The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 369×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E04: Redanian Intelligence

S02E04: Redanian Intelligence

Na Kaer Morhen se objevuje Triss, kterou sem kvůli Ciri pozval Geralt. Yennefer a Cahir prochází ulicemi Gors Velenu a Oxenfurtu, aby se nějakým způsobem dostali do Cintry. Šéf redanské rozvědky vymýšlí způsob, jak se zbaví císaře.

sk
17.12.2021
56 minut

Základní info:

Režie: Sarah O’Gorman
Scénář: Sneha Koorse
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Eamon Farren (Cahir), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Royce Pierreson (Istredd), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Kim Bodnia (Vesemir), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Paul Bullion (Lambert), Yasen Atour (Coen), Nathanial Jacobs (Everard), Jota Castellano (Gwain), Chuey Okoye (Merek), Ed Birch (Vizimir II.), Kevin Doyle (Ba'lian), Jamal Ajala (Dermain), James Eeles (voják), Alastair Parker (dokař), Vernon Dobtcheff (starý elf), Ged Forrest (vyhazovač), Richard Cunningham (šílenec), Donnie Baxter (redanská stráž), Julianna Kurokawa (Michaela), Tim Samuels (Elad), Dermot Daly (elfí obchodník), Ian Alexander (elf), Michele Moran (elfka), … 

Hlavní příběhové linie:

Kaer Morhen

Gealt se i nadále věnuje výcviku Ciri, která je čím dál tím lepší. Nedokáže jí ale pomoci s její magií, a tak požádá Triss o to, aby došla na Kaer Morhen a pomohla jí. Ciri na ni narazí zrovna v průběhu svého výcviku v lese, ve kterém jí Triss ihned vyléčí její rány na obličeji. Jakmile poté obě narazí na Geralta, všichni se vydají do zaklínačské pevnosti.

Jakmile se Triss zabydlí, Geralt jí ukáže nestvůru, která zabila lešije. Ta ho velmi trápí, a tak se s Triss pokusí odhalit původ tohoto monstra. Následně se Triss pokusí dostat Geralta do postele, ale ten jí poví, že nemá zájem. Během toho mu Triss ani neřekne o tom, že je Yennefer stále naživu.

Druhý den, co si zaklínači opět utahují ze Ciri, jim Triss vynadá za to, jak se k ní chovají. Následně se Geralt, Triss a Ciri sejdou v laboratoři, kde odhalí původ obří stonožky. Ta nevznikla díky mutagenní alchymii, ale díky monolitu. V tu chvíli si Ciri vybaví monolit, který kvůli ní spadl v Cintře, a tak o něm poví ostatním.

Když Geralt zjistí od Ciri všechny potřebné informace, rozhodne se na onen monolit podívat zblízka. Triss mu proto poví o muži, který se monolity zabývá o něco podrobněji, a tak se ho Geralt rozhodne navštívit. Triss ho k němu následně teleportuje.

Později se Vesemir vydá do okolí Kaer Morhen, kde nalezne legendární květinu feainnewedd. Ta údajně roste jen na místech, na kterých krvácel někdo starší krve. Když se Vesemir ujistí s Triss, že jde skutečně o onu květinu, oba si uvědomí, jak je Ciri výjimečná. Díky její krvi by totiž mohla povstat nová generace zaklínačů.

Gors Velen

Yennefer a Cahir po svém útěku z Arethusy zamíří do Gors Velenu, ve kterém však stále nejsou v bezpečí. Když se zrovna nachází na tržišti, které je doslova plné lidé, všimnou si plakátů s odměnou za jejich hlavy. Právě proto zamíří do kanalizačního systému, skrze který se pokusí uprchnout, ale narazí v něm elfy, kteří se podobně jako oni snaží dostat z města pryč..

Elfové se spojí s Yennefer a Cahirem a společně směřují do Oxenfurtu, ve kterém by se měl nacházet muž, díky kterému by se mohli dostat na loď a odplout do Cintry. Kanalizace je však velmi nebezpečná, a tak tu narazí na jedno monstrum, jež všechny málem zabije. Yennefer a Cahirovi se naštěstí podaří přežít, a tak pokračují dál v cestě, dokud nevyjdou na ulicích Oxenfurtu. V tu chvíli Yennefer odhalí Cahirovi, že přišla o svou magii.

Tretogor

V hlavním městě Redanie se král Vizimir zrovna baví se svými rádci, když vtom je zabije Sigismund Dijkstra, šéf redanské rozvědky. Dijkstra záhy informuje svého panovníka, že se ho oni rádci pokusili zabít, a tak se o ně postaral raději ihned. Následně poví svému králi o plánu na získání Cintry, kterou před nilfgaardským vpádem nebylo možné získat.

Dijkstra svůj plán však ještě nedotáhl do konce. Později se nachází ve svých komnatách, kde diskutuje se sovou o tom, jak vlastně pronikne do Cintry. Následně ho napadne to, že se do ní může dostat skrze elfího zvěda, a tak tímto úkolem pověří Daru, jenž se zrovna nachází v tretogorském žaláři. Ten se dočká svobody výměnou za to, že Redanii bude donášet informace z Cintry.

Oxenfurt

Jakmile Yennefer a Cahir najdou uprchlické centrum, zjistí, že oním zachráncem je bard Marigold. Yennefer ho následně požádá o pomoc, přičemž Marigold se jí rozhodne vyhovět. Večer se proto všichni vydávají do doků, kde sice dojde k několika komplikacím, ale všichni se nakonec úspěšně nalodí. Yennefer si však všimne, že Marigolda někdo přepadl, když odcházel z lodi zpátky do města, a tak se za ním vydá. Do Cintry tedy odpluje pouze Cahir. Společně s ním je tu však spousta elfů, mezi kterými je i Dara.

Arethusa

Istredd se zrovna věnuje výzkumu, ale vtom se v jeho pracovně objeví Geralt, kterého sem teleportovala Triss. Istredd neví, co se děje, a tak aktivuje ochranné kouzlo, nicméně Geralta zmohl průchod portálem, a tak si nejdříve sedne.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Deltar

Mctavish aka Sigi vypadá dobře…jinak naprostá slabota.

8.9.2022 | 11:36:02
risker

„Každý se nakonec někomu zodpovídáme."

15.6.2022 | 13:00:54
Limitsalv

Zajímavý díl. Líbilo se mi, že se na Kaer Morhen objevila Triss. Aspoň tam Cirila nebyla jakožto žena sama. To, že Geraldovi zatím nezdělila, že Yennefer přežila, bude mít určitě pro děj význam. Gerald mohl Triss alespoň obejmout a zahřát, když už né pelešení tak nemusel ji úplně odmítnout. Určitě by i tak Triss pookřála. Je vidět, že představitelka Triss mimo změny barvu vlasů trávila coronavirové volno někde na pláži nebo alespoň v solárku. Vidíš to s legendární květinu feainnewedd je ihned Ciri pro zaklínače užitečná. V Gors Velenu mohli tu potvoru z kanalizace ukázat trošku víc. Vítám zpět na scéně Marigolda, akorát, že je po špatných zkušenostech jakýsi zapšknutý. Jinak to šlo, sice méně akce a více odpočinku, klábosení a bádání,ale však ono plno krve ještě určitě brzo zase poteče :o

4.4.2022 | 8:54:08
Milano33

Pozrime sa na to, kto poctil svojou návštevou Kear Morhem. Triss bola naprosto senzačná, nakoľko vniesla veľmi osviežujúcu atmosféru do týchto chladných zaklínačských siení. Očné kontakty a upriamené pohľady medzi Geraltom, Ciri a Triss dokázali povedať viac ako milión slov. A ako Ciri hľadela svojimi zvedavými očkami na Geralta v nádeji, že sa o nich dvoch dozvie niečo viac, ma rozčarovalo. Tiež padne reč aj na Cirinu jasnozrivosť i skutočnosť, že v jej žilách prúdi staršia krv. Keď sa presunieme k Yennefer a Cahirovi, tak zistíme, že oboch ich spoločný útek zavedie do podzemných kanálov. Zrazu však Yen narazí na povedomú tvár i hlas, na nášho milovaného barda Marigolda. Áno, legenda sa vrátila! Ich dojímavé opätovné stretnutie som vrelo uvítal. Cahir takisto získal na svojom charaktery.

4.2.2022 | 20:48:58
captain

Další kousek skládanky, další dobrodružství, další postava… pořád super.

17.1.2022 | 16:36:03
Spiker

Tak tohle byla nuda.

13.1.2022 | 12:05:52
medojed

Seriál nemá chybu, je tam napětí, tajemno, fantazie, sem tam nějaký příšerák, má to spád.

9.1.2022 | 11:33:36
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Triss přijela cvičit Ciri ale zaroven chtěla odstat i Geralta a jse mzvědav co Geralt zjisti od Istredda o těch monolitech a jinak ten napad co dostal Vesemir ohledně stvořeni zaklinaču je fakt dobry a jsem zvědav jestli jim ten plan vyjde a taky co na to řekne Ciri jinak nemělo chybu jak Yennefer narazila na Marigolda ktery ji pomohl a jsem zvědav jestli ted Yennefer pomuže jemu nebo bude pokračovat cestou a bude se plavit na lodi a jinak jsem zvědav na Sigismunda a ten jeho paln ziskani Cintry jestli mu vyjde.

redaktor
5.1.2022 | 23:51:17
mirako

Zatím nejslabší díl. S Dijkstrou nebo bez něj. 8/10

Tady je to fakt banda dementů…

@Orea Tak se na to nedívej, když tě to tak sere, jako to vyřešil @Lovilaveverky

@Cihi Jak kdyby tvoje hodnocení někde na českým portálu mělo něco změnit, rači hodnoť tu kvalitu a na Netflix remcej na nějakých jejich ofiko stránkách.

@garvon Jako GoT a další kvalitní seriály cliffhangery neměli? :D :D

@Basim @Orchoose lol

30.12.2021 | 17:57:39
RagnarokCzD

Tak tohle byl přesně ten typ dílů, který by mi nechyběli …

  • Marigold mě sere každou vteřinu co je na plátně.
  • Na Triss se nedá dívat i když vypadá asi o 70% bělejší než dřív, pořád je šeredná. :-/
  • Rasismus proti Elfům je sice fajn, ale provedenej je strašně jednostranně, takže to víc připomíná utlačování nebohých černoušků zlým bílým mužem, než otevřenou válku dvou druhů … ano, i v knížkách se rasismus řešil, ale tam se Elfové nebáli dát lidem co proto. :-/ Pevně doufám že v budoucnosti dostanou veverky alespoň zmínku. :(

Takže jedinej kdo to trochu zachraňoval byl Dijkstra. :D

29.12.2021 | 9:58:28
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama