The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E05: Turn Your Back

S02E05: Turn Your Back

Po Ciri začíná pátrat jeden mocný mág, který se ji snaží najít pomocí Marigolda. Ciri je mezitím rozhodnutá stát se zaklínačkou. Geralt a Istredd zkoumají záhadný monolit.

sk
17.12.2021
57 minut

Základní info:

Režie: Ed Bazalgette
Scénář: Haily Hall
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Royce Pierreson (Istredd), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Kim Bodnia (Vesemir), Chris Fulton (Rience), Aisha Fabienne Ross (Lydie van Bredevoort), Bart Edwards (Duny z Maechtu), Jodhi May (Calanthé), Ania Marson (Voleth Meir), Kaine Zajaz (Gage), Gaia Mondadori (Pavetta), Niamh McCormack (Lara Dorren), Julie Barclay (Broskvička), Paul Bullion (Lambert), Yasen Atour (Coen), Nathanial Jacobs (Everard), Jota Castellano (Gwain), Chuey Okoye (Merek), Ged Forrest (vyhazovač), Julene Robinson (servírka), Daniel J. Hickson (Korvin), Alexandr Squires (mladý Geralt), Daisy Hibbert (půlelfka), Emily Pollet (matka), James Baxter (mladý Vesemir), James Grogan (muž), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Čarodějka Lydie van Bredevoort navštěvuje cintranskou šatlavu, kde rozmlouvá se zavřeným pyromanem Riencem. Ta mu učiní nabídku, potřebuje najít princeznu Ciri, nicméně Rience nemá zájem jí sloužit, protože tuší, že slouží císaři Nilgaardu. Když mu však Lydie poví, že Emhyr není její pánem, kývne na její nabídku.

Později se v Cintře objevují Geralt a Istredd, kteří sem přišli prozkoumat záhadný monolit, který spadl během nilfgaardského útoku. Když dojdou k díře, kterou monolit způsobil, jsou ohromeni jeho velikostí. Když zjišťují, co v ní je, Istredd se zmíní o Yennefer a odhalí mu, že přežila bitvu o Soddenský pahorek.

Oba brzy zjišťují, že monolit otevřel díru do jiného světa, ze kterého do toho jejich vylézají nové nestvůry. Brzy poté se v jednu chvíli začne celá škvíra otřásat, přičemž následně z ní vyletí nová nestvůra. Geralt si uvědomí, že se právě stalo něco velmi špatného, a tak řekne Istreddovi, ať ihned otevře portál na Kaer Morhen.

V té době se do Cintry zrovna vrací Cahir, který tu však není přivítán nijak slavnostně. Teprve až díky Fringille, která ho pozná, se k němu všichni začnou chovat uctivě.

Oxenfurt

Když Marigold zrovna zpívá v jedné hospodě, sleduje ho Rience, protože tuší, že právě on by mohl mít informace o ztracené princezně. Právě proto ho později přepadne a sváže ho zpátky v hospodě, ve které ho viděl hrát. I když je Rience poměrně důsledný, Marigold mu neposkytne žádné odpovědi.

Zatímco Marigolda trápí Rience, Yennefer po něm pátrá. Nakonec ho najde na místě, kde se s ním v Oxenfurtu setkala poprvé, přičemž kromě něj narazí i na Rienceho, kterého obalamutí a způsobí mu ošklivou jizvu. Následně s Marigoldem uprchne pryč.

Nějakou dobu se jim daří být na útěku, ale nakonec se rozdělí a Yennefer je polapena místními strážemi. Když pak Marigold najde Yennefer, ta má zrovna jiné trápení. Promlouvá k ní totiž záhadná Voleth Meir, která jí učiní nabídku. Pokud se jí podaří najít Ciri, má ji přivést právě k ní. Pak jí vrátí veškerou její moc, po které tak prahne.

Arethusa

Geralt se setkává s Istreddem, kterému poví o důvodu své návštěvy. Istredd nejdříve nevěří jeho povídačce o nových nestvůrách, které vylézají z monolitu, ale když mu ukáže hlavu jedné z oněch nestvůr, Istredd změní svůj názor.

Kaer Morhen

Zatímco Ciri pokračuje ve svém výzkumu, Vesemir přemlouvá Triss, aby využili princezninu krev k vytvoření mutagenu, díky kterému by mohla povstat nová generace zaklínačů. Triss s tím zpočátku nesouhlasí, ale následně se rozhodne vše nechat na samotné Ciri. Pokud se na tom bude chtít podílet, nebude mít nic proti tomu.

Vesemir se následně pokusí přemluvit Ciri k tomu, aby mu poskytla svou krev. Ta mu na to kývne, ale jen pod podmínkou, že onen mutagen záhy vyzkouší na ní a přemění ji v zaklínačku. Vesemirovi se to zpočátku nelíbí, ale nakonec se jí rozhodne vyhovět, protože by moc rád spatřil nové zaklínače.

Jakmile Vesemir souhlasí, Triss odebere Ciri její krev, ale záhy zjišťuje, že se chce Ciri změnit v zaklínačku. Triss se jí to snaží rozmluvit, ale Ciri jí řekne své důvody, proč chce podstoupit proměnu. Chce tak učinit z toho důvodu, že nezná původ svých schopností, a tak jí Triss poví, že jí to může alespoň částečně odhalit.

Když Ciri souhlasí, Triss na ni použije kouzlo, díky kterému vstoupí hluboko do jejího vědomí. Tak dojde k odhalení jejího původu, ten se datuje až k ženě jménem Lara Dorren. V tu chvíli se však vše zvrhne a Ciri se ocitne v pasti. Brzy celá vize skončí, ale jakmile se tak stane, Triss se naprosto zhrozí, protože si uvědomí, čeho všeho je Ciri skutečně schopná. I tak se Ciri vydá za Vesemirem a požádá ho o proměnu. Když se do toho chce Vesemir pustit, Geralt se zrovna vrátí do pevnosti a zabrání tomu.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
cantona22

This topic is incredibly interesting, and I'm interested in learning more about it, but I'm not sure where to look. Thankfully, you created this discussion, and I'm hoping that everyone will be able to assist me. basketball legends

5.11.2022 | 8:55:42
Deltar

Opravdu umění udělat z tak skvělé předlohy něco tak nekoukatelného.

8.9.2022 | 11:37:10
risker

„Dlužím mu toho tolik, co on mně."

15.6.2022 | 13:01:10
Limitsalv

Pěkný díl. Tak uvidíme, co ze záměru čarodějky Lydie bude, když osvobozuje a najímá lumpy. Lydii mohli lépe ukázat, zda je pěkná. Jsem rád že Ciri s Vesemírem souhlasí v Kear Morhenu a spolupracuje (aspoň v rámci poskytnutí vzorku krve na test a na výzkum) avšak, Triss to s Ciri překombinovala, mohla to tak nechat být a nesrat se jí do hlavy. Yennefer s Marigoldem dobrá zápletka. K vysvobození Marigolda postačil Yennefer důvtip a nepotřebovala k tomu ani magii. To se mi fakt líbilo a určitě i to, že se Marigold je pokornější a nápomocný. Jestli Yennefer kývne na nabítku návratu její mocí, jsem zvědav, co dá za to jako protislužbu. Taktéž oceňuji, že Geralt, jenž byl s Istreddem na procházce v díře při zkoumání momolitu, že se zavčasu vrátil do Kear Morhenu, aby mu Cirilu Vesemir nedomrvil.

7.4.2022 | 16:39:10
Milano33

Hudobný podkres tejto epizódy bol naozaj výrazný a opäť tu bol záber na Marigoldov melodický spev. Yennefer oplatila Marigoldovu predošlú láskavosť tým, keď ho sofistikovane vyslobodila zo zajatia Rienceom. Ich následný útek bola tá zábavnejšia časť, keďže som si ich vzájomnú interakciu náramne užíval. Geralt medzitým skúma záhadou oplývajúci monolit, z ktorého sa dozvedá nové skutočnosti týkajúcich sa Konjunkcie sfér a pôvodu monštier. Taktiež ho zasiahne správa, že Yennefer je nažive. Triss vstúpila do najhlbších vrstiev Cirillinho vedomia, aby odkryla to, čo bolo pred ňou ukryté. Takisto sa úspešne podarí vytvoriť z Cirinej krvi zaklínačský mutagén, ktorý ma poslúžiť na tvorenie ďalších zaklínačov. Avšak skôr než ho Ciri mohla na sebe odskúšať, Geralt ju v ten pravý moment zastavil.

4.2.2022 | 20:49:08
captain

To jsou věci, no teda?! Nářez! Myslím, že jisté objevy a setkání se blíží…

18.1.2022 | 14:26:55
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak se Ciri chtěla stat prvni zaklinačkou ale je pravda že volba je na ni a zajimalo by mě co s Ciri bude že ji Triss považuje za hrozbu protože si nemyslim že Ciri je hrozba hrozbou je spiš ten kdo toho zneužije a zajima mě co Istredd zjisti o tom monolitu a puvodu a jsem zvědav co bude dělat Geralt když zjistil že CIri muže za ten problem jinak nemělo chybu jak Yennefer chtěla najit Marigolda ale ten byl docela v pořadku než ho začal mučit Rience a zajimalo by mě pro koho teda pracuje a jestli najde Geralta a taky jak se Yennefer zachova když chce zpatky svou moc a jsem zvědav na Cahira když se vratil zpatky.

redaktor
6.1.2022 | 13:25:11
RagnarokCzD

Byla to kecací epizoda … pár zajímavostí se ukázalo, ale nebylo toho moc. :-/ Takovej horší průměr no, pevně doufám, že to teď máme z krku a zlepší se to.

31.12.2021 | 12:02:06
tom99

Tohle mohla být jedna z nejzajímavějších epizod, protože v každé dějové lince se něco dělo, co nás mohlo posunout o řádný kus dopředu. Nicméně se to tak nestalo… I když je tu nějaký možný příslib Geralta a Yennefer, tak mi stále chybí ta dobrodružnost první řady. A nemyslím si, že se vůbec něco změní. Bude se stále přemítat na místě a pořádně se nic dít nebude…

webmaster, grafik
29.12.2021 | 15:44:32
Lex Luthor

Jen se tam kecalo i když představení čaroděje, který ovládá oheň bylo zajímavé

23.12.2021 | 12:24:56
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama