The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 366×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E02: Kaer Morhen

S02E02: Kaer Morhen

Geralt přijíždí s Ciri na Kaer Morhen, kde doufá, že bude v bezpečí, ale opak se ukáže pravdou. Yennefer a Fringilla se setkávají s elfí čarodějkou, se kterou je pojí jejich sny.

sk
17.12.2021
59 minut

Základní info:

Režie: Stephen Surjik
Scénář: Beau DeMayo
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Bart Edwards (Emhyr var Emreis), Basil Eidenbenz (Eskel), Paul Bullion (Lambert), Yasen Atour (Coen), Nathanial Jacobs (Everard), Jota Castellano (Gwain), Chuey Okoye (Merek), Ania Marson (Voleth Meir), Kaine Zajaz (Gage), Emily Byrt (Ayine), Ann Firbank (Ithlinne), Carmel Laniado (Violet), Imogen Daines (Danica), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Yennefer a Fringilla se ocitají v zajetí elfů, kteří je dovezou do tábora. Jejich věznitelem je Filavandrel, který je dovede před Francescu Findabair. Ta je chce nejdříve popravit, ale když zjistí, že obě měly sen jako ona, rozhodne se je prozatím ušetřit. Společně následně vstoupí do prastarého elfího chrámu, ve kterém naleznou děsivý oltář.

Jakmile se jim otevře cesta dál, pokračují v cestě už jen tři čarodějky, aby zjistily, co představují jejich sny. Uvnitř naleznou chýši na kuří nožce, která ožije a omráčí je. Triu čarodějek se následně zdají sny, ve kterých každá čelí někomu jinému. Zatímco Yennefer čelí dívce ze své minulosti, Francesca se setká s prorokyní Ithlinne a Fringilla se svým císařem Emhyrem.

Všechny tři čarodějky se nakonec vypořádají se svým setkáním a proberou se uprostřed lesa. Fringilla informuje Yennefer o tom, že se Francesca rozhodla spojit s Nilfgaardem, protože jí to pověděli staří bohové. Obě tedy nyní směřují do hlavního města Cintry, aktuální základny Nilfgaardu, zatímco se je Yennefer rozhodne opustit. V lese však zjišťuje, že přišla o svou magickou moc.

Kaer Morhen

Geralt a Ciri přijíždí na zaklínačskou pevnost, kde jsou vřele přivítáni ostatními zaklínači. Později se na Kaer Morhen objevuje i zaklínač Eskel, jenž všechny informuje o svém souboji s lešijem, kterého se však nedokázal zbavit. Geralt se následně věnuje tréninku, zatímco mu Vesemir vyčítá jeho dítě překvapení, a Ciri zjišťuje, že zaklínači nepředstavují zrovna milé muže.

Zatímco Geralt studuje ruku, kterou Eskel usekl lešijovi, vysvětluje Ciri, jak to chodí mezi zaklínači. Následně uslyší z hlavního sálu hluk, a tak jde zjistit, co se děje. Zaklínači mezitím zahájili večírek, kdy na Kaer Morhen pozvali kurtizánky, aby si po dlouhé době pořádně užili. Geraltovi se to moc nezamlouvá, a tak o tom informuje Vesemira.

V průběhu večera někdo napadne pevnost, a tak zaklínači začnou pátrat po onom útočníkovi. Tím se nakonec ukáže být zaklínač Eskel, který se nakazil během boje s lešijem a sám se v něj proměnil. Nakonec se mu postaví Geralt společně s Vesemirem a porazí ho. Když k tomu dojde, Geralt navštíví Ciri a poví jí o tom, že se odteď bude věnovat jejímu tréninku, aby se dokázala postarat sama o sebe.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
egeris

Poslední díl, který jsem z téhle sračky viděl. Neskutečné, co za ptákovinu z toho udělali.

12.12.2022 | 14:22:09
Deltar

Jak pošlapat a pošpinit skvělé fantasy. Člověk přemýšlí jestli pokračovat ve sledování..když z toho udělali takovou frašku. Sorry tohle není zaklínač.

8.9.2022 | 11:33:51
risker

„Víra je prostý lék pro zoufalé duše."

15.6.2022 | 13:00:22
Limitsalv

Myslím, že tento díl se povedl. Čekal jsem, že s Eskelem nebude vše v pořádku, že tam s sebou něco z toho lešije do Kaer Morhenu zatáhne. Taktéž jsem předpokládal (jasně aby se něco dělo), že zdi tvrze zaklínačů nebudou již tak bezpečné jak za mládí Geralda. Rád jsem viděl postavu Vesemíra a i jiných zaklínačů, snad dále ve vzpomínkách bude i něco z Geraltova dětství. Tež se mí líbí, že to tvůrci pojali jinak než Poláci, že zaklínači měli své zázemí v pevné zázemí v Kaer Morhen a ne jen nějaký prostor v jeskyni. Yennefer a její dějová linka s perníkovou chaloupkou či chaloupkou z Mrazíka už byla slabší, ale i to následné dění mě vcelku zaujalo. Ciri díky svému novému účesu už má vyzrálejší vizáž.

29.3.2022 | 10:18:51
captain

Pěkně Yennefer a Ciry, Gerald musel opět zabojovat, paráda.

14.1.2022 | 15:25:32
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Geralt vzal Ciri do sveho domova když se tam začinali sjiždět zaklinači a nemělo chybu jak se pak bavili a Geralt se držel stranou a daval pozor na Ciri ale stejně nemělo chybu že ho neposlouchala a to jak se pak z Eskela stala přišera tak jsem nečekal že se to muže stat zaklinači a zajimal by mě duvod a jsem zvědav jak to ted Ciri zvladne když ji Geralt bude učit a musim řict že Yennefer si docela poradila s tou situaci ale nečekal jsem že přijde o magii a jsem zvědav jestli ji ziska zpatky a jsem zvědav kam pujde ted a jsem zvědav na spojeni Fringilly a elfu.

redaktor
5.1.2022 | 19:27:10
mirako

To je tady zase nablito. Proč by si nemohli na KM zajebat s děvkama? Však je tam všechno vysvětleno a odůvodneno. Říkali, že si nebudou další den nic pamatovat atd. Takže z člověka se může stát Zvíře (Nivellen) ale zaklínač s Lešijem zmutovat nemůže? Lidi, přestaňte si stěžovat na každou píčovinu. Tak umřel Eskel a co jako, však v knížkách stejně skoro nebyl. Za mě velice povedená epizoda. Vysející náhrdelníky včetně toho herního. Vzhled KM podobající se hrám. Zmutovaný Eskel a souboj s ním vypadal parádně. 9/10

28.12.2021 | 23:21:04
default

Eskela Lisej „oplodnil“ ranou do ramene. Bude to s Geraldem podobne? :D Bohuzel asi ne. :P

27.12.2021 | 2:52:58
tom99

Vizuálně nádherné, akorát temné a hudba skvěle pasuje k danému ději a vrcholným momentům celé epizody. Příběhově ovšem malinko prázdnější. Linka s Yennefer a Elfy mě moc nebrala. Nemám nic proti mytologickému tlachání, nicméně co je moc, je už příliš. Pakliže to nemá smysl, aby to dokázal pochytit i nečtenář, tak mi nezbývá než dát průměrné hodnocení.

webmaster, grafik
25.12.2021 | 14:51:56
Cihi

Porad si rikam, jestli i v puvodni predloze vystupuje tolik cernochu, nebo kde to vlastne udelali soudruzi z USA chybu?

22.12.2021 | 4:53:17

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama