The Witcher (Zaklínač)
85/100 - 352×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu),

S02E00: The Witcher: Nightmare of the Wolf

S02E00: The Witcher: Nightmare of the Wolf

Dávno předtím, než se ujal Geralta, zažil zaklínač Vesemir své vlastní dobrodružství poté, co si ho nárokoval záhadný Deglan podle zákonu překvapení.

cz sk
23.8.2021
1 hodina 24 minut

Základní info:

Režie: Kwang Il Han
Scénář: Beau DeMayo
Hrají: Theo James (Vesemir), Mary McDonnell (Zerbst), Lara Pulver (Tetra Gilcrest), Graham McTavish (Deglan), Tom Canton (Filavandrel), David Errigo Jr. (mladý Vesemir), Jennifer Hale (Illyana), Kari Wahlgren (Kitsu), Matt Yang King (Luka), Matt Yang King (Skogar), Darryl Kurylo (Sven), Keith Ferguson (Carlisle), Keith Ferguson (Reidrich), Jennie Kwan (mladý Luka), AJ LoCascio (mladý Sven), Michaela Dietz (Tomáš), David Errigo Jr. (mladý Remus), Harry Hissrich (mladý Geralt), Adam Croasdell (Dagread), Nolan North (Bevin), Samia Mounts (kněžka), Luke Youngblood (Sugo), Ry Chase (sestry), Steve Blum (lešij), Dee Bradley Baker (stvůry), … 

Hlavní příběhová linie:

Pocestní jsou přepadeni uprostřed lesa lešijem, nicméně tomu se nepodaří zabít všechny přepadené – zavčas totiž zasáhne zaklínač Vesemir, který si s netvorem poradí. Po boji si však Vesemir uvědomí, že onen lešij mluvil, což ho znepokojí, protože ten by něčeho takového neměl být schopen. Z mrtvého šlechtice si však vybere svou odměnu a prozatím to neřeší.

Děj se přesouvá do kaedwenské královské pevnosti, ve které místní čarodějka Tetra Gilcrest požaduje vyhnání všech zaklínačů, a to kvůli zločinům, které napáchali vůči lidu. Proti jejímu požadavku se postaví lady Zerbst, vlivná šlechtična, která se zaklínačů zastane. Král nakonec dá na slova lady Zerbst a rozhodne o tom, že zaklínači zůstanou na Kaer Morhen.

Vesemir se mezitím setkává s Filavandrelem, kterému poví o mluvícím lešijovi. I jeho tento fakt znepokojí, a tak mu řekne, že se už několik let ztrácejí elfky, které ovládají stejný jazyk, tudíž by tyto dva případy mohly spolu nějak souviset. Filavandrel se zmíní i o tom, že první elfkou, která se ztratila, byla Kitsu. Když Filavandrel následně odejde se slovy, že zaklínače zajímají jen peníze a luxus, Vesemir začne vzpomínat na své mládí.

V mládí sloužil jedné lady, kterou sužovala neznámá nemoc. Práce ho tu moc nebavila, a tak se bavil jedině ve chvíli, kdy trávil čas se svou kamarádkou Illyanou. Jednoho dne však narazil na zaklínače Deglana, který měl zájem o to vyléčit jeho paní. Ta totiž ve skutečnosti nebyla nemocná, ale jen posedlá nějakým netvorem. Jakmile se vypořádal s nestvůrou a Vesemir spatřil, čeho jsou zaklínači schopni, pověděl Deglanovi, že chce být zaklínačem. Ten ho tehdy sice odmítl, ale Vesemir se nedal a sám došel na Kaer Morhen.

Po menším vzpomínání dojde na zaklínačskou pevnost i současný Vesemir. Toho tu Deglan pověří tréninkem nováčků, což Vesemir považuje za trest, protože se jim nerad věnuje. Když se však s nimi setká, opět začne vzpomínat na těžkou dobu, kterou tu v mládí prožil.

Zaklínačský trénink je pro všechny mladíky velmi složitý, protože ti musí obstát jak ve zkoušce boje, tak i ve zkoušce trav. Ještě před zkouškou trav jsou kadeti posláni do močálu, kde většina z nich podlehne netvorům. Vesemir přežije, a tak plný vzteku zajde do laboratoří, kde narazí na čaroděje Reidricha, který mu poodhalí své současné bádání a poví mu něco málo o historii zaklínačů. Následně Vesemir podstoupí zkoušku trav a stane se z něj současný zaklínač, který cestuje světem a zabíjí nestvůry.

Děj se opět přesouvá na kaedwenský dvůr, kde se řeší současné problémy – v okolí se nachází nestvůra, která vraždí prostý lid, a tak nastal čas to vyřešit. Lady Zerbst navrhne elegantní řešení, díky kterému zabije dvě mouchy jednou ranou – zabitím nestvůry pověří místní zaklínače, díky čemuž se nejenom vyřeší celý problém s vraždami, ale zároveň se i uklidní poměry mezi lidmi a zaklínači.

Lady Zerbst se tajně sejde se zaklínačem Vesemirem, jenž pozná, že jde o Illyanu, kterou znal jako dítě. Když mu jeho stará kamarádka poví, kvůli čemu za ním přišla. Vesemir se jí rozhodne pomoci, nicméně ho moc nepotěší fakt, že během stopování nestvůry bude muset spolupracovat s čarodějkou Tetrou, která nenávidí všechny zaklínače. Pro Illyanu je však ochoten udělat cokoliv.

Vesemir a Tetra se tedy vydávají na cestu, během které se poznají trochu více. Následně narazí na Kitsu, onu první elfku, která se před lety ztratila. Během boje sice dojde k poražení jednoho netvora, ale sama Kitsu uprchne pryč. Zaklínač a čarodějka se ji rozhodnou následovat, přičemž dojdou na místo, kde narazí na svázaného Filavandrela. Tomu se podařilo zjistit, že Kitsu unáší mladé elfky, na kterých provádí nějaké podivné experimenty.

Tetru začne zajímat to, proč by to Kitsu dělala a kdo proměnil ji, nicméně brzy jí dojde, že za oním křížením netvorů stojí čarodějové z Kaer Morhen, kteří si tak vytváří nové nestvůry. Vesemira tento fakt překvapí, protože o něm slyší poprvé, a tak se pokusí Tetře i Filavandrelovi vyvrátit jejich tvrzení. Jeho slova jsou však marná, protože Tetra má jasno v tom, co je třeba udělat.

Zatímco Tetra zničí celou pevnost, ve které byla Kitsu, Vesemir se vrací za Illyanou a o všem ji informuje. Následně se vrátí na Kaer Morhen, kde v laboratořích najde nové netvory, kteří vznikly křížením. Zaklínač Deglan a čaroděj Reidrich tedy skutečně vytvářeli nová monstra, protože si uvědomovali fakt, že zaklínači pomalu, ale jistě všechny vyhubují, a tak by brzy neměli žádnou práci.

Vesemira znechutí Deglanovo jednání, ale jejich souboj je přerušen příchodem rozbouřeného lidu vedeného Tetrou, která se chce zbavit všech zaklínačů. Bitva je nevyhnutelná, a tak zaklínači začnou pomalu zabíjet všechny útočníky. Těch je však moc, a tak se pomalu stahují do útrob pevnosti.

V jedné ze síní se Tetře podaří zajmout čaroděje i lady Zerbst, které chce popravit, ale když přijde Vesemir, pustí se s ní do souboje. Po krátké odbočce, během které Kitsu, jež se přidala k Tetře, ukáže Vesemirovi jeho fiktivní život, se Vesemirovi podaří zabít Kitsu i Tetru, ale následně zjistí, že ve skutečnosti zasadil smrtelnou ránu své kamarádce Illyaně, protože Tetra během souboje využila iluze. Sama Tetra však následně umírá, protože ji zabije Deglan, který se vrátí z potyčky na nádvoří.

Zdrcený Vesemir vede poslední rozhovor s Deglanem, který podlehne svým zraněním. Následně Vesemir odvede Illyanu k jezeru, u kterého si vždycky přála žít. Poté Vesemir narazí na mladé kadety, kterým se masakr podařilo přežít. Jedním z nich je i mladý Geralt, který se bez váhání rozhodne stát zaklínačem.

Trailer filmu:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Blackhand47XD

Nani?!

webmaster, grafik
19.12.2021 | 15:14:17
Jamis

Film hodnotím spíše hůř než první řadu. Plus je pro mě nápad se zaklínači vytvářejícími monstra jako důvod pro zmičení Kaer Morhen, celé provedení však bylo trochu slabší. Ale budiž.

19.12.2021 | 10:23:31
medojed

Pěkné, líbilo se mi to. A řešit rozdíly proti knižní předloze je blbost.

18.12.2021 | 22:22:36
Pezur

Vesemir zde vypadá jako Ishin Kurosaki z Bleache :D

9.12.2021 | 20:16:31
RagnarokCzD

Dobrej film … špatnej zaklínač. :D Co víc k tomu říct? :D

5.9.2021 | 12:14:03
Khardoom

To ty jsi ale píča Lauren

2.9.2021 | 15:25:48
Amigo65

Knihy čtu teprve teď, ale tohle je hodně přehnané, mix lovestory a akce se moc nepovedl. A ten závěrečný boj byla hrůza. Opakuji, hodně přehnané.

29.8.2021 | 12:57:31
Orea

Klíčem k tomu, užít si Witchera od Netflixu, je pustit z hlavy vše, co víte o světě Zaklínače. Já tohle neumím, takže tahle radost mi bude asi navždy zapovězena.
Zpracování celkem pěkné, ale příběh? Bavit mě to začlo cca od půlky, kdy Vesemir s Tetrou vyráželi na cestu. Dlouho to bylo dobré, ale pak se to zvrhlo, a vyvrcholení, kdy armáda magií ovládaných monster útočí na Kaer Morhen, na mě byla už trošku moc. Zaklínač vytvářející monstra, aby měli co lovit, je za mě taky přes čáru. A do toho ty další wtf momenty, jako je čarodějka bojující s lukem a skákající salta. Zaklínači si z KM jen tak odskočí do hospody, a ostatně i lidi jim tam trajdají, jak kdyby to bylo za rohem. Cvičení zaklínačů. Plešatý Geralt tomu nasadí korunu.
Cítím inspiraci Bouřkovou sezónou, možná měli udělat radši tu

29.8.2021 | 1:46:49
ChristineK

Celkově fajn, ale jedna věc mi neskutečně vadila – nejmladší zaklínači z Kaer Morhen má být Lambert, tak jak je možné, že dělal zkoušku společně s Eskelem a Geraltem, kteří mají být o několik let starší?

28.8.2021 | 9:12:24
Sark

Čekal jsem od toho víc, a je tam hodně nesrovnalostí. Jaktože vesemir na konci brečel, když by neměl mít žádne emoce. Přehodily pořadí Zkoušek. Prvně by měla být zkouška trav kde zemře nejvíce chlapců. Ti kdo přežijou budou mít lepší schopnosti a tím padem mají větši šanci přežit další zkoušku s monstry a potom jaktože na konci byl geralt s ostatními?

28.8.2021 | 0:16:07
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama