The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 367×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Ithlinne

Ithlinne

Legendární elfská věštkyně.

Sezóny 1
2021 - 2021

Ithlinne byla legendární elfskou léčitelkou, astroložkou a věštkyní, která měla dar vidění do budoucnosti a vykládání proroctví. Známá je pro své Aen Ithlinnespeath neboli Ithlinno proroctví, které předpovědělo Severní války nebo morové rány. V proroctví se mluví o čase Bílé zimy a předpovídá roli starší krve a Vlaštovky, tedy princezny Ciri.

Po bitvě o Sodden se Francesce Findabair Ithlinne zjevovala ve snech v podobě osoby v bílé róbě a ona to vnímala jako znamení, že má vést svůj lid. Ve skutečnosti to ale byl pradávný démon jménem Voleth Meir, který skrze tuto podobu s Francescou manipuloval a slíbil jí naplnění jejích největších snů. Francesca tak porodila čistokrevné elfské dítě a uzavřela spojenectví s Nilfgaardem, který jim poskytl Cintru jako útočiště, ale chtěl elfy jinak využít ve vlastní válce.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Babička nad hrobem, vážně?

19.11.2022 | 22:21:31

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama