The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E03: What Is Lost

S02E03: What Is Lost

Ciri je nespokojena s Geraltovým způsobem tréninku, a tak lehce podlehne Lambertově a Coenově vlivu. Yennefer se vrací zpátky do Arethusy, kde však není přivítána nijak velkolepě.

sk
17.12.2021
1 hodina

Základní info:

Režie: Sarah O’Gorman
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich, Clare Higgins
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Royce Pierreson (Istredd), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Lars Mikkelsen (Stregobor), Terence Maynard (Artorius Vigo), Shaun Dooley (Foltest), Basil Eidenbenz (Eskel), Paul Bullion (Lambert), Yasen Atour (Coen), Nathanial Jacobs (Everard), Jota Castellano (Gwain), Chuey Okoye (Merek), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Lilly Maria Cooper (Murta), Ania Marson (Voleth Meir), Antony Byrne (Hake), Kaine Zajaz (Gage), Ed Birch (Vizimir II.), Rebecca Hanssen (Meve), Luke Cy (Ethain), E. Richard Tirado (Demawend III.), Magnus Samuelsson (Henselt), Scarlett Maltman (Falka), … 

Hlavní příběhové linie:

Kaer Morhen

Ciri se chopí svého nového poslání se ctí a tvrdě trénuje, aby z ní jednoho dne byla zaklínačka. Geralt a Vesemir i nadále myslí na Eskela, kterého ztratili z nevysvětlitelných důvodů. Zatímco se Geralt nechce utápět ve vzpomínkách na něj, Vesemir se snaží přijít na to, co se změnilo, že ho mohl proměnit lešij.

Lambert a Coen se po čase zastaví u Ciri a začnou si utahovat z jejího tréninku, který není nijak náročný. Když jim Ciri řekne, aby jí ukázali něco složitějšího, zaklínači ji odvedou na výcvikové místo, které je pěkně složité. Ciri to nevyděsí a rozhodne se jim dokázat, že má na to překonat všechny jeho nástrahy.

Geralt a Vesemir se mezitím vydají pohřbít Eskela. Ten je dle tradic donesen do jeskyně, ve které jeho ostatky sežerou vlci. Jakmile se vrátí na Kaer Morhen, ostatní zaklínači je informují o Ciriině nového výcviku, který však nadcházející zaklínačka nedotáhne do konce.

Poté, co Geralt ošetří Ciriiny rány, najde v jejím pokoji stopy po lešijovi, díky čemuž si uvědomí, že jeho dítě překvapení nějak souvisí s útokem, ke kterému nedávno došlo. Právě proto za ní zajde a zeptá se jí, zda necítí nějaké pouto s oním nebezpečným monstrem. Ciri mu poví několik detailů, které Geralta a Ciri zavedou do nedalekého lesa.

Když v lese skutečně narazí na lešije, ten brzy podlehne obří stonožce. Geralt se ji pokusí porazit, zatímco Ciri uteče pryč, ale stonožka se vydá za ní. Když už to vypadá tak, že ji stonožka zabije, objeví se na scéně Geralt a usmrtí obávanou stvůru.

Arethusa

Tissaia sepisuje seznam čarodějů a čarodějek, kteří padli během bitvy o Soddenský pahorek. V seznamu uvede i Yennefeřino jméno, ale brzy ho bude moci škrtnout, protože se Yennefer konečně vrátí na svou akademii. Přijde zrovna na schůzi, během které čarodějové a čarodějky debatují jak o Soddenu, tak i Istreddově působení v Nilfgaardu.

Jakmile se však Yennefer setká se svou bývalou učitelkou, ta jí poví to, že svět nesmí znát pravdu o tom, co se skutečně stalo na Soddenském pahorku. I když Yennefer všechny zachránila, slávu sklidí Vilgefortz. Poté se Yennefer ještě setkává se svými bývalým spolužačkami, přičemž jim nepoví o tom, že přišla o svou magii.

I když byl Yennefeřin návrat potěšující, jedinému Stregoborovi se nelíbí, že se vrátila, protože ji považuje za nebezpečnou – nejenom, že během bitvy použila ohnivou magii, ale zároveň zázračně přežila všechny následující události, a tak ji začne považovat za špionku Nilfgaardu.

Na chodbách Arethusy Yennefer narazí nejenom na Vilgefortze a zajatého Cahira, ale i na Stregobora, který začne mučit její mysl, aby zjistil, zda není zrádkyně. Zachrání ji až Tissaia, která následně zjistí, že Yennefer přišla o svou magii. Stregobor mezitím předstoupí před radu, kterou informuje o svých obavách.

Aby Yennefer dokázala to, že není ve spojení s Nilfgaardem, je nucena se zúčastnit velkého setkání panovníků a čarodějů, ke kterému dojde nedaleko Arethusy. Zde musí popravit zajatého Cahira, aby dokázala svou oddanost. I když před zraky všech drží sekyru nad Cahirovou hlavou, rozhodne se ho nakonec osvobodit. Dvojice poté uteče pryč.

Cintra

Fringilla, Francesca, Filavandrel a elfové dorazí do Cintry, kde se usadí. Fringilla a nyní již zázračně těhotná Francesca se během toho spřátelí, přičemž Fringilla slíbí druhé čarodějce, že pro její lid najde domov, když pomohou Nilfgaardu.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
cantona22

A very meaningful event, I hope everything will go well temple run

5.11.2022 | 8:53:51
Deltar

Vypadá to na největší propadák za poslední roky.

8.9.2022 | 11:34:40
risker

„Máš její krev, takže jsi tu moc nejspíš zdědila."

15.6.2022 | 13:00:38
Limitsalv

Za mě stále dobrý. Díl o výcviku Ciri, avšak ona je tam na vyuce sama, takže si ji tam chudák holku dobírají, ale maká. No bylo by třeba a to se pak stalo, že Geraldovi začala víc věřit. Návrat Yennefer a rokování v Arethusu. Rád vidím opět kolegyně od Yennefer čarodějnice Triss Ranuncul nebo Sabrinu, ovšem zde se už tvůrci až moc drželi zpět, když při koupeli bylo vše zahaleno a schováno. Však jsou tzo pěkné herečka, které se nemají za co stydět. Na konci útok té potvory na Geralda a Ciri vskutku dobrý. Současně jsem očekával že Yennefer při popravě zaváhá a že něco vyvede, přičemž jakoby to tušila i Tissaia, jelikož se u toho dost uculovala. Každopádně ztvárnění, vizualizace, kostýmy, příroda, hudba a výkon herců stále baví. Nevím, co ty kritici by chtěli víc, však je to zatím slušné.

29.3.2022 | 10:22:32
captain

Ciri & Yennefer opět best! Geralt je jen tak nějak přítomen…

14.1.2022 | 22:42:48
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Ciri na vlastni riziko podstupovala ten tvrdy vycvik pro zaklinače ale musim řict že byla celkem dobra ale čekal jsem že to nezvladne uplně a nemělo pak chybu jak spolu s Geraltem šla do lesa kvuli te přišeře a jsem zvědav jestli bude ve vycviku pokračovat dal jinak musim řict že Yennefer byla perfektni jak se snažila nepřitahovat problemy ale stejně je přitahovala ale nečekal jsem že osvobodi Cahira a uteče s nim jsem zvědav kam ted pujdou a taky jsem zvědav co budou dělat Tissaia spol když je Yen takhle vypekla.

redaktor
5.1.2022 | 22:49:28
mirako

Líbí se mi obě linky, i Geraltova s Ciri i Yennefeřina. Nějaké výtky bych měl jedině k tomu druhému monstru, ať už to byl Skolopendromorf nebo Viy. Jde vidět, že si pěkně vyhráli i se záběry na města, které jsou nyní velice detailní. Triss vypadá už mnohem líp, ale bohužel s Frigillou, ať do dělají, stejně je tam jako pěst na oko. 9/10

30.12.2021 | 11:05:59
RagnarokCzD

Kyvadlo vypadalo zajímavě a asi se na něm člověk něco naučit může, ale tak nějak mi přijde že připravovalo zaklínače jen na dva typy útoků a to je všechno. :D Za mě trochu zklamání, mohli tam těch překážek dát trochu víc. :(

Lešij byl super … ale tak nějak umřel dřív než začal bejt ten souboj zajímavej. :( Na jednu stranu tleskám tvůrcům, že ukázali něco, co nikoho předtím nenapadlo a sice: Co se stane, když se Geralt připraví na jednu příšeru, ale pak ho překvapí jiná? :D Na stranu druhou ten příchod byl trochu na sílu, příšera samozřejmě nikoho nedorazila a pak, když měla svoji kořist hezky na dosah pařátů, tak tam stála a půl hodiny se chystala na útok. KLIŠÉ!!! -_-

Yennefeřina linka mi přijde jako standardní politika, to mě neba tak sem to asi tolik nevnímal. :(

29.12.2021 | 9:51:37
tom99

Moc nechápu, jak Yennefer v minulém díle uprchla svým věznitelům a najednou se objeví úplně někde jinde, nikdo neřeší, kde byla a co se ji stalo a ještě ji svěří tak důležitý úkol jako popravu největšího nepřítele. Právě její dějová linka táhne seriál neskutečně dolů… Zbytek už šel, výcvik Ciri se mi líbil, i když se nedokážu ubránit, že to monstrum na konci tam bylo znovu jen na efekt, abychom si mohli odškrtnout další příšeru. Opravdu tam musela být?

webmaster, grafik
26.12.2021 | 7:37:55
Lex Luthor

Nejvíc mě asi bavil výcvik Ciri jinak linka Yennefer klasika poprav někoho abys prokázala svoji věrnost, ale kladný hrdina to neudělá a udělá přesný opak.

21.12.2021 | 21:02:02
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama