintře dal protože ne všichni sdili nazor na zpusob jak vladne Fringilla.

redaktor
6.1.2022 | 14:27:40
tom99

Na jednu stranu tu sice máme zajímavý posun v ději a konec epizody nabral na vážnosti, nesmíme ale ignorovat fádní bojové souboje, zpomalovačky ve stylu nejhorších časů Zacka Snydera a naprosto odporné monstrum, kde tvůrci odbyli nejen jeho vzhled, ale i na CGI se úplně vyprdli. Těžko se mi hodnotí tento díl. Rád bych dal plný počet, ale za to šílené povedení bych dal nejradši 60%, takže končím na průměru z toho.

webmaster, grafik
1.1.2022 | 18:58:57
Sapphire1977

[RaFa] čierny elf bol už v prvej sérii a to dokonca tento istý, takže si to ďalej dal už dávno ;)

27.12.2021 | 10:37:47
RaFa

Cernej elf je i na me moc, dal sem to nedal. 40 % za lepsi efekty, nez ten drak z 1 serie

26.12.2021 | 4:15:34
Lex Luthor

Jediné co se mi líbilo byla závěrečná bitka na konci dílu

23.12.2021 | 12:28:12
Michal_

Temné.

21.12.2021 | 16:36:40
Orea

Ach, zase ty stupidní dialogy… když vtom jsme ve svatyni Melitelé a vtom je tu Yennefer ááá polibek. Cože? ..Jedna šťastná rodina, druhá šťastná rodina… dialogy… a Yennefer krade Ciri skrz portál, který vyčarovala a neví se, kam vede a jestli je stabilní.
Celkově je to s teleportací divočina – nikomu nevadí, že Rience se teleportuje do Kaer Morhen, které málo kdo ví, kde je, nebo že je evidentně možné se teleportovat čarodějům přímo do jejich obydlí takřka za prdel – Istreddovi a i arcimistryni Tissaie.
Ciri se nenaučila ani bojovat ani čarovat, nikdo s nikým nemá vybudovaný vztah, ale tváříme se, že joo, a Ciri se vždycky kření, jako kdyby o Geraltových vztazích něco věděla. Zmínky o jednorožci nečtenáři/nehráči pochopili?
To je fakt radost.

20.12.2021 | 23:14:54
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama