The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S02E01: A Grain of Truth

S02E01: A Grain of Truth

Poté, co Geralt zjistí zdrcující zprávu, vezme Ciri na jediné místo, kde by mohla být v bezpečí. Cestou se ale zastaví u Geraltova starého známého, který se řádně změnil. Tissaia nelítostně pátrá po Yennefer, jež mezitím zjišťuje, že je v nilfgaardském zajetí.

sk
17.12.2021
1 hodina 4 minuty

Základní info:

Režie: Stephen Surjik
Scénář: Declan de Barra
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Kristofer Hivju (Nivellen), Agnes Born (Vereena), Terence Maynard (Artorius Vigo), Melissandre St. Hilaire (Kira), Lesley Ewen (Meena), Andrew Paul (Colin Coppercloth), … 

Hlavní příběhové linie:

Soddenský pahorek

Jakmile skončí bitva o Soddenský pahorek, Vilgefortz a jeho spojenci doráží své nepřátele a zjišťují rozsah ztrát. Tissaia hledá Yennefer, ale nedaří se jí to, a tak si myslí, že zemřela. Na místě se objeví i Geralt a Ciri, kteří ji taktéž hledají, a tak jim Tissaia poví, že toho mají nechat, protože ji nenajdou.

Redanie

Geralt se rozhodne vzít Ciri na jediné místo, kde by mohla být v bezpečí. Tím místem je zaklínačská pevnost Kaer Morhen, která se nachází daleko na severu. Cestou projíždí Redanií, během které se poznávají trochu více, ale Geralt brzy pojme podezření, že se v okolí nachází něco nebezpečného. Proto se rozhodne navštívit jedno panství, ve kterém bydlí jeho známý Nivellen.

Po příjezdu Geralt zjišťuje, že se Nivellen změnil k nepoznání. Z nějakého důvodu byl proklet, ale když se Geralt pokusí zjistit, jak k tomu došlo, Nivellen mu to nechce říct. Ten se mu zdráhá odpovědět kvůli tomu, že kryje svou milenku, bruxu Vereenu. Ve chvíli, kdy se Vereena pokusí sblížit s Ciri, se ji Geralt pokusí zabít, protože ví, jak je nebezpečná.

V průběhu souboje se Vereeně podaří zajmout Ciri, ale v tu chvíli ji probodne Nivellen. Následně ji dorazí sám Geralt, díky čemuž se zlomí prokletí a Nivellen se promění do své lidské podoby. Jakmile však oběma řekne, co dřív provedl, Geralt a Ciri se vydají zpátky na cestu, aby byli dál od tohoto netvora.

Arethusa

Čarodějové se vrací do Arethusy, kde pečují o zraněné. Jakmile se Tissaia postará o Triss, zaměří svou pozornost na zajatce, kterého se jim podařilo získat. Tím není nikdo jiný než Cahir, a tak ho Tissaia začne mučit, aby se pomstila za Yennefer.

Sodden

Kdesi v Soddenu se Yennefer probouzí a zjišťuje, že je v zajetí Nilfgaardu. Konkrétně ji zajala Fringilla, která s ní plánuje odjet do Cintry, která se proměnila v nilfgaardskou základnu. Jedné noci jsou však přepadeni v lese, přičemž útok přežijí pouze Yennefer a Fringilla.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Deltar

Tady se někdo dušoval, že se pojede podle knih…bože. To fakt ne.

8.9.2022 | 11:31:54
risker

„To říkají všichni poražení."

15.6.2022 | 13:00:05
Limitsalv

Start 1. díl si myslím, že splnil očekávání. Sice spojení děje krásky a zvíře + vamp z Van Helsinga, ale bylo to dobře udělané. Na tomto díle bylo fajn, že Ciri a Gerald,mimo Nivellena a jeho milenky Vereeny, měli prostor pro sebe, pak už se do nich beztak všichni budou montovat. Muž s kletbou se už objevil tolikrát ve filmech a seriálech, takže ono je těžké, cokoliv nového vymýšlet. Zde jsem předpokládal, že tu rodinu na začátku zlikvidoval nějaký tvor, který se skrýval uvnitř Nivellenova příbytku, tedy ta brux Vereena, že to určitě nebyl Nivellen. Jen jsem si říkal, zda nebylo lehkovážné resp. nebezpečné nechat spát Ciri nestřeženou v noci. Vždyť ji ta brux Vereena mohla ze žárlivosti zakousnout. Avšak pohotový Gerald byl ve střehu a vše vyřešil po svém. Jo a jsem rád,že Yennefer žije:-)

25.3.2022 | 16:24:17
captain

Tak tohle se povedlo. Čekání se vyplatilo. Paráda. Jen tak dál… Hlavně že Yennefer žije! Geralt má vskutku nóbl známosti…

12.1.2022 | 19:50:04
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Geralt přivezl Ciri za Nivellenem a jak se snažil zjistit co se na tom mistě děje a nemělo chybu jak se s nožemi trefovali na portret jeho otce a nemělo pak chybu jak Geralt hledal co zabilo ty lidi a jak nakonec tu přišeru zabil protože když někdo takhle zabiji lidi tak je to špatne a jsem zvědav jestli Ciri bude dodržovat pravidla, jinak jsem zvědav co ted bude s Yennefer a Fringillou když na ně zautočili a jsem zvědav jak si poradi když si neduvěřujou a jsem zvědav co zjisti Tissaia od Cahira.

redaktor
5.1.2022 | 18:19:24
mirako

Velice povedená adaptace. Tahle epizoda má o dost vyšší úroveň než ty z první série, jak píše @tom99 Akorát ta závěřečná scénka s kopími na lanech se mi moc nelíbila. 9/10

29.12.2021 | 0:24:09
tom99

Na seriálu je vidět větší rozpočet, lepší kostýmy, dražší výprava. Alespoň v tomto se tvůrci polepšili. Co si budeme povídat, doposud polovina epizod byla jen vždy o nějaké příšeře. Celý díl sledujeme poměrně komorní zápletku a ejhle se na konci vyklube nějaká příšera, kterou je nutné zabít. To se pochopitelně časem může zajíst, ale pokud to bude servírováno stylem jako v této epizodě, tak to ještě nějakou dobu vydrží.

webmaster, grafik
25.12.2021 | 13:10:46
MartasZLA

Tohle byla paráda! Připadal jsem si jako kdybych sledoval quest ze trojky.

23.12.2021 | 0:09:44
Cihi

Bruxa rika „vyrvu ji hrdlo, pokud NAS nenechas jit“ a tak mi tento dil prinejmensm ukazal, odkud se vzali tzv. nebinarni jedinci, kteri si ziji taky tak trochu ve vlastnim fantasy svete.

22.12.2021 | 2:29:23
Amer

Mě se to líbí. :-)

20.12.2021 | 21:29:33

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama